Team Roompot heeft een gezicht gekregen Samenwerking tussen voetbalorganisaties Zuidweg verruilt OWO voor Koog Zaandijk 34 SPORT HALVE FINALE DISTRICTSBEKER Zeeuws-Vlaamse topklasser verslaat Vlissingen en bereikt finale van de districtsbeker. Team Roompot is opgezet als een puur Nederlandse formatie, die met een mix van ervaren en jonge renners het bruggenhoofd moet vormen tussen de World Tour en de vele kleinere vaderlandse conti nentale teams. „Nu de voorjaars- koersen achter de rug zijn, sta ik nog altijd achter onze formule. Die hoeft niet bijgesteld te wor den. Ook al had ik gehoopt dat we in de wat kleinere wedstrijden meer zouden kunnen scoren." Dat laatste had moeten gebeuren met het ervaren deel van de Fun Voetbal is een initiatief van Dennis en Gérard de Nooijer dat al sinds 2005 bestaat. Bij Skills Control Football bieden beken de Zeeuwse voetballers als Gert-Jan van Leiden, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld en Salim Ben Sellam trainingen aan waarbij de aandacht wordt ge legd op techniek, snelheid, kracht en balbeheersing. Vorig jaar ging ploeg. Met renners dus als Johnny Hoogerland, Mare de Maar en Ray mond Kreder. Daartegenover staan volgens Breukink enkele jongere renners, die het geheel een frisse uitstra ling hebben gegeven. Hij is met name gecharmeerd van de beide debutanten Sjoerd van Ginneken (22) en Jesper Asselman (25). Ex-Vacansoleil-coureur en herin treder Maurits Lammertink (24) keerde volgens hem ook verras send sterk terug in het peloton. „Je ziet dat het publiek vooral en thousiast reageert op die jonge jongens. Dat vindt men mooi. Bij de ouderen liggen de verwachtin gen een stuk hoger en daardoor worden die kritischer bekeken." Van Ginneken staat volgens hem model voor het bestaansrecht van Team Roompot. „Dat soort jon gens willen we een kans geven. Sjoerd werkte vorig jaar nog ge woon. Hij laat andere jongens, die nu nog bij kleine ploegen rijden, zien dat het mogelijk is om de stap naar de grote koersen te ma ken." Fun Voetbal al een samenwer king aan met Keeperscholen.nl re gio Zeeland van Bart van Wuyck- huyse. De bestaande ZLM Fun Voetbal activiteiten en trainings- vormen blijven bestaan. HOEK - Hoek gaat op voor zijn ne gende bekerfinale. De Zeeuwse topklasser versloeg gisteravond in de halve eindstrijd zondag-hoofd klasser Vlissingen met 4-0 en mag nu aantreden tegen Kozak ken Boys. Dat gebeurt op 16 mei, een week na het eind van de competitie, waarin Hoek komende zaterdag tegen HHC Hardenberg het lijfs behoud hoopt veilig te stellen. Als dat gebeurt, kan Hoek wederom terugkijken op een prachtig sei zoen. Prolongatie van voetbal op het hoogste amateurniveau alsme de succes in de bekercompetitie waren immers de hoogste idealen deze jaargang. De bekerclash tussen de beste ploegen van Zeeland, die voor 800 toeschouwers op een abomi nabel veld werd gespeeld, kwam maar moeizaam op gang. Teke nend was dat de meeste opwin ding ontstond door irritaties over vermeende handsballen en over tredingen. Vooral Hoek ergerde zich groen en geel. De frustratie kwam voor een be langrijk gedeelte voort uit de on macht. De Zeeuws-Vlaamse top klasser kon in de beginfase zijn draai maar niet vinden en zag tot overmaat van ramp ook Fabian Wilson in de 29e minuut nog eens uitvallen. De rechtsback kon na een ongelukkige overtreding niet verder en moest vervangen worden door Nick De Groote. Het betekende dat trainer Kenny Verhoene een aanpassing moest doen. Lionel Fitsch werd rechter vleugelverdediger en Reguillo Vandepitte zakte een linie. Samen met Giovanni Siereveld ging hij het centrum van de defensie be mannen. Toen de wedstrijd naar de rust toe voortkabbelde, ontstond bijna uit het niets vuur. In twee minu ten tijd gaf Hoek de ontmoeting een wending. Aanstichter was Ky le Doesburg. Bij de eerste goede aanval in de 44e minuut kopte hij na een voorzet vanaf rechts (De Groote) en een doorkopbal van Sam De Munter bij de tweede paal raak. Nog geen minuut later deed Doesburg een beroep op zijn andere wapen: de snelheid. Bij een diepe bal stond hij goed gepositioneerd en sprintte hij er iedereen uit. Oog in oog met Vlis- singen-doelman Joan van Belzen schoof hij de bal ijzig kalm in het doel. „Het is wel lekker om een wedstrijd te beslissen met een au- KARAKTERISTIEK thentieke Doesburg-goal", zei de uitblinker. „Op snelheid en dan is de verdediging gezien." Zo stond het plots 