Aanpak Joachimikade Goes duurt nog even Verkeer houdt zich goed aan gescheiden omleidingsroutes Scheepswerf gaat naar de Quarleshaven 'Bijlman' hoeft van officier niet 'Verkeersveiligheid is meer naar psychiatrisch ziekenhuis geen reden bomenkap' 28 BEVELANDEN en THOLEN PROJECT VERDUBBELING SLOEWEG De sloop van twee viaducten tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand is in volle gang. Dat blijkt uit een memo van bur gemeester en wethouders aan de gemeenteraad. Die reageren daar mee op de uitkomsten van een en quêtes die de PvdA afgelopen zo mer ter plekke heeft gehouden. Daaruit bleek dat bijna driekwart van de 74 ondervraagde fietsers, voetgangers, scootmobielers, rol stoelers en brommerrijders op de kruising een onveilige situatie heeft meegemaakt. Twee hoofd fietsroutes kruisen elkaar en het gebruik van de weg (nu 50 km/ uur) stemt daar niet mee af. Daar naast is de situatie onoverzichte lijk door aanwezige bebouwing. Volgens het college van B en W is de suggestie om een vrijliggend fietspad aan te leggen begrijpe lijk, maar niet gewenst. De in steek van het dagelijks gemeente bestuur is om de weg af te waarde ren tot een dertig kilometerzone, zoals ook is opgenomen Gemeen telijk Verkeers- en vervoersplan (GVVP). Geld is er nu niet voor, daarom zal dat niet voor halverwe ge volgend jaar gebeuren. Wel wordt bekeken of er vanuit het De werf kan aan het Kanaal door Zuid-Beveland niet meer uit de voeten, doordat de werf steeds meer en grotere schepen onder houdt. De kade in Hansweert biedt ook geen uitbreidingsmoge lijkheden. Aan de Quarleshaven beschikt de werf over diep water, een lange kade en een terrein van fietsbeleid mogelijkheden zijn. Het onderwerp werd gisteravond ook besproken door de raadscom missie en de meeste fracties ga ven aan dat indien mogelijk er op kortere termijn maatregelen ge troffen moeten worden. Volgens Pieter Romijn (D66) is echter een compleet nieuw GWP nodig. „Niet eindeloos pleisters plakken, maar een goede inventa risatie van onveilige punten ma ken en een volgorde van aanpak maken." Volgens wethouder Loes Meeu- wisse zijn er in Goes '20, 30 klei nere projecten als deze' waar geen geld voor is. „In het potje fietsbeleid zit 30.000 euro, daar kun je misschien twee situaties mee oplossen. Het is vooral een kwestie van prioriteitstelling, hoe weeg je de ene plek tgenover de andere." Meeuwisse zegde wel toe in sep tember met een nota fietsbeleid naar de raad te komen met daarin een inventarisatie, zodat een be langenafweging kan worden ge maakt. De verkeersonveiligheid op de Joachimikade wordt er kend, maar geld voor oplos singen is er voorlopig niet 6,4 hectare. Zeeland Seaports maakt de locatie het komende jaar gereed voor de werf. Directeuren Rudi Pieters en Ren- zo Verras werkten eerder aan een verhuizing naar het voormalige ferryterrein aan de Buitenhaven in Vlissingen. Dat ging niet door toen bleek dat Defensie dezelfde plek wilde voor de Marine. Ook bleken Vlissingen en Defensie be vreesd voor geluidsoverlast voor Oost-Souburg en de toekomstige marinierskazerne. Na anderhalf jaar onderhandelen is de werf con tent. „Zeeland Seaports heeft zich tot het uiterste ingespannen", vin den Pieters en Verras. HEINKENSZAND - Terwijl de provin ciale politiek zich in Middelburg het hoofd breekt over de meerkos ten van het project Verdubbeling Sloeweg, wordt onder meer tus sen 's-Heer Arendskerke en Hein kenszand stug doorgewerkt. Stukje bij beetje vreten de slopers twee viaducten in de N664 (Nieu we Rijksweg) op. Het ene viaduct leidt, of liever leidde, over de Post weg, het andere over het voorma lig goederenspoortracé. Na de sloop van de viaducten wordt het zandlichaam, waarover Wel gaat de provincie bij Goes en langs de A58 de bebording nog verduidelijken. Nabij 's-Heeren- hoek is het op de Middelburgse straat en Stoofweg druk. Dit leidt soms tot wachttijden bij de ver- keerlichten. Door de drukte op de Sloeweg is dit niet te voorkomen. Vanwege de veiligheid worden landbouwvoertuigen, auto's en fietsers zo veel mogelijk van el kaar gescheiden. Elke verkeers stroom heeft zijn eigen route. Op de Sint Pietersdijk bij Heinkens zand worden bijvoorbeeld uitslui tend (brom-)fietsers en bestem mingsverkeer toegelaten om sluip- de N664 naar de rotonde bij de A58 Sloeweg voert, afgegraven. Bij de sloop en afgraving komt veel beton en nog meer zand vrij. Dat materiaal zal, zoals dat heet, 'in het werk' worden hergebruikt. Het beton gaat naar een verzamel plaats in de buurt om te worden vermalen. Het fijngemalen puin dient als ondergrond voor de nieu we wegen. Dit hergebruik scheelt materiaal- en transportkosten. Er wordt in deze omgeving niet alleen afge broken en gesloopt, maar ook ge bouwd. In de Drieweg