De toeristische Tour de France van Corno van den Berg KHHHHHh leTdfVct Zeeuwse turnsters grossieren in medailles in plaatsingswedstrijden 36 SPORT Patrijzen baalt van moment van overspelen Met een overwinning op Zeeland Sport kan Patrijzen donderdag het kampioenschap in de wacht slepen. Het duel werd op zondag 12 april al gespeeld en eindigde toen in een 1-1-gelijkspel. Zeeland Sport had toen echter een onge rechtigde speler opgesteld. De voorstopper uit het zaterdag team van Zeeland Sport, die in het verleden wel 's gekeept had, lenigde op die dag de keepers- nood bij de club. Omdat het zater dagteam in de reserve derde klas se uitkomt, dus A-categorie, mocht Zeeland Sport hem echter niet opstellen. Het duel werd ge schrapt en Zeeland Sport kreeg een punt in mindering. Het overspelen op een doorde weekse avond stemt Patrijzen niet gelukkig. „Het hele seizoen hebben we hard gewerkt voor het kampioenschap", zegt trainer Hans de Nooijer. „Dat wil je op een waardige manier afsluiten. Op een donderdagavond vind ik niet echt waardig." Door ploegendiensten mist De Nooijer diverse spelers, waardoor Patrijzen zal aantreden met een gehavende ploeg. STAND VIERDE KLASSE A nog £7 dagen TOURORGANISATIE Tourgerelateerde zaken. Zaterdag 2 mei komt de 'Tour de Corno' vervolgens naar Zeeland. Daar wordt de laatste hand gelegd aan de organisatie. Francoise Minder- houd regelt namens de provincie het bezoek. „We zijn nu nog druk bezig met het programma", meld de zij gisteren. „De bedoeling is dat hij zaterdagavond in Veere wat eet en vervolgens overnacht in Twistvliet in Vrouwenpolder. Zondagmorgen vertrekt hij dan naar de Brouwersdam om mee te doen aan een clinic blokarten. Daarna fietst Van den Berg de on geveer 35 kilometer naar Neeltje Jans." Daarmee legt de man die geen fietser is toch het hele Zeeuwse Tourstuk af op twee wielen. Wat dat betreft is Zeeland in goed ge zelschap, want in de reportage van RTV Utrecht zegt Van den Berg: „In dit project moet je d'r één echt doen. Dus ga ik de Alpe d'Huez op." Op zondag 3 mei vertrekt Van den Berg weer uit Zeeland voor zijn volgende etappe. Diezelfde avond wordt de 'Tour de Corno' in de Belgische Ardennen ver wacht. Zijn belevenissen plaatst de reisjournalist en fotograaf op zijn website droomplekken.nl. Ook op zijn facebookpagina zul len verhalen en foto's verschijnen. Het streven is om elke avond om 19.00 uur wat te posten op de site die Van de Berg in 2007 begon. Van den Berg wil het hele traject van de Tour 2015 op een originele manier afleggen. „Bijvoorbeeld pa- rapenten, in een zeilboot of een 2CV (lelijke eend)", vertelde de reislustige journalist aan RTV Utrecht. Maar ook wandelen, fiet sen, per trein of paard en wagen behoren tot de mogelijkheden. De bedoeling is om op alternatie ve, toeristische plekken te over nachten en na drie weken en 3300 kilometer te eindigen bovenop de Are de Triomphe in Parijs. Als voorbeeld van zo'n originele over nachting geeft Van den Berg een net dat over een vallei gespannen is tussen een paar rotsen. „Dan kijk je naar beneden in de vallei en naar boven naar de sterrenhe mel", aldus Van den Berg in de re portage. Vrijdag 1 mei begint de