4 De auto's rijden gewoon door de borden heen JZEL Op de rem Midden- en kleinbedrijf positief over toekomst commentaar BSIBBBBBBSBBBÜE ZEELAND 27 Zeeuwen vast in onderzoek naar drugssmokkel Voor al uw inlijstwerk liimj.i.iHiHJi De 34-jarige Bart Scheerders uit Clinge werkt in een asfaltploeg van aannemingsbedrijf H4A uit Sluiskil. Het is niet zo dat hij iede re dag met angst en beven aan de slag gaat, maar hij is zich wel be wust van het feit dat hij goed op zichzelf en zijn collega's moet let ten als hij aan het werk is. „Je bent eikaars ogen en oren. Je moet gewoon zorgen dat je zelf goed zichtbaar bent." Natuurlijk kan van te voren veel geregeld worden, om te zorgen dat het werk zo veilig mogelijk uitgevoerd wordt. Zoals de plaat sing van voldoende waarschu wingsborden en aanpassing van de maximumsnelheid door de wegbeheerder. „Maar dat voor komt niet alles", is de ervaring van Bart. „Veel automobilisten trekken zich niets van de borden aan. Ze rijden er gewoon door heen. Ook buitenlanders, vooral Duitsers. En ze rijden veel te hard. Het komt wel eens voor dat we politie bellen als het te gek wordt, maar die kan ook niet de hele dag bij ons gaan staan." Het liefst zou Bart zien dat de weg wordt afgesloten als er aan ge Dat heeft het economisch bureau van de ING onderzocht. De ING hanteert een zogenoemde Onder nemersindex. Die heeft de laatste vijf jaar nog nooit zo hoog ge staan als op dit moment. Gemid deld staat die landelijk op 111 pun ten. In Zeeland is de Onderne mersindex momenteel 116. Het werkt wordt. Maar dat is niet over al mogelijk. „Door je werk let je er zelf op als je langs werkzaamhe den rijdt. Mensen zouden eens een dagje bij ons langs de weg moeten staan, misschien dat ze zich dan realiseren in wat voor si tuaties we werken. Je komt van al les tegen. Mensen die achter het stuur bellen, of een raam open draaien en er van alles uitgooien. Voor je het weet, gooien ze een blikje tegen je aan." Zijn bedrijf H4A doet er alles aan om de mensen te beschermen. Hesjes zijn verplicht en op het rij dend materiaal zitten gele stickers die aangeven dat je moet zien en gezien worden. Als er 's nachts gewerkt wordt, moet er voldoende verlichting zijn. Maar toch. Bart belt regelmatig tij dens zijn werk naar huis. Om te laten weten dat alles goed gaat. En dat is niet voor niets. meest positief is de regio rond Utrecht met 124. Het meest nega tief zijn de ondernemers in Fries land waar de index op 100 staat. De ondernemers verwachten in het algemeen hogere omzetten, maar nog niet direct een stijging van het aantal banen. De sectoren industrie en zakelijke dienstverlening zijn het meest po sitief. Daarna volgen groothandel en detailhandel food. Dan de hore ca (111), de bouw en landbouw en visserij (109), transport (107) en tot slot detailhandel non-food (103). Concurrentie wordt als de grootste bedreiging voor het mkb gezien. In Middelburg staat een chauffeur terecht die al whatsappend een fataal ongeluk veroorzaakte. De man was meer aan het com municeren dan aan het sturen. Deze zaak bewijst dat er nog steeds automobilisten zijn die niet beseffen wat ze doen. In deze krant staat ook het ver haal van een wegwerker. Hij belt regelmatig naar huis om te melden dat alles nog goed gaat. Zo gevaarlijk is het als de au to's langs je razen. Automobilisten die zo slecht rijden, moeten worden gecorri geerd. De politie moet de re gels beter handhaven. En justi tie moet met zwaardere straf fen een duidelijk signaal geven. Om een beter begrip te kwe ken, is het slim de snelheids borden vlug weg te halen als er niet wordt gewerkt. Bestuur ders zijn terecht geïrriteerd als ze voor niets moeten remmen. Maar het punt blijft, dat nog te veel automobilisten hun verant woordelijkheid voor de veilig heid van anderen niet nemen. Daarvoor is geen excuus. KAMPERLAND - De inval van de po litie in een vakantiewoning te Kamperland waar een man werd aangehouden, heeft te maken met drugssmokkel. Vorige week werd een container onderschept met daarin 400 kilo cocaïne. In het onderzoek naar de criminele organisatie achter deze zending hebben arrestatieteams en rechercheurs woensdag inval len gedaan op zeventien adressen. Vorige week hield de politie al een 54-jarige douanemedewerker aan die de drugssmokkel zou heb ben gefaciliteerd. Bij de man thuis vond de politie een tas met daarin bijna 1,2 miljoen euro aan contanten. De negen verdachten, in leeftijd variërend van 23 tot 63 jaar, worden verdacht van betrok kenheid bij de invoer van cocaïne en witwassen. De politie pakte ze woensdag op in vakantiewonin gen in Zeeland (Kamperland en Bruinisse) en in woonhuizen in Rotterdam, Krimpen aan de Lek, Nieuwerkerk aan de IJssel, Sim- onshaven, Schiedam en Hellevoet- sluis. Er werden auto's, een geld telmachine en enkele duizenden euro's in beslag genomen. SCHATTING AANTAL SLACHTOFFERS IS MOEILIJK VRIJDAG 24 APRIL 2015 foto Koen Suyk/ANP DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www. lijstenmakerij gijzelnl door René Schrier SLUISKIL - Een keer werd een fa zant doodgereden. Vlak naast de asfaltploeg die aan de weg aan het werk was. Een fazant. „Je kunt niet de hele dag aan de veiligheid den ken en je afvragen of alles wel goed geregeld is. Dan kun je je werk niet meer goed doen." De Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid (SWOV) heeft in 2013 onderzoek naar de relatie tussen afleiding en verkeersongevallen gedaan. Ongevallenstudies wijzen erop dat in minstens 10 tot 12 procent van de ongevallen afleiding een rol speelt, wat hoogstwaarschijnlijk een onderschatting is. Ongevallenstudies zijn meestal ge- baseerd op gegevens van de poli tie over ongevallen in het werkelij ke verkeer. Geschat wordt dat het jaarlijks gaat om ten minste enige tiental len dodelijke slachtoffers, met een bovengrens van ruim honderd. Hoeveel daarvan het gevolg zijn van sms'en of gebruik van andere functies van smartphones, is niet aan te geven. door René Schrier VLISSINGEN - Zeeuwse onderne mers in het midden- en kleinbe drijf zijn zeer positief over de toe komst. Ze zien de toekomst veel positiever in dan veel van hun colle ga's elders in het land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27