Een gewoon kopje filterkoffie was lange tijd blasé en passé. Nu mag het weer, mits met aandacht gezet. Deze koffiemachines zijn populair onder hippe koffïeliefhebbers. Chemisch? Dit apparaat ziet eruit alsof het uit het scheikundelokaal komt. In 1941 is de Chemex door Peter Schlumbohm ont wikkeld. Hij was laborant en gebruikte zijn ervaring met de erlenmeyer voor het maken van deze populaire zetme- thode. Prijs: vanaf 34,95. Indruk Het gebruik van de Aeropress is misschien wel de meest 'nerdy' manier van koffiezet ten. De uitvinding van Amerikaan Alan Ad- Ier uit 2005 is simpel en slim. Druk de cilin der, gevuld met heet water, naar beneden en de koffie wordt gezet. Prijs: 34,95 euro. Kopje vintage Een Italiaanse espressomachine is de droom van veel koffïeliefhebbers. Maar die apparaten kosten zomaar 1000 euro. De Ico- na Vintage collectie van DeLonghi is een betaalbare serie koffie- en theezetters met een authentieke uitstraling uit de jaren vijf tig. Het espresso-apparaat kost 199 euro. Designkoffie Luca Nichetto liet Canadese, Japanse, Itali aanse, Russische, Amerikaanse en Zweedse culturele en artistieke invloeden samenko men in zijn Sucabaruca. De koffieset is sta- pelbaar en wordt geleverd met een dien blad van Canadees esdoornhout. De drie kleurencombinaties zijn van modeontwer per Martin Margiela. Prijs: bijna 500 euro. Handwerk Met de Manual Coffeemaker no 1 bracht de Amerikaanse ontwerpstudio Craighton Berman een ode aan het koffiezetritueel. De koffiemaker van de ontwerpers uit Chicago is helemaal van glas, zodat zicht baar is hoe het water door de gemalen kof fie in het filter loopt en langzaam in de pot druppelt. Prijs: ongeveer 95 euro. TIPS VAN DE BARISTA vrijdag 24 april 2015 Wonen Kruiden van eigen balkon PAGINA 2 EN 3 Supersnel een echte woonkeuken PAGINA 4 EN 5 door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress www.chemexcoffeemaker.com voor www.aeropress.com www.nichettostudio.com http://studio.craightonberman.com www.delonghi.com Gebruik heet water, géén kokend water. Maal de bonen zelf voor het beste resultaat. Gebruik schoon en droog gereedschap. Zorg ervoor dat het kopje warm is. reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49