Geen actie wethouder Beatrixschool en Meie verhuizen naar Pontes OM eist werkstraf voor straatroof SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Zierikzeesche Zeepfabriek is open Koor Cantare slaat nieuwe weg in met concert „Er zijn geen nieuwe ontwikkelin gen. De situatie waar de bewo ners nu over klagen bestaat al ze ker tien jaar, hoor ik van onze ver- keersambtenaar." Het instellen van éénrichtingsver keer op de Lageweg is geen goed idee, vindt de wethouder: „Nee, daarmee verplaats je het pro bleem naar de Sportweg. Boven dien kun je éénrichtingsverkeer wel instellen, maar deze maatre gel is niet te handhaven." Van het afsluiten van de Lageweg wil Van Burg helemaal niet ho ren. „Dat doe ik liever niet. Dat is niet het middel waarmee je snel heidsovertredingen bestrijdt. Als ik aan de Lageweg verzinkbare pa len laat zetten, kan ik dat zo'n beetje overal laten doen. Mijn voorganger Wim Stouten heeft in Sir al maatregelen getroffen." Beide Zierikzeese scholen kam pen met huisvestingsproblemen. Voor de Beatrixschool, de school voor zeer moeilijk lerende kinde ren, zijn de exploitatielasten van het gebouw aan het Jannewekken te hoog geworden. Voor de school voor speciaal basis onderwijs, De Meie, geldt dat de kwaliteit van het gebouw aan de Grachtweg onvoldoende is om in de toekomst goed onderwijs te blijven verzorgen. Daarom heb ben de gemeente en de beide schoolbesturen een locatieonder- zoek uitgevoerd. De Pontes Pieter Zeeman kwam daarbij als meest geschikte locatie uit de bus. De ko mende maanden wordt verder on derzoek gedaan, wordt een pro gramma van eisen opgesteld en wordt berekend wat de verhui zing naar en de verbouwing van Pieter Zeeman gaan kosten. De gemeenteraad wordt meteen na de zomer gevraagd hiervoor geld beschikbaar te stellen. De nieuwe huisvesting is bedoeld voor 'een periode van minimaal enkele tientallen jaren'. ZIERIKZEE - Aan het Havenplein is Dorianne Clouvel, fabrikant en re tailer van natuurcosmetica, de Zie rikzeesche Zeepfabriek gestart. Zij ontwikkelt en fabriceert (bio logische) zeepjes, geurkaarsen (uit ecosoja), wascremes en body- milks en -scrubs. Dorianne wil in de toekomst ook workshops ge ven. Daarvoor moet het pand nog wel verbouwd worden zodat er een atelier/laboratorium op de be gane grond kan worden ge creëerd. M. vervolgde dat hij de dag veel wodka's had gedronken en ook softdrugs had gebruikt. Volgens hem viel het allemaal wel mee wat er die avond was gebeurd. Officier van justitie Gunnar van der Hofstede vond dat er sprake was van een poging tot afpersing. Dat het niet was gelukt, was vol gens hem niet aan de verdachte te danken maar kwam doordat de drie konden ontkomen, waarna ze aangifte deden. Raadsman Klein Hesselink bracht naar voren dat de drie uit Amster dam kwamen, dus volgens hem wel wat gewend waren. Hoewel, zo vervolgde hij, 'ze komen uit een nette buurt, dus misschien waren ze juist niet zo veel ge wend'. De verdachte zat twaalf dagen in voorarrest. Wat de officier betreft hoeft de inwoner van Burgh-Haamstede niet terug naar Torentijd. Wel eiste hij dat de rechtbank hem een werkstraf van 150 uur oplegt. De raadsman vroeg om een voorwaardelijke werkstraf. Cantare brengt dan werk van be kende en minder bekende Russi sche componisten. Vijf liederen worden in het Russisch gezon gen, één in het Duits en één in het Latijn. Koorlid Hanneke de Vroe treedt op als soliste. Zij wordt op de piano begeleid door de van oorsprong Russische Iryna- Zhynkina, die zelf ook zal soleren. Nieuw voor dit optreden is ook de keuze van begeleiding door het ensemble 'Follie a deux'. Dat bestaat uit Marina Eckhardt op mandoline, Monty van Belzen op accordeon en Wim Beun op con trabas. 'Follie a deux' opent het concert met het vrij onbekende werk Dumka van N. Budashkin. Het koor laat zich eerst horen met het beroemde Pater Noster van Igor Stravinsky. Verder prijken op het programma onder meer twee Russisch orthodoxe muziekstuk ken, Psalm 130 van Herman Kaminsky en het mystieke Agnus Dei van Wojciech Kilar. SLUIPVERKEER SIRJANSLAND VRIJDAG 24 APRIL 2015 Enkele bewoners van de Lageweg en de Dorpsweg in Sirjansland. Rechts met baard woordvoerder Cris van der Werf. foto Dirk-jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Wethouder Jacqueline van Burg is niet van plan meer maatregelen te treffen tegen hard rijders in Sirjansland. ZIERIKZEE - Als de noodzakelijke verbouwing betaalbaar blijkt, wor den de Beatrixschool en De Meie volgend jaar ondergebracht in de Pontes Pieter Zeeman. MIDDELBURG - 'Het is al bijna twee jaar geleden, ik weet het allemaal niet meer', zei Davey M. (24) giste ren tegen de Middelburgse rech ters. De inwoner van Burgh-Haam- stede stond terecht omdat hij op 9 augustus 2013 drie fietsers zou hebben bedreigd. Hij wilde van hen geld en sigaretten en zou ook ge dreigd hebben om zijn hond op hen los te laten. RENESSE - Dirigente Willie den Hol lander vond het hoog tijd met ge mengd koor Cantare een nieuwe weg in te slaan. Het resultaat van die keus is zaterdag 2 mei te horen in de Jacobuskerk in Renesse. Zaterdag 2 mei, Jacobuskerk, Renesse, 16.00 uur. Sirjansland naar Bruinisse en Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58