Huishoudelijke zorg onder de loep m m Politie geeft niet thuis 66'" Belg reed zo snel dat de politie het niet kon meten. Z'n vriendin moest erg plassen, zei hij 1 11 31 13 Bli 1IE 3E3Ë ISDBElSSSSt EB30S0BB0S1 28 SCHOUWEN-DUIVELAND VERKEERSVEILIGHEID Deel bewoners is oeverloos gepraat zat: dorp moet dicht of Lageweg moet éénrichtingsverkeer worden. Zeehonden smullen van illegale vis Brandstichter Noordwelle opgepakt „De aanleiding ligt in de commis sievergadering van februari. Toen is de vraag gesteld of we niet eer der moesten evalueren. Dat wa ren we al van plan in 2016, maar ik vond het een goed idee om het eerder te doen. En als je gaat eva lueren vind ik dat je dat extern moet doen", zegt wethouder Cees van den Bos. Als gevolg van de landelijke bezui nigingen is de huishoudelijke zorg sinds 1 januari op een andere leest geschoeid en geldt het crite rium 'een schoon en leefbaar huis'. Voor alle bestaande cliën ten betekent dit dat ze een ge sprek krijgen of hebben gehad met de zorgaanbieder over welke zorg nodig is en hoeveel uren huishoudelijke zorg daarbij ho ren. Voor deze gesprekken heb ben de zorgaanbieders nog tot juni de tijd. Daarom wordt de eva luatie pas in het derde kwartaal van dit jaar uitgevoerd. Het bu reau WMO support gaat daarvoor praten met 80 cliënten die huis houdelijke zorg in natura ontvan gen, dat is tien procent van het to tale aantal cliënten. Tijdens de gesprekken komt aan de orde hoe het is gegaan met de informatieverstrekking en hoe de mensen de gesprekken hebben er varen. Ook de inzet van de zorg aanbieder wordt onderzocht. Niet alleen wordt gekeken naar de ge maakte afspraken en of dat alle maal duidelijk is, maar ook ver vanging bij ziekte is een thema. En er wordt ook nog gekeken naar de resultaten van het geleverde werk. „We gaan het proces evalue ren en tegelijkertijd gaan we bekij ken hoe het nu gaat. Wordt er vol doende gestofzuigd of schoonge maakt?", zegt Van den Bos. „We hebben een bureau uitgezocht dat hier ervaring mee heeft." De WMO-adviesraad wordt betrok ken bij het opstellen van de vra genlijsten. Het onderzoek kost 5200 euro en kan dienst doen als nulmeting. SIRJANSLAND - Acht katten en een hondje in de afgelopen twee jaar doodgereden. Dorpsstraatbewo ner Cris van der Werf uit Sirjans land heeft ze geteld. „En binnen kort word ik oom. Ik wil mijn neefje of nichtje hier veilig zien opgroeien. Daarom ben ik zo fana tiek." Al zeker vijf jaar gaat er geen dorpsraadvergadering voorbij of er wordt over verkeersveiligheid gesproken. Van der Werf: „Maar dat is allemaal gefocust op de Bre- deweg. Dat is verkeerd. Je moet in het dorp beginnen. Ik heb wel eens de indruk dat de dorpsraad geen verandering wil. Het is in elk geval een erg brave raad." Volgens Van der Werf en een aan tal bewoners van de Dorpsstraat en de Lageweg valt er een wereld te winnen als het doorgaand ver keer uit het dorp wordt geweerd. „De wijkagent had gelijk toen hij laatst in de dorpsraad zei dat Nieu- werkerk ons probleem is. Sinds daar aan de Stolpweg verkeersrem- mende maatregelen zijn geno men, gaat er meer doorgaand ver keer door Sirjansland." Volgens Van der Werf en zijn buurtgenoten gebruiken forenzen uit Brouwershaven, Zonnemaire en Dreischor de straatjes van Sir jansland als sluiproute naar hun STELLENDAM - De zeehonden in de opvang van A Seal in Stellen dam hebben genoten van een zootje illegaal gevangen vis. De politie hield dinsdag twee mannen aan die aan de zeezijde van de Brouwersdam hadden ge vist met een staand want. Ze had den daar geen vergunning voor. In het net zaten onder meer een zeeforel (beschermde soort) en