Utrechter in zijn eigen stad. Daar zal hij voornamelijk te voet zoeken naar Ezra Adriaanse van MTV plaatste zich voor de bondsfinale. Chanel- la Boucherie (Turnschool Zee land) behaalde een reserveplaats. Bij de toestelfmales in Vlijmen be haalde VTV Vlissingen 27 medail les. Ook nu weer kwamen Yara Helleman, Charlotte de Kam, Vienna Niemantsverdriet en Thir- za van Belzen goed voor de dag. Julia van der Maas won zelfs alle toestelfmales. Ook Kiara van Bel zen, Noemi Hendrikse, Domenica de Poorter, Shumee Jasperse, Da- nique Minnaard, Yvette de Kam, Desiree van Nugteren en Femmy Gunter deden goede zaken. Voorwaarts uit Axel greep zeven tien medailles (zeven keer goud, viermaal zilver en zes keer brons). Britt de Feyter, Febe Milliau, No va Steyaert/Britt de Feyter, Hay- ley Cuerpo, Sofïe Hamelink en Priscilla Goethals tekenden alle maal voor goud, terwijl een aantal van hen ook nog zilver en brons pakte, net als Emma van de Vlist, Sophie Buyck en Fleur Lucasse. EMM won twee keer goud met Lotte Broere op balk en Marjolein Hamelink op sprong. Sanne de Kok pakte zilver en Lotte Broere, Chantal Damming en Natasha Smits brons. In de derde divisie waren het Maria Dalampeki, Kyen- na de Meyer, Brechje Zwaga, Bo Willems en Maria Dalampeki die voor de gouden en zilveren plak ken zorgden. Bij Thor Sas van Gent vielen Britt Trouwborst, Kim Gauwe en Lib- by Moens en Loïs Aerts in de prij zen. In de eerste en tweede divi sie waren het de MTV-turnsters en die van Turnschool Zeeland die de medailles haalden. Lina Berdik pakte goud, twee keer zil ver en een keer brons. Deveney van den Hemel en Mees de Guch- teneire waren goed voor goud en zilver, Simone Tange viel in de prijzen met een tweede en een derde plaats, evenals Ezra Adriaan se. Imke van Schoonhoven werd twee keer tweede en twee keer derde, terwijl Joëlle Dhanis een keer goud en een keer zilver pak te. Moira Jozwiak haalde op alle toestellen goud en Ilse van Rijs wijk (beiden Turnschool Zeeland) haalden bij de jeugd eerste divisie brons en goud. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Patrijzen kan morgen avond kampioen worden in de vier de klasse A van het zondagvoetbal. Maar echt blij zijn ze daarmee niet bij de club uit 's-Heerenhoek. Wel met de titel, maar niet met het mo ment. De huidige stand aan de kop in de vierde klasse A van het zondag voetbal: 1Patrijzen 23-58 2. Steen 24-53 Resterend programma Patrijzen: donderdag 30 april: Zeeland Sport (uit), zondag 3 mei: Vogelwaarde (uit), zondag 10 mei: Schoondijke (thuis). door Willem Adriaansens Meer info: www.droomplekken.nl VLISSINGEN - De Tour de France spreekt bij velen tot de verbeel ding. Of je nu zelf graag fietst of niet. Filmmakers, schrijvers en zan gers lieten zich al door de Ronde van Frankrijk inspireren. Daar komt nu ook een reisjournalist bij. Utrechter Corno van den Berg is naar eigen zeggen 'geen fietser', maar desondanks begint hij vrijdag wel aan zijn alternatieve Tour de France. Het logo van de Tour de France. Over exact 67 dagen start de eerste etappe van de Tour de France 2015 in de Domstad, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP door Janny Vermeule AMSTERDAM - De Zeeuwse turn sters kwamen goed voor de dag. In Amsterdam werd tijdens de plaat singswedstrijd voor de jeugd eredi visie door Frederique Snijders van Turnschool Zeeland een elfde plaats behaald. 