Scheepswerf gaat naar de Quarleshaven Jonge fraudeurs langs deuren in Vlissingen Rolf Benz bij Interieur Paauwe! Seats2meet nu ook in Zeeland PAAUWE WALCHEREN 31 'Kinderporno wordt door u in stand gehouden' Stofzuiger FLEXIBELE WERKPLEKKEN De werf kan aan het Kanaal door Zuid-Beveland niet meer uit de weg doordat de werf steeds meer en grotere schepen onderhoudt. De kade in Hansweert biedt ook geen uitbreidingsmogelijkheden. Aan de Quarleshaven beschikt de werf over diep water en een lange kade en een terrein van 6,4 hecta- ren. Zeeland Seaports maakt de lo catie het komende jaar gereed voor de werf. Directeuren Rudi Pieters en Renzo Verras werkten eerder aan een verhuizing naar het voormalige ferryterrein aan de Buitenhaven in Vlissingen. Dat ging niet door toen bleek dat Defensie dezelfde locatie wilde voor de Marine. Bovendien ble ken Vlissingen en Defensie be vreesd voor geluidsoverlast voor Oost-Souburg en de toekomstige Marinierskazerne. Na anderhalf jaar onderhandelen is de werf nu content. „Zeeland Seaports heeft zich tot het uiterste ingespan nen", vinden Pieters en Verras. Daarvoor waarschuwen Vlissin- gers elkaar via Facebook. Zij heb ben de tieners deze week gesigna leerd in de wijken Westerzicht, Papegaaienburg en de Bloemen- buurt. Ook bij zorgcentrum Ter Reede zou bij bewoners zijn aan gebeld. De christelijke scholengemeen schap wordt op dit moment ech ter helemaal geen actie voor een ebola-patiënten gehouden, zegt directeur Maurice Deschamps. „Sterker nog: voor geen enkel goed doel. Wij zijn een goede doe len-school, maar op dit moment hebben we geen actie lopen." Alerte Vlissingers die dat vermoe den al hadden, omdat de collec tanten geen bewijs bij zich zou den dragen, schrijven al op Face book de jonge fraudeurs te heb ben weggestuurd. Ook heeft een aantal de politie ge alarmeerd. Politiewoordvoerder Esther Boot zegt dat de politie tot dusver twee meldingen heeft bin nen gekregen. Haar collega vroeg hem of hij wist onder welke omstandighe den die kinderen worden gefoto grafeerd. „Zij zijn namelijk slacht offers van criminele organisaties." De man vertelde dat hij sinds twee jaar in therapie is, nu door drongen is van de ernst van de si tuatie en dat hij zich vreselijk schaamt voor wat hij heeft ge daan. Daarom was hij blij dat geen van zijn familieleden aanwe zig was op de publieke tribune. De politie kwam de man op het spoor door een melding van Inter pol. Na het in beslag nemen van drie computers, in oktober 2013, vond de politie de afbeeldingen. Officier van justitie Gunnar van der Hofstede hield de Vlissinger voor dat door mensen als hij kin deren worden misbruikt. „U zorgt ervoor dat er een markt is voor kinderporno. Als mensen als u niet zouden kijken, zou er geen markt zijn." Omdat de man al in therapie is, is een celstraf volgens hem niet nodig. Hij eiste een werkstraf van 180 uur en twee maanden cel voorwaardelijk. Advocate Claudine Kouijzer stel de dat het om tijdelijke bestanden ging en dat de man ze alleen maar had bekeken maar niet had opgeslagen. „Want hij wilde niet dat zijn kleinkinderen zoiets zou den zien." Ook hield ze rechtbank voor dat hij zich bewust is van zijn pornoverslaving. Uitspraak op 7 mei. VLISSINGEN - In de strijd tegen zwerfafval in de binnenstad be schikt de gemeente Vlissingen vanaf volgende week over een gro te 'stofzuiger'. Die past ook onder banken en in hoeken. De stofzui ger is bovendien inzet als 'slimme investering' bij de aanvraag van een vergoeding uit het landelijke Afvalfonds Verpakkingen. Rolf Benz Linea jum-&±4mr voor €1.450,- VRIJDAG 24 APRIL 2015 GOES - In de bibliotheek in Goes kunnen sinds gisteren gratis flexibele werkplekken en een vergaderruimte wor den gebruikt. De bibliotheek is de eerste 'seats2meet'-lo- catie in Zeeland; er zijn er zo'n zestig in Nederland. In de bibliotheek staan twee lange werktafels bij het raam, met ruimte voor ongeveer tien mensen. Er is gratis wifi. Ook is er een kleine, meer afgesloten ruimte (foto), waar je in stilte kunt werken of met maximaal vier men sen kunt vergaderen. Een werkplek reserveren kan via www.seats2meet.com. foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Scheepswerf Reimers- waal verhuist eind volgend jaar van Hansweert naar de Quarleshaven in Vlissingen-Oost. De directie te kende donderdag de erfpachtover eenkomst met Zeeland Seaports. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Een stel jonge gasten heeft de afgelopen dagen zoge naamd namens de CSW in Vlissing- se wijken geld opgehaald voor ebo- la-patiënten. MIDDELBURG - Seksuele frustratie leidde ertoe dat een Vlissinger op internet allerlei vormen van porno ging bekijken, zei L. K. (59) giste ren tegen de rechters. Daarbij ging het ook om kinderporno. Er zaten afbeeldingen van kinderen van drie tot en met zes jaar tussen, hield een rechter hem voor. iff fff fff ff* .1 .iklkiA i Het bekende Rolf Benz brengt comfort en kwaliteit in één meubel. Ontdek nu de nieuwste modellen die toegevoegd zijn aan de uitgebreide Rolf Benz-collectie in onze showroom te Zonnemaire. Speciaal voor u heeft Paauwe nu een topaanbieding op de Rolf Benz-collectie. Zo kost de Linea 2-zitsbank nü geen 2.416,- maar 1.450,-*! Andere maten/uitvoeringen op aanvraag. *Vraag naar de voorwaarden in de winkel. INTERIEUR ZONNEMAIRE Zuidweg 20a 4316 LB Zonnemaire T (0111) 40 13 18 E info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31