Zonnig genieten Groepsverkrachting vrouw Zonvakanties 349 399 799 379 BUITENLAND 11 Britse Teddy overleed kort na zijn geboorte door dodelijke aandoening, maar zijn nieren schenken patiënt het leven. Kras.nl/zonvakantie of bel 0900-9697 CARDIFF - Hij had een dodelijke aandoening waardoor zijn herse nen en schedel niet konden groeien. Teddy, zoals het jongetje heette, overleed vorig jaar dan ook kort na zijn geboorte. Hij werd nog geen twee uur oud. Maar het tragische verhaal heeft een positieve keerzijde: Teddy red de iemands leven. Na twaalf weken zwangerschap kregen Jess Evans en Mike Houl- ston uit Groot-Brittannië slecht nieuws. Eén van de twee baby's in Jess' buik was ernstig ziek, en zou hooguit een paar dagen oud worden. Misschien zelfs maar een paar seconden. Teddy had een do delijke aandoening waardoor zijn hersenen en schedel niet konden groeien. Artsen boden Jess abortus aan, maar dat weigerde ze. „Al konden we maar tien minuten met hem doorbrengen, of een uur, dan zou dat ons meest dierbare moment ooit worden." Het slechte nieuws was een enor me klap voor het stel. Toch beslo ten ze uit te zoeken of hun kind orgaandonor kon worden. En dat was mogelijk, zo bleek. Nog geen honderd minuten na de geboorte van Teddy, gisteren een jaar gele den, overleed hij. De artsen de den vervolgens hun werk. De nie ren en hartkleppen van Teddy werden al enkele minuten na zijn overlijden verwijderd en ge plaatst in het lichaam van een on bekend gebleven patiënt, die ze hard nodig had. Ouders Jess en Mike, die het nieuws gisteren naar buiten brachten, zijn trots dat hun kind zoveel heeft kunnen betekenen. Ze vinden hem een held. „We ho pen dat Teddy's verhaal gezinnen inspireert die een kind verliezen", zegt de 28-jarige Jess tegen het Britse Mirror. „Het is een prettig idee om te weten dat een deel van degene van wie je zoveel houdt verder leeft in iemand anders." Het andere kind van de tweeling, Noah, werd gisteren een jaar oud. Hij ging samen met zijn ouders naar het graf van zijn jongere broertje Teddy. Een baby die orgaandonor wordt, dat komt bijna niet voor, zegt de Britse geneeskundige Paul Murp hy. Hij beschouwt de donatie van Teddy als een mijlpaal. Bij de Ne derlandse Transplantatiestichting staan ze er ook van te kijken, ook omdat de transplantatie zo snel na Teddy's overlijden plaatsvond. „Dit is wel het snelste geval waar wij van hebben gehoord", zegt woordvoerder Maart je Puts. In Ne derland zijn ook gevallen bekend 'van kinderen van nul jaar oud', al dus Puts. Maar hoe oud de baby's precies waren is niet bekend. Teddy gaat de boeken in als de jongste orgaandonor van Groot-Brittannië, en misschien zelfs ter wereld. Tot dan was voor zover bekend een meisje van zes dagen oud de jongste donor in het land. Zij stond haar nieren en levercellen af aan twee mensen. De politie in Duitsland heeft zes mannen gearresteerd die verdacht worden van de groepsverkrachting van een 24-jarige vrouw. Enkele ver dachten hebben bekend. Het incident vond al in maart plaats na een feest in een sport hal in Tübingen. De vrouw had op dat feest al contact met de verdachten en ging rond mid- Lynch minister van Justitie Amerika De Amerikaanse Senaat heeft gisteren ingestemd met de be noeming van Loretta Lynch (55) tot minister van Justitie. Lynch, de eerste vrouw van Af- ro-Amerikaanse afkomst die de functie gaat bekleden, kreeg 56 van de 99 stemmen. Zij volgt Eric Holder op die sinds januari 2009 minister was. dernacht naar buiten om een si garet te roken. Ze ontmoette daar een van de mannen. Die lokte haar naar een schoolplein waar de groep zich aan haar zou hebben vergrepen. De poli tie kwam de daders op het spoor door DNA-sporen van een van de verdachten. De ver dachten zijn tussen de 19 en 22 jaar oud. Amerikanen verjagen Iraanse boten Iraanse schepen met aan boord vermoedelijk wapentuig heeft rechtsomkeert gemaakt, toen het op weg naar Jemen op Ame rikaanse oorlogsbodems stuit te. Dat meldde de zender Fox News. De Amerikaanse sche pen zijn in die regio om te voor komen dat de Houthi-rebellen wapens krijgen. Duitse regering: vaste prijs voor e-boeken Niet alleen voor papieren boe ken, maar ook voor elektroni sche boeken moet in Duitsland een vaste prijs gelden. De rege ring in Berlijn wil daarvoor de wet wijzigen. Dat betekent dat een e-boek overal in Duitsland hetzelfde gaat kosten, of het nu in de boekhandel, de super markt of online is aangeschaft. De wereld is Kras 6 dagen al v.a. Turkije-Side Griekenland - Parga Tenerife Curasao Turkije - Kusadasi Gambia Bonaire Mexico VRIJDAG 24 APRIL 2015 Baby van twee uur orgaandonor TUBINGEN door Carst Vrakking Loretta Lynch foto AFP WASHINGTON WASHINGTON KEULEN 349 wi Can Garden Resort**** Op loopafstand van gezellig centrum Beschikt over een privé-strand Gericht op Europese toeristen Klantbeoordeling 8,8 Zie: Kras.nl/77733 6 dagen Bella Vista Apartments*** Sfeervol en rustig gelegen complex Schitterend uitzicht over zee Inclusief huurauto Nieuw in ons aanbod Zie: Kras.nl/31890 8 dagen Hotel Rural Finca Salamanca*** Karakteristiek hotel in een landelijke omgeving Zwembad met ligbedden Incl. ontbijten huurauto I Rustig gelegen Zie: Kras.nl/31731 Mij Morena Resort**** Eco-resort direct aan de Jan Thiel Baai Luxe villa's en appartementen Naast een natuur gebied met flamingo's Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/25600 9 dagen Kustur Holiday Village***** Ruim opgezet vakantiepark in een groene omgeving All Inclusive Nabij centrum Kusadasi Kindvriendelijk Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/77772 6 dagen Senegambia Beach Hotel**** Populair hotel in het centrum van Kololi Gelegen in een tropische tuin Direct aan het strand Hotel in Afrikaanse stijl Klantbeoordeling 8,2 1*1* 1 Zie: Kras.nl/31247 Ui£J Hamlet Oasis Resort***"1" Zeer geliefd resort in prachtige tuin Op 50 m van de zee Kleinschalig complex nabij Kralendijk Rustige omgeving Klantbeoordeling 8,2 1 Zie: Kras.nl/31398 t f A Catalonia Riviera Maya**** Luxe hotel aan het strand All Inclusive Nabij het centrum Vele faciliteiten voor jong en oud Klantbeoordeling 8,6 rl'I*] Zie: Kras.nl/31258 70 cpg Deze Kras-zonvakanties zijn inclusief: Vliegreis Transfer of huurauto Accommodatie Maaltijden zoals beschreven Nederlandssprekende reisleiding (m.u.v. Tenerife) Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11