Knuppel onder bed na inbraak "12 4^^ Nepalees zat 80 uur onder puin Kiezersbedrog 25 Pakket bezorgers Van de ondervraagden zegt 46 procent een 'verdedigingsmiddel' in huis te hebben gehaald, spe ciaal voor het geval ze weer een inbreker tegen het lijf lopen. Meestal gaat het om een honkbal knuppel of een ander voorwerp om insluipers een flinke tik mee te verkopen. Zo'n 20 procent van de inbraakslachtoffers zegt zelfs pepperspray, een mes of een vuur wapen te hebben aangeschaft. „Schokkende cijfers, die laten zien dat de impact van een wo ninginbraak gigantisch is", zegt voorzitter Coen Staal van de stich ting Nationale Inbraakpreventie Weken (NIPW), opdrachtgever van het onderzoek. Naast de mate riële schade is er vooral sprake van emotioneel letsel, meldt het NIPW. Het gaat dan om gevoe lens van onveiligheid, angst en sla peloze nachten. Slachtoffers kun nen er letterlijk ziek van worden. „Het is logisch dat mensen zich willen verdedigen, maar het is ook gevaarlijk. De kans is groot dat dit alleen maar méér geweld teweegbrengt." De politie heeft er begrip voor dat inbraakslachtof fers het heft in eigen handen ne men. „Iedereen heeft het recht zich te verdedigen, mits het pro portioneel is", zegt een woord voerder van de Nationale Politie. Dagelijks vinden 240 woning inbraken plaats, zo blijkt uit de Ri sicomonitor Woninginbraken 2024 van het Verbond van Verze keraars. Minister Van der Steur wil de aan pak van woninginbraken verstevi gen. Dat moet ervoor zorgen dat het aantal inbraken in 2017 ge daald is tot 65.000. Dat is 30 pro cent minder dan in 2023. Dit laat zien dat de impact van een woninginbraak gigantisch is WOENSDAG 29 april 2015 KATHMANDU - Een 28-jarige Nepa lees is gisteren levend onder het puin van een ingestort gebouw ge haald. Hij had zo'n tachtig uur in een kamer gezeten, zonder eten of drinken en omringd door drie do den. Rishi Khanal is gered door een Nepalees-Frans team. Hij riep om hulp en de reddingswerkers boorden zich een weg naar hem toe. „Het lijkt erop dat hij puur op wilskracht heeft overleefd", zei de dokter die hem na de redding be handelde. Khanal heeft waarschijn lijk een gebroken been. Hij was za terdag tijdens de aardbeving op de eerste verdieping van een zeven verdiepingen tellende flat. pagina 26 en 27: Alle huizen zijn nu gelabeld en Commentaar Voormalig Statenlid Johan Robesin wil helderheid van Kiesraad en minister over Sloewegkwestie en verkiezingen 257e jaargang nr. 100 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 door Peter Winterman DEN HAAG - Bijna de helft van de mensen die slachtoffer zijn ge weest van een woninginbraak, slaapt met een knuppel, pepper- spray of vuurwapen naast het bed. Dat blijkt uit een onderzoek onder 1100 inbraakslachtoffers dat mor gen wordt gepresenteerd aan mi nister Ard van der Steur (Veiligheid en Justitie, VVD). pagina 2 en 3: Je mag slaan, maar niet te hard Coen Staal, Inbraakpreventie Editie: Walcheren Soms zon, soms buien Meer nieuws zie: www.pzc.nl Rishi Khanal wordt naar buiten gebracht, foto Bikash Karki/AFP O pagina 4 en 5: Mijn huis was vroeger de veiligste plek pagina 27: Benefietconcert DESTELLING Reageer op pzc.nl Ik bewapen mij ook tegen inbrekers UW MENING 214 reacties Ik geef graag voor Nepal EENS ONEENS GroenLinks-Statenlid Gerwi Temmink staat voor zijn huis met energielabel B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1