Domburgers boos over behandeling door raad Geen haast met food plaza op Baskensburg in Vlissingen DE WEEK 28 WALCHEREN POP UP STORE Pop up stores zijn een welkome aanvulling in de binnenstad, zolang het er niet te veel worden. Koningsdag open van 10.00 tot 17.00 uur. FAVORIET VAN De gemeenteraad boog zich gister avond over het bezwaarschrift dat de Domburgers indienden nadat de raad vorig jaar november wei gerde hun initiatief inhoudelijk te behandelen. Na een verhitte dis cussie over en weer verwierp een verdeelde raad het bezwaarschrift uiteindelijk. De Domburgers verwijten de raad in november in strijd met de algemene beginselen van behoor lijk bestuur gehandeld te hebben. Zij voelden zich toen 'monddood gemaakt'. Dat gevoel ervaren zij nu opnieuw, bleek na afloop van de discussie. De Domburgers von den overigens de bezwarencom- missie van de gemeente aan hun zijde. Die verklaarde onlangs het bezwaarschrift gegrond. Dat kwam gisteravond echter niet ter sprake. De discussie spitste zich toe op de vraag of de Domburgers voldoende gehoord zijn en of de raad al dan niet kan beslissen een burgerinitiatief terzijde te leggen. Peter Holtring van PvdA/Groen- Links vroeg zijn mederaadsleden een maand uitstel om nog eens in gesprek te gaan met de indieners van het burgerinitiatief. „We staan nu met de ruggen tegen el kaar. Dat kan nooit de bedoeling zijn. Wij zitten hier om de burger te horen. Naar ze te luisteren." Hij kreeg daarin bijval van de fracties van D66 en DTV. Arie Schot (SGP/CU) haalde zich de woede van het publiek op de hals met de opmerking 'verwen de kinderen krijgen niet altijd een snoepje'. „Ongepast, volstrekt ongepast", diende Holtring hem onmiddellijk van repliek. Schot ging uiteindelijk door het stof. De rumoerige discussie, waarbij de publieke tribune zijn afkeu ring af en toe ook liet horen, ein digde in het verwerpen van het voorstel van Holtring het besluit over het bezwaarschrift een maand op te schorten. Alleen D66 steunde dat. De overige fracties gingen akkoord met het onge grond verklaren van het bezwaar schrift, maar riepen het college wel op de verordening, waarin de voorwaarden voor een burgerini tiatief zijn vastgelegd, opnieuw te bekijken en aan te passen. De Domburgers besloten na af loop zich niet neer te leggen bij deze uitkomst. Zij leggen de zaak vooraan de bestuursrechter. Indieners van burgerinitia tief Domburg voelen zich opnieuw niet serieus geno men door gemeenteraad MIDDELBURG - Ze vullen tijdelijk de gaten in de binnenstad, gaan voor het korte succes. Toch heb ben vaste winkeliers in Middel burg geen moeite met pop up sto res. Liever een tijdelijke winkel dan geen winkel. Gisteren ging weer zo'n tijdelijke winkel open, in de Geere Passage, op de hoek met de Korte Geere: de Beleefwinkel. Aan de andere ingang van de passage, bij de Lan ge Geere, zit Duifhuizen, met zo wel een 'gewone' lederwarenwin- kel als een outlet. „Ik ben vanoch tend even langs geweest. Bij Duif huizen zeiden ze: 'Leuk! Dat zorgt voor extra aanloop. We ho pen dat wij er ook wat van mer ken'", lacht Hilde de Deckere van de Beleefwinkel. Filiaalchef Jochem Schmetz is in derdaad blij met de komst van de pop up store. „De totale uitstra ling van de passage is nu beter. Het zou fijn zijn als er het hele zo merseizoen een winkel zou zit ten. Dan zou je elkaar echt verster ken." Nee, als concurrent be schouwt hij de pop up store niet, ook al verkoopt die eveneens rie men. „Wij onderscheiden ons met service. En kijk naar de Mor- tiere, daar zitten twee bouwmark ten naast elkaar." Ook Bos Men Shop ziet De Deck- ere niet als concurrent, hoewel zij overhemden verkoopt van mer ken die ook in de winkel op de hoek van de Markt en de Lange Delft te koop zijn - en goedkoper. Filiaalhouder Jelle de Vries: „Con currentie is er altijd. Maar wij heb ben veel vaste klanten." Sinds de verhuizing van Peter Christ naar de Nieuwe Burg stond diens oude pand aan de Lange Viele regelmatig leeg; nu en dan zit er een pop up store in. De Vries heeft liever