komen drie nieuwe rotondes. Eén als schakel in de route Heinkens- zand-'s-Heer Arendskerke. De twee andere rotondes zijn nodig voor de nieuwe aansluiting op de A58 bij Heinkenszand. Tot nu vordert het werk gestaag, aldus de provincie Zeeland. Dat geldt niet alleen voor de sloop van de viaducten, ook de drie ro tondes die in de Drieweg worden aangelegd krijgen vorm. Alleen is dit werk wat meer afhankelijk van het weer. Regen en asfalteren vormen een slechte combinatie. Op 4 mei moet het karwei ge klaard zijn. Die dag moet de weg om 16.00 uur weer open gaan voor het verkeer. Er ligt inmid dels een tijdelijke weg die de func tie van de N664 waarneemt tot de nieuwe aansluiting van de A58 bij Heinkenszand klaar is. Daarna zal de sluiproute vanaf de Sloe weg en de A58 via 's-Heer Arends kerke richting Goes definitief ver leden tijd zijn. verkeer van en naar Goes de pas (N62) en de rotonde Arendstraat af te snijden. Verkeersregelaars nabij 's-Heer Arendskerke. Ook zien daar voorlopig op toe. de Postweg, Noordzakweg en Tot maandag 4 mei (16.00 uur) is Drieweg zijn afgesloten, tussen de Nieuwe Rijksweg (N664) afge- de aansluiting met de Nieuwe sloten tussen de rotonde Sloeweg Rijksweg en Clara's Pad. De oud-inwoner van Heinkens zand zorgde op 28 februari 2013 in zijn toenmalige woonplaats voor de nodige commotie. Hij verkeer de toen in een psychose en be dreigde zijn buurman met een zwaard en een bijl en richtte ver nielingen aan. Volgens gedragsdes kundigen kunnen zijn daden hem niet worden aangerekend. Waarom de 44-jarige man die dag eerst op het dak van een schuur tje aan de Spreeuwehof stond en met een zwaard vernielingen aan richtte, daar is nooit antwoord op gekomen. Mogelijk heeft hij in zijn verbeelding stemmen ge hoord die hem irriteerden. Na zijn actie op het dak sprong hij op de grond, liep zijn woning binnen en keerde terug met een bijl waarmee hij onder meer de voordeur van een buurman be werkte. Nadat de verdachte was aangehouden door de politie werd hij enkele dagen in voorar rest gehouden. Na zes dagen mocht hij terugkeren naar Hein kenszand. Volgens eigen zeggen werd hij daar bedreigd. Toen hij daarvan aangifte deed werd hij op nieuw aangehouden, waarna hij werd opgenomen in een psychia trisch ziekenhuis. Hij heeft enke le maanden in een dergelijke in stelling gezeten. Hij woont nu weer, onder begeleiding van Emergis, in een ander Bevelands dorp omdat zijn oude buurtgeno ten niet willen dat hij terugkeert naar Heinkenszand. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen die de Goe- se GroenLinks-fractie heeft ge steld naar aanleiding van uitspra ken van - inmiddels - oud-water schapsbestuurder Sophie van 't Westeinde. Zij zei vorige maand in deze krant dat er (provinciaal) beleid in de pijplijn zou zitten dat bomen minimaal vijf meter van de weg moeten staan. Dat zou een flinke kaalslag kunnen beteke nen. GroenLinks wilde weten of dat ook voor Goes geldt, maar dat ontkent het college dus. B en W kunnen het plan overigens niet bevestigen, maar geven wel aan dat wegbeheerders nadenken over de vraag hoe (vermijdbare) ongevallen kunnen worden voor komen. Met de stelling van GroenLinks dat gedragsbeïnvloedende maatre gelen effectiever zijn dan bomen- kap, is het college het trouwens niet eens. Ze zijn, aldus B en W, weliswaar 'zeker effectief, maar niet altijd toereikend'. Oud beton gaat door Luc Oggel GOES - De verkeersveiligheid op de kruising Joachimikade-Oostsingel in Goes wordt niet eerder verbe terd dan medio volgend jaar. Nu is daar geen geld voor. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Scheepswerf Reimers- waal verhuist eind volgend jaar van Hansweert naar de Quarleshaven in Vlissingen-Oost. De directie te kende gisteren de erfpachtovereen komst met Zeeland Seaports. door Theo Giele 'S-HEER ARENDSKERKE - Het verkeer houdt zich over het algemeen goed aan de aangegeven omleidingsrou tes die de provincie heeft ingesteld in het gebied tussen Lewedorp, 's-Heerenhoek, Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke. Verkeersregelaars wijzen de weggebruikers de weg. foto Marcelle Davidse door Emile Calon MIDDELBURG - Een ex-inwoner van Heinkenszand hoeft niet opgeno men te worden in een psychia trisch ziekenhuis, zo vindt officier van justitie Gunnar van der Hofste de. Het gaat momenteel zo goed met hem dat de noodzaak van ge dwongen opname is verdwenen, zo liet hij gisteren weten aan de leden van de Middelburgse rechtbank. door Luc Oggel GOES - Goes kapt 'niet actief bo men omwille van de verkeersveilig heid. Wel wordt er bij aanplant re kening mee gehouden dat ze niet te dicht op de weg staan. afgesloten van 17-april 19.00h t /m 4- mei 16-Onh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67