PvdA komt met voorstel om aanleg strandje Hansweert af te dwingen Bax-shop scherpt na overval veiligheid aan €5 KORTING Elf Duitsers zijn niet verplicht om vrijdag voor de rechtbank Middelburg te verschijnen. 66 Het OM wilde dat Duitse verdachten tot en met vrijdag in voorarrest zouden blijven 30 BEVELANDEN en THOLEN GEWELD IN RENESSE #KoalaZOO De oppositiepartij probeert al eni ge tijd om daar ook het college van B&W van Reimerswaal van te overtuigen. De partij stelde schriftelijke vragen, in de gemeen teraad werd een debat gevoerd en Verburg vroeg wethouder Izak Vo gelaar (WD) meerdere malen naar de stand van zaken. Want ondanks dat de het college zelf in een ambtelijk stuk rept van 'een uitgelezen kans' om het strandje tegelijk met de komende dijkwerkzaamheden aan te leg gen, blijft het stil. „Daarom ko men wij nu maar met een voor stel", zegt Verburg. De gemeente raad praat 12 mei over het voorstel en moet twee weken later beslui ten of ze er ruim een ton voor uit wil trekken. Verburg hoopt dat dit nog net op tijd is om de klus mee te laten nemen in de werk zaamheden die in opdracht van projectbureau Zeeweringen wor den uitgevoerd aan de dijk. Vogelaar gaf eerder aan dat het hem logisch leek dat een private partij zou meebetalen aan het strandje. Er is immers een onder nemer met plannen voor een ho- recapaviljoen op de dijk bij Hans weert. Die had z'n oog laten val len op het slibdepot (bij het beeld van Amos), maar daar wil Rijks waterstaat niet aan meewerken. Een plek nabij het strandje zou een goed alternatief zijn. Verburg: „Vogelaar wees op de si tuatie bij Baarland, maar daar be taalt een campinghouder mee aan het strandje. Dat is een andere si tuatie." Verder vindt de PvdA'er dat het college vooral erg passief is. Zo is het gemeentebestuur ook niet in overleg getreden met aan- nemingsbedrijf Van der Straaten. Dit bedrijf is de eigenaar van de grond en wil onder enkele voor waarden meewerken aan verkoop van het perceel en het inrichten daarvan als strandje. Verburg stelt voor om voor het be nodigde geld de algemene reserve aan te spreken. „Als we een tekort van drie ton op de verkoop van Bachten Vaete uit halen, moet dit ook kunnen", redeneert hij. Ook als de raad niet besluit mee te gaan met het PvdA-plan, knapt het strandje enigszins op. Bij de dijkversterking wordt het zand in het werkgebied eerst geschoond voordat het wordt teruggelegd. MIDDELBURG - De elf Duitsers die nog vast zaten op verdenking van het plegen van openlijk geweld in Renesse zijn gistermiddag door de rechter-commissaris naar huis gestuurd. Het Openbaar Ministerie (OM) wilde ze tot en met vrijdag in voorarrest houden omdat ze die dag worden berecht. Of de elf vrij dag nog wel voor de rechters ver schijnen, is afwachten. Volgens OM heeft de rechter-com missaris een dergelijke verschij ningsplicht niet opgelegd en is daar door het OM ook niet om ge vraagd. De elf werden drie weken geleden aangehouden nadat ze in Renesse, aldus de politie, stevig te keer waren gegaan. Ze maakten deel uit van een groep van 78 Duitsers en waren samen in een bus naar Renesse gekomen om daar te feesten. Op de weg terug naar de bus zou een van hen een omstander een klap hebben gegeven. Dat gebeur de in het zicht van de politie waar na agenten besloten die man aan te houden. Teamchef Winfred Kuipers vertelde drie weken gele den dat agenten die man die die klap uit het niets uitdeelde, niet wilde laten lopen. Vervolgens keerde een deel van de groep zich tegen de politie en tegen beveili gers die de agenten kwamen hel pen. Met assistentie van agenten uit andere delen van Zeeland luk te het toch alle Duitsers in de bus te krijgen waarna die bus, onder