een vaste buurman, maar wat hem betreft moet je van de nood een deugd maken. „De aantrekkelijkheid van een koopcentrum gaat achteruit als er veel leegstand is. De consu ment is alleen aan te trekken met een aantrekkelijk koopcentrum. Dan komt hij ook in een koop stemming. Dus ja, liever een pop up store dan leegstand." De Vries plaatst één belangrijke kanttekening: het moeten er niet te veel worden. „Pop up stores wil len een kort succes. Klanten ver langen echter een herkenbare bin nenstad. De Nieuwe Burg hier om de hoek is door de komst van tijdelijke winkels aantrekkelijker geworden. Maar pop up stores moeten het beeld als koopcen trum niet domineren." In de Nieuwe Burg zit sinds drie weken de Pop Up Store - de win kel van Bianca de Muijnck draagt het concept ook als naam. Ze had vijfjaar lang een vaste winkel in Goes en trekt sinds twee jaar met tijdelijke winkels door Zeeland: Goes, Zierikzee, Vlissingen en nu Middelburg. „Wij zorgen voor le ven en leefbaarheid. Maar we zijn er te kort om een concurrent te zijn voor de vaste winkeliers. Wij zitten hier twee maanden, dat le vert geen vaste klanten op. Wij zijn een toevoeging." Te veel pop up stores vindt zij zelf ook niet goed. En te veel leeg stand is ook voor haar niet aan trekkelijk. Het idee dat pop up sto res veel minder huur betalen klopt evenmin, zegt De Muijnck. „Ik heb nu het contract van de vo rige huurder kunnen overnemen, maar in eerdere winkels ging het nog net niet langs de notaris hoor. Nee, het is een leuke hobby, maar rijk word ik er niet van." De motie van VVD, PvdA, POV, Christenunie en SGP die daartoe uitdaagde, is aangehouden en komt in juni opnieuw ter sprake als iedereen de kans heeft gehad een inspraakreactie te sturen op het nieuwe supermarktbeleid. De oppositiepartijen hadden nog zo hun best gedaan tegenstanders op andere gedachten te brengen. „De Aldi sluit zijn winkel in Sou burg toch wel, ook als er geen food plaza komt", zei WD'er Al- bert van der Giessen tegen de SP die niet wil dat zo'n plaza ten kos te gaat van winkels in buitenwij ken. Youssef Bouziani van PvdA zei dat de motie misschien voor barig lijkt, maar dat een food pla za op termijn misschien de beste oplossing is voor Vlissingen. „Of wachten we tot een andere ge meente met het idee komt en dat blijkt dat wij weer hebben zitten slapen?" Zelfs GroenLinks-raadslid Alex Soplantila, die zei te hechten aan burgerparticipatie en dus aan in spraak, ging erin mee. „Ik denk dat we het moeten aandurven de ze grote stap te maken." En daarmee waren de tegenstem mers het niet eens zo oneens. „Maar de motie komt te vroeg", zei Mark Weug (LPV). „Wij wil len alles in beeld hebben. En niet alleen praten met de bedrijven- club van Baskensburg, maar ook met ondernemers uit de binnen stad, met mensen uit de wijken en met supermarktbonzen. Laten we even wachten tot we ook de consequenties voor supermarkten in wijken weten." Mede-indiener Pim Kraan bleek overtuigd. Hij was het die de mo tie aanhield, voor twee maanden. Fuchsia Lobelia 3 VOOR Geranium door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De indieners van het burgerinitiatief tegen de bouw van een weinesshotel op de KPN-loca- tie aan de Schelpweg in Domburg voelen zich opnieuw in hun hemd gezet door de Veerse politiek. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 beste GroenRijk Middelburg 0118-470400 Openingstijden: Ma. t/m vrij. van Nederland! 10.00 - 21.00 u., za. 09.00 -17.00 u., zo. 12.00 -17.00 u. Liever tij delij ke winkel dan geen winkel door Maurits Sep Her en der in de binnenstad van Middelburg verwijzen borden naar de tijdelijke Beleefwinkel. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Er wordt geen haast gemaakt om een food plaza moge lijk te maken op het Vlissingse be drijventerrein Baskensburg. Hangend of staand. Diverse soorten, Potmaat 10 cm. Per stuk 1,79 Wit of blauw. Potmaat 10 cm Per stuk 1,79 Geranium staand. Diverse kleuren. Potmaat 10 cm. Per stuk 1,79

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28