Te duur De kerk uit, naar buiten Axelaar opgepakt voor bedreiging almanak Hoek sterkst lub van Zeelarf natuurgebied Perkpoïder van start ZEEUWS-VLAANDEREN WOENSDAG 29 april 2015 25 32 en 33 Smaak Meimarkt Sas van Gent wist nog op tijd de bakens te verzetten, dorpsraad Graauw in problemen met jaarlijkse zomermarkt. GRAAUW - De dorpsraad Graauw zit met de handen in het haar. Het bedrijf dat de kraamhouders zou regelen voor de jaarlijkse zo mermarkt, G G Organisatie in Oostburg, lijkt wel van de aardbo dem verdwenen, aldus secretaris André Declercq. „We moeten nu zelf aan de bak om alles te organi seren. De datum waarop we onze jaarmarkt houden, 21 juni, mag dan nog ver weg lijken, het is be hoorlijk kort dag." Via een standhouder die contact probeerde te leggen met G G Organisatie, hoorde Declercq vori ge week dat het bedrijf niet te be reiken was. „G G zou gestopt zijn. Voor ons was er ook geen doorkomen aan. Mails kregen we terug, omdat de mailbox vol zou zitten. Ook de website van G G is uit de lucht. Als het bedrijf in de problemen zit, hadden we dat graag vernomen, maar we zijn niet ingelicht." De dorpsraad Graauw heeft de or ganisatie van de jaarmarkt uit ar moede zelf ter hand genomen. Ze ven a acht kraamhouders hebben zich inmiddels gemeld via de web site www.graauwpromotions.nl. Declercq is daar erg blij mee. „Maar als we niet verder komen dan vijftien kramen, weten we nog niet of de jaarmarkt door moet gaan. Anders hebben we wel veertig kramen." Extra triest is dat de jaarmarkt in Graauw dit jaar samenvalt met de kermis. Hiervoor was gekozen om de ker mis een oppepper te geven. De clercq: „Straks moet de kermis ons nog oppeppen." De Meimarkt in Sas van Gent, tra ditioneel op 1 mei, zat ook bij G Het was wel zo netjes geweest als wij van te voren waren ingelicht. G Organisatie, maar, laat voorzit ter Jan Vinke van ondernemers vereniging Sas* weten, 'we heb ben gelukkig op tijd de relatie ver broken en een andere organisator in de arm genomen'. „We hadden al langer in de smiezen dat het niet goed ging", aldus Vinke. „Fi nanciële verplichtingen werden niet nagekomen. In december heb ben we een ultimatum gesteld en in januari hebben we de knoop doorgehakt." De Meimarkt in Sas van Gent telt vrijdag 250 kramen. Vinke: „Dat zijn er zelfs meer dan andere jaren." G G Organisatie was onbereik baar voor een reactie. ATHLETES IN ACTION AXEL - Een 36-jarige Axelaar is zondagavond door een arrestatie team van de politie in zijn wo ning in Axel aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokken heid bij een bedreiging die al op 4 januari heeft plaatsgevonden, al dus HV Zeeland. De politie zette voor de aanhou ding het speciale arrestatieteam in, omdat de Axelaar vuurwapen gevaarlijk zou zijn. Of dat loos alarm was of niet, in zijn huis is in elk geval geen vuurwapen ge vonden. De man is gistermiddag weer vrijgelaten, nadat hij uitvoe rig was verhoord. Die Vlissingse tante ging sinds lan ge tijd weer eens met haar vijfjarige nichtje op pad. Het was een regen achtige ochtend, maar dat deerde niet. De twee maakten een lange wandeling en plukten bloemen voor dat ze terugkeerden naar huis. Eenmaal thuis aten ze een boter ham en speelden ze nog wat spelle tjes. Aan het einde van de dag con cludeerde tante dat haar nichtje zo zoet was geweest, dat ze bij het boodschappen doen iets leuks mocht uitzoeken. Toen de kleine iets uitkoos met een behoorlijk prijskaartje, kreeg ze te horen dat dat te duur was. Waarop ze zei: „Dan vraag je toch of je mag pinnen?" De Delta Academy van de HZ in Vlissingen onderzoekt de smaak van verschillende oesters markten spoorloos Organisatie door Harmen van der Werf André Declercq, dorpsraad TERNEUZEN - Als je nooit je kerk uitkomt, leer je ook geen nieuwe mensen kennen. Voor de protestantse ge meente Terneuzen een goede reden af en toe uit de 'com fort zone' te treden, vertelt jeugdwerker Leontien Slabbe- koorn. Onder de noemer 'Athletes in action' trapte de ge meente gisteren af met een sport- en speelweek in de wijk Oudelandse Hoeve. Tientallen jongeren kwamen af op de spelletjes in en rond de speelkooi aan de Bachlaan. De speelweek sluit vrijdag af met een zeskamp en een bar becue voor bewoners van de hele wijk. „Daar verwachten we zo'n 150 mensen", geeft Slabbekoorn aan. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25