Piloot vindt viel terug eigen asielbeleid Wijnsector vreest voor verkoop als calorieën op etiket moeten staan t 1 1 1*1 iPhone die IN HET NIEUWS 5 Registratie eigenlijk niet gepast VRIJDAG 24 APRIL 2015 Indonesië in woonoorden in Ne derland opgevangen. In de buurt van die woonoorden ontstonden in nabijgelegen dorpen en steden Molukse wijken. Nog altijd is het aandeel van Molukkers in die dor pen en steden aanzienlijk. Van een andere orde is dan weer het hoge aantal Polen dat zich in verband met de land- en tuin bouw in het Westland, Brabant en de Noordoostpolder heeft ge vestigd. En in Twente vonden Ara mese en Armeense vluchtelingen uit het Midden-Oosten een veili ge plek om hun christelijke geloof te belijden. Al die nationaliteiten en culturen hebben stuk voor stuk hun invloed op het dagelijks leven in Nederland. We zingen en zongen mee met Ramses Shaf- fy (Egypte) en juichen voor Jona than de Guzman (Canada) en Bru no Martins Indi (Portugal) die in Oranje voetballen. Mohammed is de meest voorko mende naam in de grote steden. We eten Bulgaarse pilav, Suri naamse roti en natuurlijk 'oer-Hollandse' macaroni. Naast traditionele kerken staan er in Ne derland moskeeën en Hindoe- staanse mandirs. En op het Friese platteland vind je zelfs een boeddhistische stoepa waar geme diteerd wordt. Allochtoon, autoch toon, westers, niet- westers. Wie zich be zighoudt met immi gratie komt deze ter men vaak tegen. Niet zelden hangt aan de ze begrippen een ne gatieve lading. De de finities verschillen ook sterk. De Raad voor Maat schappelijke Ontwik keling (RMO) pleitte in 2012 al eens voor het afschaffen van de registratie van het ge boorteland van ouders, omdat dit niet meer zou passen bij het integratiebe leid dat gericht is op toekomst in plaats van afkomst. De multicultikaart die online te raadple gen is, laat vooral zien hoe kleurrijk Ne derland is. Wat immi gratie verandert en betekent in ons dage lijks leven. Daarom zijn alleen gegevens meegenomen van mensen die in het buitenland zijn gebo ren (ook al is dat soms al vijftig jaar te rug) en niet van twee de-generatie allochto nen, die in Nederland geboren zijn, maar van wie ten minste één ouder uit het bui tenland komt. DE KOOG - Per ongeluk je iPhone uit een vliegtuig laten vallen is al vrij opmerkelijk. Maar als je die te lefoon dan ook nog werkend en on beschadigd terugvindt op het dak van een bungalowpark op Texel, dan staat het geluk wel aan jouw kant. Bettina Nooij, mede-eigenaar van bungalowpark Vredelust op Texel, kreeg afgelopen maandag een op merkelijk telefoontje van een hob bypiloot. Hij was tijdens het vlie gen boven Texel zijn iPhone verlo ren. Of ze hem toevallig gevon den had? Bettina vertelt dat ze het telefoontje niet meteen serieus nam: „Ik dacht, die neemt me ge woon in de maling." Een grap bleek het niet te zijn. Die piloot, die verder anoniem wil blijven, vloog maandag in een klein tweepersoonsvliegtuigje bo ven Texel. Hij wilde graag een fo to maken, stak zijn arm uit het cockpitraampje, wist een fotootje te schieten, maar daarbij viel de iPhone uit zijn hand en maakte een duikvlucht van ruim 1.500 meter. Eenmaal terug op de grond kon de piloot tot zijn grote verbazing zijn gevlogen telefoon lokaliseren met de Find My iPhone-app op zijn computer: op het bungalow park van Bettina Nooij. Zij ging met haar buurjongen Pas cal op zoek en hoorde de iPhone trillen. Pascal klom op het dak van een van de bungalows: „En daar lag 'ie: alleen het scherm deed het niet meer, maar verder was de telefoon volledig intact." Nooij is blij dat de telefoon op het dak is gevallen, en niet ergens an ders in het park: „Het was die dag heerlijk weer, dus iedereen lag te zonnen. Je moet er niet aan den ken dat iemand opeens een i- Phone op zijn hoofd krijgt die net van 1.500 meter hoog uit de lucht is komen vallen." Gelukkig is hij niet van 1.500 meter hoogte op iemands hoofd gevallen Bettina Nooij, vindster iPhone verordening vastgelegd. Het is volgens velen hoog tijd om één Europees beleid in te voeren, en er gaan ook stemmen op om 'Dublin' te vervangen door een an der systeem. Nu ligt de druk im mers vooral op de landen die aan de buitengrens van de EU liggen, waar duizenden migranten die de vlucht hebben overleefd, moeten worden opgevangen en 'behan- De druk ligt nu vooral op de landen die aan de buitengrens van de Europese Unie liggen deld'. De EU-leiders hielden zich gisteren op hun speciale migra tie-Top in Brussel vooral bezig met korte termijnbeleid: probe ren bootvluchtelingen van een gruwelijke dood in de Middelland se Zee te redden. Volgende maand komt de Europese Com missie, het dagelijkse bestuur van de EU, met voorstellen om het Eu ropese asiel- en migratiebeleid te stroomlijnen. De voorzitter van het Europees Parlement, de so ciaal-democraat Martin Schulz, gaat het allemaal te langzaam. „Twintig jaar geleden kwam ik in dit parlement. Twintig jaar lang al vragen wij om een Europees be leid." BRUSSEL - Wijnboeren in heel Eu ropa komen in actie tegen het voornemen van het Europees Par lement om op het etiket aan te ge ven hoeveel calorieën een fles be vat. De europarlementariërs stem men volgende week woensdag over het voorstel. Brits onderzoek wijst uit dat we gemiddeld ro procent van onze ca lorieën binnenkrijgen door drank. Een glas rosé telt 71 calorie ën. Dat staat gelijk aan zeker tien minuten hardlopen. Een glas rode wijn is goed voor 82 calorieën, een droge witte wijn voor 67. Wijnboeren in heel Europa vin den de verplichte vermelding op het etiket onzin. „Nog even en we kunnen een boekwerk aan die flessen hangen", reageert Dik Be ker van het Nederlandse Wijn- gaardeniersgilde. Eerst was het de aanvullende informatie over aller- genen, straks komen daar de calo rieën en ingrediënten bij. „Wat is de volgende verplichting", vraagt Beker zich hardop af. Een glas rosé telt 71 calo rieën; een glas rode wijn is goed voor 82 calorieën, een droge witte wijn voor 67 Het Voedingscentrum denkt er anders over. In een tijd met groeiende obesitas moeten men sen steeds beter letten op wat ze eten en drinken. „Op 99 procent van de etiketten staat inmiddels het aantal calorieën, maar bij alco hol niet", weet woordvoerder Pa tricia Schutte. Terwijl die juist dik maakt. „Je krijgt ongemerkt heel veel calorieën binnen, omdat je van drank minder snel een ver zadigd gevoel hebt dan van eten." De Nederlandse wijnboeren heb ben alvast een tip voor wijnlief hebbers. Beker: „Droge wijnen en die met een laag alcoholgehalte bevatten de minste calorieën." Nederland in kaart Mk l\ddl BOCHOL-T- -WESÈtS RATING DUSSÉLDO AN'TWItRPÈN GREVENBROICH ./'Herpen DÜREN FiKtfiRcwr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5