Dodental Nepal loopt op m Kras Vrijmarkt f J Beeldhorloge 25 Nepal vreest voor 10.000 doden na aardbeving. Meer dan anderhalf miljoen Nepalezen aangewezen op voedselhulp. Als bijna niets meer lijkt op hoe het was Zon en een enkele bui Tragel Zorg wil mensen met een verstandelijke handicap en autisme helpen bij het indelen van hun dag. DINSDAG 28 april 2015 KATHMANDU - „De mortuaria zijn bijna helemaal vol", zei Shankar Koirale. De ambtenaar die belast is met het bergen van lichamen, bevestigde dat het dodental van de zware aardbeving in Nepal nog steeds oploopt. De autoriteiten meldden gisteravond dat er meer dan vierduizend mensen om het leven zijn gekomen. Er zijn nog vele duizenden vermisten en ook nog duizenden gewonden geteld. Onder de slachtoffers zouden ook tientallen westerse toeristen zijn. Zij zijn in de Himalaya bedolven door megalawines als gevolg van de aardbeving. Volgens VN-woordvoerder Far- han Haq zijn acht miljoen Nepale zen (bijna een derde van de bevol king) getroffen door de aardbe ving die 39 districten teisterde. Meer dan 1,5 miljoen mensen zijn door de ramp op voedselhulp aan gewezen. De schade is even groot als onoverzichtelijk. Onduidelijk blijft vooralsnog wat er is gebeurd in zwaar getroffen en afgelegen bergdorpen. Nepalese hulporgani saties houden rekening met 10.000 slachtoffers. De hulporga nisatie Care International schat het aantal doden zelfs op 15.000. Inmiddels stroomt de hulp bin nen uit alle delen van de wereld. Daarbij is er een logistiek pro bleem: veel werknemers van het internationale vliegveld worden vermist. Het Nederlandse hulp team US AR is gisteren begonnen met het zoeken naar slachtoffers en overlevenden in en onder een ingestort hotel in de Nepalese hoofdstad Kathmandu. Volgens Amerikaanse schattingen zullen de kosten van de wederop bouw van Nepal na de aardbeving mogelijk 5 miljard euro bedragen. Nepal kan dat nooit betalen. Het gemiddelde jaarinkomen van een Nepalees is ruim 900 euro. De wereld is Kras Korting tot ruim 400 op veel reizen naar: Nederland, Aruba, Bonaire, Curasao, China, Duitsland, Turkije, Griekenland en Indonesië! Kras.nl/vrijmarkt of bel 0900-96977ocPg Editie: Walcheren door onze redactie buitenland pagina 4 en 5: De angst regeert DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik geef graag voor Nepal UW MENING 326 reacties Ik vind Willem-Alexander een puike koning EENS ONEENS H Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Voor actievoorwaarden zie kras.nl/vrijmarkt-voorwaarden 257e jaargang nr. 99 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1