begeleiding van de politie, koers zetten naar Breda. In totaal vijftien verdachten wer den aangehouden. Vier van hen mochten twee weken geleden naar huis. Volgens Elke Kool van het Openbaar Ministerie wordt in een later stadium beslist of en wanneer deze vier nog voor de rechter moeten verschijnen. De andere elf staan officieel vrijdag voor de meervoudige kamer van de Middelburgse rechtbank in een serie snelrechtzittingen. Die elf moeten niet tegelijk voor de rechters. Als ze al komen, worden ze twee aan twee berecht. De rechtbank heeft voor elk duo één uur uitgetrokken. De elf die voor moeten komen zijn tussen de 20 en 35 jaar oud. Ze worden verdacht van openlijke geweldple ging, aldus Kool. Ze geeft ook aan dat ze verdacht worden van het uitoefenen van dat geweld samen met anderen. Ze benadrukt dat het onder andere gaat om agen ten, om mensen die tijdens het uitoefenen van hun publieke taak bedreigd zijn en gewond raakten. Volgens haar zal om die reden een wat zwaardere eis worden ge formuleerd. Ze kon gisteren nog niet aangeven wat het OM gaat ei sen. Geraadpleegde advocaten ver wachten dat er mogelijk een ge- biedsverbod wordt geëist zodat de verdachten twee jaar lang niet meer mogen uitgaan op Schou wen, Zeeland of mogelijk zelfs Ne derland, als die eis wordt overge nomen. Daarnaast rekenen ze er op dat officier van justitie Rob Rammeloo een celstraf zal eisen die gelijk is aan hun voorarrest, waarschijnlijk ook een voorwaar delijke deel en een forse boete. In de nacht van 14 op 15 april is tussen middernacht en 02.00 uur voor tienduizenden euro's aan spullen gestolen. Het gaat onder meer om 106 draadloze hoofdtele foons, meerdere digitale piano's en keyboards, studiomonitors, dj-systemen en 22 HD beamers. De daders hebben vermoedelijk gebruik gemaakt van twee busjes en een bakwagen. Omdat er geen goede camerabeelden beschikbaar zijn, roept Bax-shop de hulp van het publiek in. Mensen die iets weten of hebben gezien, kunnen dat melden via jb@bax-shop.nl. Een klein jaar geleden, op 12 mei, was het bedrijf ook al slachtoffer van een ramkraak. Omdat de Goe- se bedrijventerreinen vaker doel wit zijn van criminelen, wordt on derling samengewerkt om dat te gen te gaan. Er zijn volgens direc teur Jochanan Bax inmiddels een aantal zeer bruikbare tips binnen gekomen. Het bedrijf looft vijfdui zend euro uit voor de gouden tip. door Joeri Wisse HANSWEERT - Een strand van zeven tig bij tien meter, twee strekdam men om de boel bij elkaar te hou den, een trap over de glooiing en wat bankjes en prullenbakken. Veel is er volgens Kees Verburg van de Partij van de Arbeid niet nodig om Hansweert aan de langgekoesterde wens voor een dorpsstrandje aan de Westerschelde te helpen. Volgens Kees Verburg moet de gemeente, net als in Yerseke en Krabbendij- ke ook in Hansweert voor een goed strandje zorgen, foto Marcelle Davidse Verdachten door Emile Calon Elke Kool (OM) door Luc Oggel GOES - Bax-shop in Goes scherpt met onzichtbare camera's de veilig heid aan naar aanleiding van de om vangrijke diefstal uit het magazijn van de muziekwinkel aan de Olym- piastraat. KOALA bij aankoop van een dagticket voor ZOO Antwerpen *ln ruil voor deze bon krijgt u €5 korting per dagticket bij aankoop van max. 4 dagtickets voor ZOO Antwerpen aan standaard individueel tarief. Deze dagtickets dienen gelijktijdig aangekocht te worden en zijn enkel geldig op de dag van aankoop. Niet inwisselbaar in speciën, niet cumu- leerbaar met andere acties, promoties of voordelen. Enkel geldig aan de kassa tot 30/09/2015. Kopieën worden niet aanvaard. Niet geldig op eerder aangekochte tickets. ACTIE WEGENER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61