Boze oppositie loopt weg uit vergadering Tholen BEVELANDEN en THOLEN 29 Het fonds is bedoeld om goede initiatieven vanuit de samenle ving financieel te ondersteunen. Daar is straks een ton per jaar voor beschikbaar. Het college heeft de bevoegdheid om een be sluit te nemen over de aanvragen die binnenkomen. De oppositie wil er echter ook iets over te zeg gen hebben en stelde voor om de raad te laten besluiten als het om aanvragen van meer dan tiendui zend euro gaat. Dat voorstel werd door alle coalitiepartijen van tafel geveegd. Vervolgens kon of wilde wethou der Jan Harmsen (CU) geen ant woord geven op sommige vragen die door de oppositie waren ge steld. Zo wilde Han van 't Hof (ABT) weten wat voor soort aan vragen er al zijn binnengekomen. Daar kwam geen antwoord op. „Vanmiddag is er nog iets binnen gekomen. Dat heb ik niet beke ken, maar meteen doorgestuurd naar de afdeling", stelde de wet houder. De magere beantwoor ding was voor de oppositiepar tijen de druppel. „Ik word hier chagrijnig van", zei Van 't Hof. „En dat ben ik nog nooit eerder geworden tijdens een raadsverga dering." Na een schorsing maak ten de drie partijen bekend op te stappen. Daarop schorste burge meester Van de Velde de vergade ring opnieuw om met de leden van de oppositie te praten. „Het was een emotionele situatie", zei ze daar na afloop over. „Dan laat je ze niet zo naar huis gaan." Ze kon de raadsleden echter niet overhalen om terug te komen Burgemeester Ger van de Velde zei nog nooit te heb ben meegemaakt dat raads leden boos weglopen voor de andere punten die nog op de agenda stonden. Raadsleden van SGP, CU, WD en CDA toonden weinig begrip voor de actie van hun collega's. „Jammer dat ze op deze manier een statement menen te moeten maken", stelde Rob Duijm (CDA). Hij vond ook dat de wet houder redelijk kort door de bocht ging met zijn antwoorden, maar was tevens van mening dat de oppositie niet meer met aller lei technische vragen had moeten komen, terwijl daar in het voortra ject alle ruimte voor is geweest." De coalitie beschouwt het Stimu leringsfonds Samenleving als één van de parels uit het coalitiepro gramma. Juist daarom baalt ze er van dat hierover ruzie is ontstaan. Graaf van Buren bestaat 375 jaar Café-Restaurant De Graaf van Buren in Kortgene viert zaterdag zijn 375-jarig be staan. De Kaaioprit is daar om afgesloten. Programma: 15.00 uur KinderDisco met poffertjes en suikerspinnen; 17.00 De Graaf Houseband; 19.00 Shenanygens 22.00 Taf- Kabb. Tijdens de optredens is er een barbecue. Kibeo-activiteiten in meivakantie Kibeo biedt in de meivakan tie een actief programma voor kinderen van 4 t/m 12 jaar op de buitenschoolse op vang in Goes en Heinkens- zand. Kijk voor het program ma op kibeo.nl. Ook kinde ren die normaal niet naar de BSO gaan zijn welkom. Aan melden via 0113 760 250 of klantrelatie@kibeo.nl Dorcas houdt kledingactie Dorcas zamelt zaterdag in al le kernen van Tholen en Sint Philipsland tussen 9.30 en 12.00 uur kleding in. Adressen: Tholen, Regentes- sestraat 50; Poortvliet Stoof- straat 7; Scherpenisse Scal- disstraat 23; Sint-Maartens dijk Wouthoekweg 5; Stave- nisse Voorstraat 25; Sint An- naland Ring 44, Oud Vosse- meer Molenstraat 24 en Sint Philipsland Voorstraat 40. Koningsdag met zeskamp gevierd De Stichting Oranje Comité Nieuwdorp biedt het volgen de programma voor Konings dag: 13.30-16.30 uur zeskamp (hindernisbaan, touwtrek ken, spijkerslaan en -poe pen, zaklopen en skilopen), 14.00-16.00 uur schminken in feesttent en 16.45 uur af sluiting met trekking verlo ting en prijsuitreiking. Solexrace is klapper op Koningsdag De 25e Solexrace is maandag van 16.00 tot 18.00 uur in Kwadendamme de klapper van Koningsdag. Overige ac tiviteiten: 9.45 uur oriënta- tierit groepen 5-8; 10.00 uur knutselen kleuters en vijf kamp groepen 1 t/m4; 13.00 uur vierkamp groepen 4 t/m 8; 19.30 uur playback-show en 21.00 uur Oranjebal. Koffieconcert in restaurant Ter Weel Broazinha geeft zaterdag vanaf 14.45 uur een koffie concert in het restaurant van zorgcentrum Ter Weel in Goes. Het duo speelt Kaapverdische, Portugese en Braziliaanse muziek. Kaarten a 7,50 euro verkrijg baar aan balie van Ter Weel. Mraswi VRIJDAG 24 APRIL 2015 op in nieuwe weg door Rob Paardekam THOLEN - Alle raadsleden van de oppositie in Tholen (SP, ABT en PvdA) zijn gisteravond boos wegge lopen uit de raadsvergadering. Dat gebeurde tijdens de discussie over het Stimuleringsfonds Samenle ving. De drie partijen voelden zich niet serieus genomen. KORTGENE GOES THOLEN NIEUWDORP KWADENDAMME GOES De sloop van het viaduct over de Postweg Drieweg bij 's-Hee^ Arendskerke is in volle gang, Wegen afgesloten tot 4 mei Sloop van viaducten Arendsl Nieuwe aansluiting Sloeweg A58 Nieuwe aansluiting Heinkenszand A58 Campin Verdubbeling Sloeweg Kijk voor uitgebreide informatie over de omleidingen op www.zeeland.nl/sloeweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68