Serviceclub ondersteunt projecten en is gezellig h Rolf Benz bij Interieur Paauwe! PAAUWE SCHOUWEN-DUIVELAND 31 'Bijlman' hoeft van officier niet meer opgenomen Jurbena Jazz Band De voorzitter In deze rubriek komt wekelijks een voorzitter op Schouwen-Dui- veland aan het woord. Vandaag Vi vian Bij de Vaate van Ladies' Cir cle Schouwen-Duiveland. De afde ling bestaat sinds 1997. Ladies' Circle, wat is dat voor een club Dit is een serviceclub. Wij, de le den, ondersteunen projecten waarvan we het idee hebben dat inwoners van Schouwen-Duive land er iets aan hebben. Elk jaar verkopen we paaseitjes voor een goed doel op het eiland. Maar we werken ook landelijk en zelfs in ternationaal. In Nederland zijn ze ventig Ladies' Circles. Voor ons zijn gezelligheid en vriendschap ook heel belangrijk. De club is ontzettend divers. Iedereen komt uit een ander milieu, heeft een an dere achtergrond, een verschil lend leven. Huismoeders, zaken vrouwen, het maakt niet uit. On danks die verschillen is er saam horigheid binnen de club. Dat vind ik mooi. Het is een groot mis verstand dat je uit een bepaald mi lieu moet komen als je je bij een serviceclub wilt aansluiten. Biedt het uitdaging, het voorvoorzit terschap? Ja, zeker nu. Serviceclubs hebben het moeilijker dan ooit. Mensen - vooral vrouwen - hebben het druk met hun gezin, kinderen, werk, andere activiteiten. Ze heb ben geen tijd meer voor een servi ceclub, of leggen hun prioriteiten in elk geval ergens anders. Dat vind ik jammer. De Ladies' Circle op Schouwen-Duiveland heeft op dit moment elf leden. Het laagste aantal ooit. Ik hoop dat we hier met zijn allen verandering in kun nen brengen. We proberen ons zelf op een ludieke manier onder de aandacht te brengen. Bijvoor beeld met een hoge hakkenrace in Zierikzee tijdens Koningsdag. Wat is je belangrijkste taak als voor zitter? Ik zit eens in de drie weken de le denvergadering voor. We komen dan samen in Café de Gekroonde Suikerbiet. Mijn taak is, ervoor te zorgen dat de leden bereid zijn om naar el kaar luisteren. Ik vind het heel leuk om te doen, heb totaal niet het idee dat het een verplichting is. Hoe is dat, 'leiding geven' in een vrouwenwereld? Niet altijd even makkelijk. Ik werk als huisarts. Dat is nog steeds grotendeels een mannen wereld. Die wereld is duidelijker en rechtlijniger. Bij de Ladies' Cir cle heb ik alleen maar met vrou wen te maken, heel verschillende vrouwen ook. Maar het geeft juist voldoening als het lukt om een groep vrouwen met de neuzen de zelfde kant op te krijgen. De oud-inwoner van Heinkens zand zorgde op 28 februari 2013 in zijn toenmalige woonplaats voor de nodige commotie. Hij verkeer de toen in een psychose en be dreigde zijn buurman met een zwaard en een bijl en richtte ver nielingen aan. Volgens gedragsdes kundigen kunnen zijn daden hem niet worden aangerekend. Waarom de 44-jarige man die dag eerst op het dak van een schuur tje aan de Spreeuwehof stond en met een zwaard vernielingen aan richtte, daar is nooit antwoord op gekomen. Mogelijk heeft hij in zijn verbeelding stemmen ge hoord die hem irriteerden. Na zijn actie op het dak sprong hij op de grond, liep zijn woning binnen en keerde terug met een bijl waarmee hij onder meer de voordeur van een buurman be werkte. Nadat de verdachte was aangehouden werd hij enkele da gen in voorarrest gehouden. Na zes dagen mocht hij terugkeren naar Heinkenszand. Naar eigen zeggen werd hij daar bedreigd. Toen hij daarvan aangifte deed werd hij opnieuw aangehouden, waarna hij werd opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis, waar hij enkele maanden ver bleef. Hij woont nu weer, onder begeleiding van Emergis, in een ander Bevelands dorp. ZONNEMAIRE - De Jurbena Jazz Band speelt tijdens de zondagmid dag Jazzclub in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. De band bestaat uit acht personen. Deze speelt zon dag composities van Clarence Wil liams, Johnny Dodds, Turk Murp hy en anderen. Het optreden duurt van 14.30 tot 17.30 uur. De toegang is gratis. Rolf Benz Linea VRIJDAG 24 APRIL 2015 Vivian Bij de Vaate met de voorzittersketen van de Ladies' Circle, foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost door Emile Calon MIDDELBURG - Een ex-inwoner van Heinkenszand hoeft niet opgeno men te worden in een psychia trisch ziekenhuis, zo vindt officier van justitie Gunnar van der Hofste de. Het gaat nu zo goed met hem dat de noodzaak van gedwongen opname is verdwenen, zei hij giste ren tegen de Middelburgse recht bank. voor 1.450,-* INTERIEUR Zuidweg 20a 4316 LB Zonnemaire T (0111) 401318 E info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl Het bekende Rolf Benz brengt comfort en kwaliteit in één meubel. Ontdek nu de nieuwste modellen die toegevoegd zijn aan de uitgebreide Rolf Benz-collectie in onze showroom te Zonnemaire. Speciaal voor u heeft Paauwe nu een topaanbieding op de Rolf Benz-collectie. Zo kost de Linea 2-zitsbank nü geen 2.416,- maar 1.450,-*! Andere maten/uitvoeringen op aanvraag. *Vraag naar de voorwaarden in de winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60