Ratten zijn verdwenen bij flat in Paauwenburg Sebastiaan Sturm is al vroeg in vorm 20% 28 WALCHEREN PLAN PERKPOLDER korting ringrijden De situatie is onder controle, con cludeert Ruud Koogers, die bij de gemeente Vlissingen de ongedier- tebestrijding coördineert. Een bewoner van de flat in de Schaepmanstraat sloeg twee we ken geleden alarm. Hij zag ratten lopen, hele grote, met jongen. En inderdaad, zei ongediertebestrij- der Rudy Marinisse, het waren er meer dan normaal. Maar dat had den bewoners van de flat aan zich zelf te danken: die bleven maar eten vanaf het balkon naar bene den gooien. Terwijl de eenden al lang genoeg hadden, en de ratten er goed bij gedijden. Woningbouwcorporatie schreef alle bewoners van de flat, ook de kopers, een brief met het verzoek eten voortaan in de vuilnisbak te gooien en hing biljetten met woorden van diezelfde strekking, zowel in het Nederlands als in het Engels, op in de portieken. De gemeente plaatste borden met de tekst 'Verboden eenden te voeren' bij de vijver en zette er rode vuil nisbakken neer voor de mensen die er tevergeefs met een zakje brood zouden staan. Dat heeft allemaal effect gehad, gezien de inhoud van de beton nen kisten met anticoagulantia: het rattenbestrijdingsmiddel is eindelijk aangevreten. „Dat bete kent dat de ratten binnen enkele weken weg zullen zijn", zegt Mari nisse. „Anticoagulantia zijn bloed- verdunners, waardoor ratten lang zaam ziek worden en zullen ster ven. Ze verstoppen zich, meestal vind je ze niet meer terug." Bij de flat zijn ze al een paar da gen niet meer gesignaleerd. Op de stoep liggen geen etensresten meer, constateert Koogers tevre den, en in de bosschages zitten al leen nog broedende eenden. „En als ze er echt nog zouden zijn, zouden er gaten in de grond zit ten, zeker bij de vijver, maar zelfs dat is niet meer het geval." Koogers verzoekt mensen nog wel de gemeente in te schakelen als, bijvoorbeeld bij sloopwerk zaamheden, het riool is verzakt. „Want dat is het moment dat rat ten het riool verlaten om naar de buitenwereld te gaan." Mensen moeten ratten zo weinig mogelijk kans geven, benadrukt ook Rudy Marinisse. De ongedier- tebestrijder is alweer heel ergens anders ratten aan het bekampen. „Domburg dit keer. Ook daar zit ten ze." n BRES IN ZEEDIJK PERKPOLDER In Tholen verzorgden zestien ring- rijders namens de Zeeuwse Ring- rijders Vereniging een demonstra tie. Het was een spannende strijd tussen Niels Wisse, Koen Minder houd en Sebastiaan Sturm. Wisse ging lang aan de leiding, maar miste in de slotfase cruciale rin gen. Minderhoud en Sturm mis ten beiden maar één ring en gin gen kampen om het kampioen schap. Sturm liet zien al vroeg in vorm te zijn en schreef het kam pioenschap van Tholen op zijn naam. De pollepel werd een prooi voor Ronald Geertse. Hij won de kamp door de io-mm-ring te ste ken. Sturm schreef naast het dag kampioenschap ook de punten- koers en de 20-mm-beurt op zijn naam. De 14 mm-beurt werd ge wonnen door Koen Minderhoud. De afdeling Middelburg begon het seizoen op het Abdijplein. Jan Besuijen uit Zuid-Beveland reed tot de laatste beurt aan kop sa men met Richard Jacobs uit Nieuwland. Iedereen maakte zich al op voor de kamp, maar Be suijen liet de laatste ring hangen. Jacobs greep zijn kans en won met 28 ringen, gevolgd door Joery van Stee en Jan Besuijen, beiden met 27 ringen. Bart-Jan Volmer stak als enige alle ringen op de be kers en won daarmee de eerste be ker. Karin Besuijen won de twee de beker en Jacobs de derde. De speciaal voor deze dag oranje pol lepel ging naar Joery van Stee uit Zuid-Beveland. De mooist versier de paarden waren van Marlies Vol mer (trekpaarden) en Annaliza Langebeeke (overige rassen). Luxaflex® Outdoor Terraszonwering Nu bij ons op terras zonwering.., door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De rattenplaag van Paauwenburg lijkt voorbij te zijn. Eenden krijgen nog amper brood, het bestrijdingsmiddel is aangevre ten en er is geen rat meer gezien in de Vlissingse wijk. eenden te Natuurgebied in Perkpolder FASE 1 AFGRAVEN KRUIN Over een lengte van 400 meter wordt de bovenste laag van de zeedijk afgegraven tot NAP 4 meter. Perkpolder Westerschelde FASE 2 AFGRAVEN LANDZIJDE Nadat de kruin verwijderd is, wordt de landzijde van de zeedijk afgegraven. De kern, de oorspronkelijke, eeuwenoude kleidijk, houdt het water uit de Westerschelde tegen. Westerschelde FASE 3 DOORGRAVEN KERN Om de zeedijk gecontroleerd door te breken, wordt de oorspronkelijke kleidijk in twee delen verwijderd. Nadat de eerste 125 meter is afgegraven is de bres open en stroomt het Westerscheldewater twee keer per dag het gebied in en uit. Westerschelde Perkpolder De borden bij de vijver van Paauwenburg hebben zin gehad: er worden nog amper eenden gevoerd en de ratten druipen af. foto Lex de Meester FASE 4 BRESKOPPEN VERSTERKEN Als de bres volledig open is, worden de koppen van de zeedijk met een steenbekleding versterkt. Het natuurgebied kan zich nu gaan ontwikkelen. door onze correspondent Martijn Minderhoud MIDDELBURG - Op Koningsdag zijn de eerste wedstrijden van het nieu we ringrijseizoen verreden. Meer voudig Zeeuws kampioen Sebasti aan Sturm bleek al vroeg in vorm. flieadore brasserie Raijmondo Designed by Luxaflex®. Inspired by you. Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's www.paczonweringen.nl Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen - T. 0118 - 552010 ■de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28