Melkveestapel groeit veel harder dan verwacht Dachau-gevangenen krijgen een gezicht Norwegian Cruise Line stipreizen.nl 66 Internationale handel werkt zoals wij dat doen. Daar verreken je zaken onderling Actietarieven Middellandse Zeecruises BINNENLAND 9 'Freestyle Cruising Promotie: jggjj! Beelden van de inval van de politie bij Willem P. van der Schans. „In het westen zal de groei minder zijn. Zo zijn in Utrecht sinds 20t3 geen nieuwe megastallen vergund." De Tweede Kamer debatteert van daag over de nieuwe maatregel van staatssecretaris Dijksma van Economische Zaken om de groei van de melkveesector in goede ba nen te leiden. Omdat het Europe se melkquotum begin deze maand is afgeschaft, kunnen boe ren meer koeien houden. Wel moeten ze dan genoeg grond heb ben om een deel van de mest op kwijt te kunnen. Die voorwaarde zal de groei van de melkveestapel hoogstens een beetje vertragen, vreest Wakker Dier. „Als Dijksma nu niet ingrijpt, is Nederland bin nenkort een land vol megastallen en met steeds minder koeien in de wei." Op grote bedrijven staan koeien vaker permanent op stal. De melk veesector bevestigt dat het aantal megastallen groeit, maar gelooft niet dat het totale aantal melk koeien in Nederland met ruim eenderde zal toenemen. „We zijn gebonden aan het mestplafond", verklaart Kees Romijn van land bouworganisatie LTO. „Daar komt bij dat grond schaars is en steeds duurder wordt. De nieuwe beperkingen die de overheid op legt, beperken de ruimte om uit te breiden." Bij de laatste telling, in 2013, wa ren er 38 van die megastallen ge bouwd. In Gelderland zal dit aan tal meer dan verdubbelen: van 30 naar 66, stelt het CLM. Het onder zoeksbureau inventariseerde de vergunningen die in de provin cies Noord-Brabant, Gelderland en Utrecht zijn afgegeven voor melkveestallen, in opdracht van Wakker Dier. Als boeren de vergunde ruimte benutten, zal het aantal melk koeien in Nederland ten opzichte van vorig jaar met 36 procent of wel 565.000 dieren groeien, voor spelt CLM op basis van die cijfers. Dat is aanzienlijk meer dan de ro procent groei waar tot nu toe van uit werd gegaan. „Behalve in Bra bant en Gelderland verwachten we ook in Friesland en Overijssel een forse uitbreiding van de melk veestapel", zegt onderzoeker Frits Als boeren de vergunningen voor megastallen benutten, komen er 565.000 melk koeien bij in Nederland handel via een dierentuin in Bul garije. Vogels zouden hier terecht zijn gekomen via smokkel door zi geuners vanuit Turkije. En ook de handel in honderden vinken van uit Portugal was volgens het OM niet legaal. Net zoals het trans- port van diverse amoerpanters en ringstaartmaki's uit dierentuinen in Duitsland. Hoofdverdachte P. sprak van 'raz zia's' tegen hem en dan met na me door officier van justitie Plan- tenga. Hij kwam met verklarin gen op elke door de rechtbank voorgelegde vraag, stelde zich aan alle regels te hebben gehouden en toonde meermaals aan kennis van zaken te hebben. „Als ik te kwa der trouw was geweest, dan had ik wel vogelringen verwijderd. In ternationale handel werkt zoals wij dat doen. Daar betaal je niet al les direct en verreken je zaken on derling." Dat OM komt vermoedelijk vrij dag en anders dinsdag aan het woord en komt dan ook met een strafeis in de zaak. Het museum toont met persoon lijke verhalen en voorwerpen hoe de Nederlanders in Dachau pro beerden te overleven. Uitgangs punt voor de tentoonstelling vor men biografieën die jongeren tus sen de 16 en 19 jaar hebben ge schreven over voormalige Dachau- gevangenen. Zij interviewden hiervoor overlevenden of nabe staanden. Tess Meerding, een van de biografen, interviewde Ernst Sillem (91), die vier maanden in Dachau zat. „Bij aankomst kreeg hij een stukje brood, maar hij kon het niet opeten omdat hij zo uitge droogd was en geen speeksel meer had. Hij bewaarde het ach ter zijn kiezen." In Dachau zaten 2135 Nederlan ders gevangen, vooral verzetsstrij ders. Naar schatting leven nu nog tien tot vijftien oud-gevangenen. tijdelijke Freestyle Cruising Promotie inclusief vliegreis 8 dagen: Griekse Topeilanden 8 dagen: Kroatië, Griekenland en Turkije 13 dagen: Middellandse Zee Cruise XL DONDERDAG 23 APRIL 2015 Beeldpenbaar minis foto's Screenshot Woerden TV van zich af door Annemieke van Dongen ROTTERDAM - Het aantal melk koeien in Nederland dreigt specta culair te gaan toenemen met ruim een half miljoen dieren. Dat blijkt uit onderzoek van het Centrum voor Landbouw en Milieu (CLM). Alleen al in Brabant zijn 143 ver gunningen afgegeven voor de bouw van 143 zogenoemde 'me gastallen' met minstens 250 melk koeien. foto Valerie Kuypers/ANP Willem P., dierenhandelaar AMSTERDAM - Nederlandse gevan genen in het Duitse concentratie kamp Dachau hebben in het Ver zetsmuseum in Amsterdam een naam en gezicht gekregen. Op de expositie Geen nummers maar na men worden de ervaringen verteld van politieke gevangenen die tij dens de Tweede Wereldoorlog vast zaten in het kamp en daar door be wakers alleen met een nummer werden aangesproken. Unieke actie i.s.m. Norwegian Cruise Line: verlaagde tarieven en extra veel GRATIS voordeel*!!! Boek nu één van onderstaande crui- K| OP IAI F G A N ses Per 'uxe Norwegian Jade of Norwegian Spirit en ontvang vele Cr EL IN E extra's. Norwegian Cruise Line staat bekend om haar Free Style Cruising concept. Dit houdt o.a. in dat u zelf bepaalt hoe laat en met wie u dineert in één van de twaalf of veertien restaurants aan boord. Of u nu Frans, Chinees, Italiaans of pizza wilt eten, alles is mogelijk aan boord van deze heerlijke schepen. NCL is meerdere malen bekroond voor de topservice aan boord. Wij bieden u prachtige routes die varen langs o.a. de schitte rende Griekse eilanden Mykonos en Santorini, de indrukwekkende steden Athene of Istanbul of culturele hoogtepunten zoals Pompei (Napels), Rome (Civitavecchia) en Florence (Livomo). Als dat geen topcruises zijn! Boek dus nu één van deze droomcruises met Stip Reizen Norwegian Cruise Line. Indien u een buiten- of balkonhut boekt voor 29 mei aanstaande, heeft u de keuze uit: - een gratis Premium Drankenpakket tijdens de gehele cruise óf - een Specialiteiten Restaurant Pakket (dineren in de specialiteitenrestaurants zonder toeslag (m.u.v. Ocean Blue en a-la-carte geprijsde restaurants) óf - S 200 per hut boordtegoed óf - S 75 excursie tegoed inbegrepen per haven per hut boeking 786 Vertrek juni t/m oktober Vertrek juni t/m oktober Vertrek augustus t/m oktober Corfu Zie stipreizen.nl/crngt Split Dubrovnik Zie stipreizen.nl/crnkg Zie stipreizen.nl/crnmx boek online of bel (StlP) met 088 - 70 70 600 V reizen.nl/ Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers.hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9