'Mysterieuze' tunnel Zorggroep Schouwen lijkt kelderruimte heeft eigen website SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Aannemer Van Oord is bij Perkpol- der begonnen met afgraven van dijk, eerste ontpoldering bijna gereed. PERKPOLDER - De primeur had voor de Hertogin Hedwigepolder moeten zijn. Het verzet tegen de ontpoldering van die polder heeft 'dat feestje' echter verstoord. De in de ogen van velen twijfelachti ge eer valt te beurt aan een stuk polder tussen Perkpolder en Wals oorden. In totaal 75 hectare nieuwe na tuur komt er, dat volledig onder invloed zal staan van eb en vloed. Aannemersbedrijf van Oord heeft daar al veel werk voor ver zet. Een compleet nieuwe zeedijk is om het gebied gelegd. Ook is de binnenzijde van de bestaande zee dijk verstevigd, althans het stuk dat blijft. Het tijdstip is nu aangebroken voor de finale, het slaan van een bres in de dijk langs de Wester- schelde. Vierhonderd meter breed VRIJ SPEL In een kort filmpje dat gisteren op internet opdook, zijn beelden te zien van de ingang van de ver meende tunnel. De opnames zou den gemaakt zijn in het pand dat Kruidvat momenteel laat verbou wen om bij de bestaande winkel te betrekken. Volgens Uil is het uitgesloten dat er een tunnel is aangetroffen. „Er wordt die. De aanleg van een dijk vraagt veel vakmanschap, het weg halen van een deel van een dijk ook. Stukje bij beetje gebeurt dat. Rijkswaterstaat spreekt dan ook niet voor niets van 'een beheerst proces'. Het bovenste deel van de dijk, de kruin, wordt de komende tijd al lereerst afgegraven tot vier meter boven Normaal Amsterdams Peil (NAP). Vervolgens wordt de dijk aan de binnenzijde, de landzijde, afgegraven tót de kern van de eeu wenoude kleidijk is bereikt. Die wordt in fasen weggehaald. Tot slot wordt de bres aan de koppen van de zeedijk versterkt met steenbekleding. Om te voorko men dat die door de eb- en vloed beweging uitschuurt en breder zou worden. Het Plan Perkpolder, waar het na tuurgebied deel van uitmaakt, heeft nooit zoveel weerstand op zijn twee opties denkbaar. Of er is op de beelden een kelder te zien die ooit is weggewerkt of het gaat om een oud rioolstelsel. Ik denk het eerste, want er lijkt een soort ingang naar de ruimte te zijn." Verhalen over mysterieuze onder grondse tunnels doen wel vaker de ronde volgens Uil, maar ze kloppen niet. „Er was geen nood zaak om gangen aan te leggen naar plekken buiten de stad en al helemaal niet vanuit het cen trum. Als het om een kelder of rioolstelsel gaat, is het weinig ver rassend, die vind je daar onder bijna alle panden." geroepen als het ontpolderen van de Hertogin Hedwigepolder. Het heeft alles te maken met de voor geschiedenis van het project, waarvan de gemeente Hontenisse de belangrijkste initiatiefnemer was. De gemeente Hulst heeft het later overgenomen, nadat Honte nisse daarmee was samengegaan. Niet alleen nieuwe natuur komt er tenslotte, maar ook (recrea- tie)woningen, een jachthaven, golfbaan en restaurant. Plan Perk polder is kortom all-inclusive en moet de streek een economische oppepper geven. Het laat onverlet dat (slechts) en kele betrokkenen op de Face- book-pagina Gebiedsontwikke- ling Perkpolder vol leedwezen rea- Aan dit plan zitten mooie kanten, maar het afgraven van een dijk kan ik niet leuk vinden De site ondersteunt het werk van de Zorggroep Schouwen-Duive- land. De zorggroep is een samen werkingsverband van huisartsen, diabetesverpleegkundigen, diëtis ten, podotherapeuten en zieken huisspecialisten. Op de website worden vragen beantwoord over suikerziekte, hart- en vaatziekten en longaandoeningen. Later vol gen nog andere specialismen. Op de site staat verder informatie over acht dokterspraktijken en geren op het afgraven van de dijk. CD A-raadslid Karei Martinet uit Heikant bijvoorbeeld. 'Plan Perk polder heeft mooie kanten', stelt hij, ,maar het afgraven van een zeedijk kan ik niet leuk vinden. De Perkpolder is nooit deel ge weest van de Westerschelde. Het wordt kunstnatuur, zoals ook een polder dat is. Een gruwelijk dure geldverspilling.' Wim van Belle valt hem bij. 