2-0 en dat was voor Vlissingen een koude douche. De zondag-hoofdklasser, die het moest doen zonder Roycel James (hamstringblessure) en Quincy Gooding (pols gebroken), had in het eerste bedrijf een op tisch overwicht gehad, zonder dat er overigens doelrijpe kansen wa ren gecreëerd. Na de pauze kreeg het duel de amusementswaarde waar het pu bliek recht op had. Vlissingen nam risico's en bracht de aanval lers Saïd Bouzambou en Geraldi Geerman in het veld. Het leidde tot dwingend spel en een kans voor Saïd Bouzambou, maar doel man Jordi de Jonghe keerde de in zet. Meteen daarop counterde Hoek en leek invaller Nick De Groote na een pass van Doesburg de 3-0 binnen te schieten, maar Vlissingen-keeper Joan van Bel zen verrichtte een prachtige red ding. Het bleek uitstel van execu tie. Guillaume Clinckemaillie ver zorgde in de 75e en 89e minuut het slotakkoord: 4-0. Vlissingen droop teleurgesteld af en moet zich richten op het toetje van de competitie. De 21-jarige Zuidweg is bezig aan haar tweede seizoen bij OWO. In maart eindigde het zaalseizoen met degradatie naar de hoofdklas se. Daarna meldden tal van clubs zich voor de voormalige speelster van Swift. „In totaal hebben zes clubs gevraagd of ik interesse had, alle uit de Korfbal League", vertel de ze gisteren trots. „Van het aan bod dat Koog Zaandijk me deed, werd ik heel blij. Ze waren er heel enthousiast." Koog Zaandijk is één van de top clubs in Nederland. In de laatste acht jaar greep de Noord-Holland se vereniging driemaal de landsti tel in de zaal en op het veld is 'KZ' zelfs de regerend landskampioen. Zuidweg: „Bij OWO speelden we tegen degradatie, bij m'n nieuwe club krijg ik de gelegenheid om bovenin mee te draaien." Zuidweg, die in Utrecht woont en studeert, had het goed naar haar zin in Maarssen en was aanvanke lijk ook niet van plan weg te gaan. Maar na de degradatie besloot ze toch te verkassen. „Ik heb destijds de stap naar OWO gemaakt om op het hoogste niveau te kunnen korfballen. Nu moet ik ook door pakken en dus voor mezelf kie zen." De Walcherse viel de laatste maan den niet alleen op bij OWO, maar ook bij Jong Oranje. Ze kwam er meermaals voor uit. Hoek is sterkste club van Zeeland door Ad Pertijs KALMTHOUT - Spetterende resulta ten heeft Team Roompot niet neer gezet in de voorjaarswedstrijden. Het neemt niet weg dat Erik Breukink meer dan tevreden terug kijkt op de entree van zijn wielere- quipe in het profpeloton. „Ik denk dat we iets moois hebben neerge zet", zegt de ploegleider van de oranjebrigade. „We hebben onze uitnodigingen voor de grote en mooie koersen waargemaakt." VLISSINGEN - Er komt op het ge bied van de voetbalactiviteiten voor de jeugd een samenwerking tussen de organisaties Fun Voet bal en Skills Control. Hierbij gaat het om het organiseren van voet- baldagen bij clubs, clinics, loop- en techniektraining. De ZLM Voetbal tweedaagse is de ko mende periode op de volgende loca ties: woensdag 29 en donderdag 30 april SV Oostburg; maandag 4 en dins dag 5 mei: W Arnemuiden; donder dag 7 en vrijdag 8 mei: HSV Hoek; Maandag 17 en dinsdag 18 augustus: VV Yerseke; donderdag 19 en vrijdag 20 augustus: W Biervliet; maandag 24 en dinsdag 25 augustus W Vogel waarde; donderdag 27 en vrijdag 28 augustus: 's-Heer Arendskerke; maan dag 26 en dinsdag 27 oktober: SKNWK Nieuwerkerk. door Jan Dagevos Hoek-Vlissingen 4-0 (2-0). 44. Ky le Doesburg 1-0, 45. Kyle Does burg 2-0, 75. Guillaume Clincke- maillie 3-0, 89. Guillaume Clincke- maillie 4-0. Scheidsrechter: M. A. Wesdorp (Bergen op Zoom). Gele kaart: Joost de Kubber (Vlissin gen), Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie (beiden Hoek). Aan tal toeschouwers: 800. Hoek: De Jonghe; Wilson (29. De Groote), Siereveld, Fitsch, Van Renterghem; De Schrijver, Vande pitte, Van Leiden, Clinckemaillie, Doesburg (82. Eryürük); De Mun ter (72. Martens). Vlissingen: Van Belzen; Jansen, De Kubber, Roemoeratoe, El Hattach; Wolff (54. Said Bouzambou), Ra- gut (57. Geerman), Mallie, Hoes sein Bouzambou; Pattinama (77. Kovacevic), Abdoe Abdenbi. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Korfbalster Naomi Zuidweg, afkomstig uit Middel burg, maakt een fraaie transfer in de Korfbal League. Ze verruilt het Maarssense OWO na de zomer voor Koog Zaandijk uit Koog aan de Zaan. Raymond Wolff (midden) gaat VC Vlissingen verlaten en emigreren, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53