27 VTV Vlissingen behaalde liefst 27 me dailles. UITSLAGEN AUTOSPORT Vlissingen. Oranjerit. A-klasse: 1R. v.d. Zande, Wissenkerke 162, 2. W. Olie, Hel- levoetsluis 243, 3. R. Hermans, Ossend- recht 299, 4. P. Matthijsse, Utrecht 300, 5. R. van Stee, Yerseke 304. B-klasse: 1. R. Luteijn, Krabbendijke 143, 2. J. Klijn- jan, Capeile a/s IJssel 174, 3. R. Joosse, Goes 218, 4. R. Beerepoot, Kruiningen 232, 5. E. Hoekman, Middelburg 270. C-klasse: 1. R. Berentsen, Etten-Leur 151, 2. P. Beenhouwer, Oost-Souburg 164, 3. K. den Ouden, s-Heerenhoek 183, 4. M. Wisselink, Middelburg 189, 5. C. Geense, Yerseke 206. PAARDENSPORT Kloosterzande. Dressuurconcours PSV De Honteruiters. Paarden klasse Z1: 1. Mireille Cappendijk, Evita (Hontyer.) 205; 2. Anneke de Booij, Orviel (Honter.) 203; 3. Laura Broodman, Rabby (Hulst) 199. ZZ-Licht: 1. Kim Vink, Vidho's Pavidof (Hulst) 191. M1/M2: 1. Lisette den Dekker, Excellent (Honter.) 187; 2. Jasha van Landschoot, Inspector van de Groene Boomgaard) Ha- ringr.) 186; 3. Joyce de Koeijer, Elenor (Weelr.) 181. L2: 1. Petra Verschueren, Candrini (Hulst) 194; 2. Merleen Braspen ning, Zantea (Hulst) 189; 3. Birdie-Lynn Giele, Noah (Oranjer.) 185. L1: 1. Ingris Martle, Utano de Trilloniere (PSV Wst-Zws-VI.) 198; 2. Petra Verschueren, Golden Girl, 193; 3. Nathalie de Feijter, Violente (Honter.) 186. Pony's klasse Z1 cat. D: 1. Angelina den Boer, Donatello De Bois (Kleppertjes) 199. M2 cat./ BD: 1. Lotte Maes, Reinaer- thof Torrie (Hulst) 182. M1 cat. DB: 1. Imke de Blieck, Bon Jorno (Kleppertjes) 189. L2 cat. D; 1. Libby Celie, Valentino (Kleppertjes) 189. L1 cat.BCD: 1. Chaten- ne Murre, Fanny (Kleppertjes) 203. Tweede proef. Paarden klasse Z11An neke de Booij, Orviel, 208; 2. Yske Sykes, Disaronne (Oranjer.) 198; 3. Bianca Kors, Femme Fatale (Oranjer.) 196. ZZ-Licht: 1. Kim Vink, Vidho's Pavidof, 205. M1/M2: 1. Jasha van Landschoot, Inspec tor van de Groene Boomgaard, 199; 2. Li sette den Dekker, Excellent, 195; 3. Jo- rien Muilwijk, Esteban (Vlakter.) 180. L2: 1. Marleen Braspenning, Zantea, 189; 2. Petra Verschueren, Candrini, 188; 3. Mar- got van Lare, Alis (Weelr.) 183. L1: 1. Pe tra Verschuren, Golden Girl, 208; 2. Nao mi Simonse, Elien (Haringr.) 194; 3. Na thalie de Feijter, Violente, 186. Pony's klasse Z1 cat.D: 1. Angelina den Boer, Donatello Du Bois, 191. M2 cat BD: 1. Madeion Baas, Donna BR (Kleppertjes) 193. M1 cat. BD: Imke de Blieck, Bon jor no, 182. L1/L2 cat. BCD: 1. Desireé Veer- le Boone, Mr Nilson (Z-Bev.) 197. WIELRENNEN Sint-Jansteen. Erewedstrijd Erik Ver- eecken. WAOD-reeksen: 1. Dante de Ruysscher (Oostburg), 2. Isaac Bultynck (B), 3. Patrick Cocquyt (B), 4. Danny Nachtegaal (Sint-Jansteen). Breda. Oranjeronde. Renners ZRTC Theo Middelkamp: Categorie 1: 2. Me gan Arens, Kruiningen, 7. Teun Paaimans, Kapelle; Categorie 3: 9. Firn Arens, Krui ningen; Categorie 4: 4. Maureen Arens, Kruiningen; Categorie 5: 9. Shirin van An- rooij, Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36