'Hier word je toch niet goed van, een megaproject waar de inwoners van Hulst voor opdraaien. Als dit klaar is en de rekeningen komen binnen, wordt het na vijfjaar weer verkocht aan een particulier voor een prikkie, de inwoners van Hulst mogen dan nog jaren beta len voor deze grootheidswaan zin'. Ach ja, Rijkswaterstaat betaalt de nieuwe natuur. Van Oord voert het uit voor twaalf miljoen euro. En bij de overgebleven deelne mers in Plan Perkpolder, de ge meente Hulst en de provincie Zee land, bestaat nog altijd het geloof dat de andere onderdelen levens vatbaar zijn. Tot 2024 hebben ze zichzelf de tijd gegeven. Of dat haalbaar is, zal de tijd uiteindelijk ook leren. het medisch centrum Borrendam- me. Op het besloten deel van de site houden de artsen elkaar op de hoogte. De Schouwse zorggroep heeft sa men met de Bevelandse een cliën tenraad van 7 personen opgericht. Die zorgt voor de behartiging van de gezamenlijke cliëntenbelan- gen. Met de cliëntenraad voldoen de zorggroepen aan de wet Mede zeggenschap in de zorgsector. De cliëntenraad overweegt het or ganiseren van infor-avonden. Sug gesties voor andere activiteiten zijn welkom via het mailadres: clientenraad@zorggroepdebevela nden.nl Kerk staat open tijdens weekmarkt De Jacobuskerk in Renesse is tijdens de weekmarkt van 10.00 tot 13.00 uur open van af woensdag 29 april tot woensdag 26 augustus. Men kan de kerk bezichtigen, rust zoeken in de stilte hoek, een kaars aansteken, en de toren beklimmen. Er is gelegenheid voor een pas toraal gesprek. Keurslager Rob Tholhuijsen wint Keurslager Rob Tholhuijsen uit Renesse is in Roermond tijdens de 34e 'Confrérie des Chevaliers du Goüte An- douille' van ambachtelijke slagers uit heel Europa, na tionaal kampioen grillworst maken geworden. Ook zijn Zeeuws spek en Krustenbra- ten werden beloond met de maximale score. Jongen vast voor inbraak Brogum De politie heeft donderdag 16 april een 19-jarige Zierik- zeeënaar aangehouden voor een inbraak op 12 april in poppodium Brogum. Daarbij werden apparatuur en een kluisje gestolen. De verdach te is 17 april weer in vrijheid gesteld. Hij blijft verdachte. Het onderzoek is nog bezig. Concert Simon and Garfunkel Revival De Simon and Garfunkel Re vival Band speelt vrijdag in het dorpshuis aan de Zeea- nemoonweg 1 in Renesse. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijg baar via website www.thea- tersaanzee.com Arie Molendijk taxeert boeken Taxateur Arie Molendijk uit Rotterdam zal vrijdag van 13.00-16.00 uur in Hotel Ter minus aan het Stationsplein in Goes oude en zeldzame boeken, handschriften, kloosterboeken en bijbels voor het publiek op waarde schatten. Taxeren kost 5 eu ro ongeacht het aantal te be oordelen boeken. WOENSDAG 29 APRIL 2015 augustus onder water door Harmen van der Werf Aannemingsbedrijf Van Oord is in de loop van april begonnen met het afgraven van een deel van de zeedijk bij Plan Perkpolder. De werkzaamheden moeten eind augustus zijn afgerond. Het eerste nieuwe natuurgebied aan de Westerschelde, waar eb en vloed vrij spel hebben, is dan een feit. De grond die is vrijgekomen bij de aanleg van het natuurgebied, is hergebruikt binnen Plan Perkpol der, onder meer voor het opho gen van het vroegere Veerplein waar onder meer woningen ko men. Ook de grond uit de dijk wordt binnen het gebied herge bruikt. De verwachting is dat de eerste huizen in Plan Perkpolder in 2017 in aanbouw komen, aanleg van een golfbaan gaat daaraan vooraf. ZIERIKZEE - „Het is beslist geen tun nel", reageert gemeentearchivaris Huib Uil op de berichten die giste ren op sociale media de ronde de den over de vondst van een tunnel in een pand aan de Appelmarkt in Zierikzee. Karei Martinet ZIERIKZEE - Voor vragen over medi sche behandelingen bestaat sinds enkele dagen de website www.huis- artsenschouwenduiveland.nl BERICHT Aardappelen droog uit schuur 40 mm opw. Frites 3,00-€ 6,00; export geen not. door ontbreken transacties. Handel betrokken bij exportnot. Uien droog uit schuur zaaiuien 30% grof 16,00-17,00, 60% grof 18,00-20,00; Granen prijzen p. 1000 kg uit collecterende opsl. maaltarwe 157,00 voertarwe 152,00, voergerst. blauwmaanzaad en karwijzaad geen trans.. Hooi, stro per ton weidehooi 80,00-100,00, Engels raaigras 100,00- 25,00, tarwestro gr. pakken uit schuur 80,00-100,00. Volgende week geen beurs, tenzij bijzondere ontwikkelin gen Werkzaamheden voor het nieuwe natuurgebied in Plan Perkpolder. foto Peter Nicolai RENESSE RENESSE ZIERIKZEE RENESSE GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50