enkele ondermaatse zeebaarzen. De stropers, een 46-jarige Spijke- nissenaar en een 45-jarige man uit Hoogvliet kregen een bekeu ring. De tien illegaal gevangen vis sen zijn door justitie geschonken aan de zeehondenopvang. werk in de richting Bruinisse en verder naar Rotterdam. „Personen auto's en busjes. Allemaal woon werkverkeer. Ik weet dat zeker. Ik heb een collega in Brouwershaven en die doet dat ook. Scheelt hem 's ochtends tien minuten, zegt hij." Aan het begin van het dorp staan AANTALLEN EN SNELHEDEN NOORDWELLE - Met de aanhou ding van een 19-jarige man uit Schiedam denkt de politie een brandstichting in Noordwelle te hebben opgelost. Op 9 januari woedde er brand in een chalet aan de Helleweg in Noordwelle. borden met 30 km/u en er ligt een verkeersdrempel. Verderop, aan de Lageweg, staan bloembak ken op de weg. Maar dat helpt alle maal niet, vindt Van der Werf: „Aan de kant van het Dijkwater moet het dorp dicht. Klaar. En doe dat met wegzinkbare palen, zodat de hulpdiensten er nog door kunnen. Daarna gaat alles over de Dillingsweg om het dorp heen. Ja, oké, dan wordt het daar een racebaan." Als iets minder vergaande maatre gel noemt Van der Werf eenrich tingsverkeer op de Lageweg. „Zo dat je alleen van de Bredeweg naar het Dijkwater kan rijden. De gemeente zegt dat ze hier geen geld voor heeft, maar wat kosten vier verkeersborden nou?" „Het zijn veelal eigen inwoners die te hard rijden, zegt de dorps raad. Nou, dat zal wel. Maar je moet toch ergens beginnen? Maandag nog, stond de politie met een lasergun aan de Lageweg. Ze hebben een Belg aan de kant gezet. Die reed zo hard dat het niet eens te meten was. Zijn vrien din moest erg plassen, was zijn ex cuus." Eerder hield de politie al drie ver dachten aan. Maandag werd de 19-jarige Schiedammer in de kraag gegrepen. Alle verdachten zitten achter de tralies en zullen zich tezijnertijd voor de rechter moeten verantwoorden. Succes in huis Doorgaand verkeer moet uit Sirjansland' ZIERIKZEE - Een jongeman (op de rug gezien) had gistermiddag een afspraak met oom agent. Hij moest even wachten, want het bureau in Zierikzee was tussen 13 en 15 uur uit protest gesloten. De politie voert al enkele weken ac tie voor een betere cao. De dienders willen 3,3 procent loonsverhoging, maar de minister geeft tot op heden geen krimp, foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente laat een extern bureau onderzoeken hoe het gaat met de huishoudelijke zorg op Schouwen-Duiveland. Deze evaluatie vindt plaats op verzoek van de gemeenteraad. door Ton van den Nouweland Cris van der Werf, Sirjansland Over de Lageweg rijden gemid deld 300 auto's per dag, blijkt uit tellingen in maart van het water schap. Op de Dillingsweg zijn dat er 1400 en op de Weg door het Dijkwater telde het waterschap 1280 auto's per dag. Op alle drie locaties is een 'och tendspitsje' waarneembaar. Op maandag en vrijdag is die spits het grootst met 126 en 132 auto's op de Dillingsweg. Bij een lasercontrole in februari tussen 5 en 6 uur in de ochtend werden op de Bredeweg 22 auto's gecontroleerd. Twee bestuurders reden toen har der dan de toegestane 80 kilome ter per uur. schade herstellen is vaak goedkoper dan je denkt utoschadeteam.nl Kijk op www.checkjeschade.nl Westerzicht 92 Vlissingen makelaar Open Huis 25 april 10.00 - 11.30 uur M2make aars.nl Kom morgen kijken tijdens het Open huis in deze woning en in Westerzicht 260. Aanmelden niet no dig. Leuke tussenwoningen met voorzieningen in de buurt. Geheel dubbel glas en kunststof kozijnen. Uw bezoek waard! 11IIXF\ Koopsom 127.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57