Het wennen duurde een week of twee Raad van State: Husky Event in Croede moet stoppen met tochten ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Guido Weijers en Bobbi Eden op Vestrock in Hulst De tweedejaars Scalda-studente zit samen met haar vriendin Nao mi in een opleidingsjaar met 55 jongens. Veerle koos voor de stu die nadat ze op de middelbare school een sectorwerkstuk maak te over procestechniek. „We be zochten daarvoor open dagen. Zo kwam ik er veel over te weten. Dat je er veel kanten mee op kan en dat je als procesoperator je ei gen ding kunt doen. Daarom koos ik voor deze opleiding." Veerle wist al langer dat ze de technische kant op wilde. „Mijn vader is scheepsbouwer. Als hij aan het werk was, dan mocht ik soms helpen. Ik vond het interes sant wat hij deed. Bovendien was ik op school altijd al goed in exac te vakken." Ze vindt het niet erg om vooral mannelijke klasgenoten te heb ben. „Ik ging van kleins af aan al meer met jongens om." Ze lacht. „Jongens zeuren tenminste niet zo veel. Met vrouwen ben je meer aan het discussiëren. Natuurlijk moest ik wel wennen, maar dat duurde maar een week of twee. )e krijgt af en toe een opmerking, maar dan heb ik wel een weer woord hoor. En na het eerste ver slag zagen de jongens dat wij het goed kunnen. En nu willen ze vaak in ons projectgroepje." Sterker nog: Veerle is de spil van de klas, zegt Emile Duit, haar mentor uit het eerste jaar. „Die meiden zijn serieuzer, punctueler en kunnen beter plannen. Daar trekken de jongens zich aan op. Ze denken: 'hm, laat ik ook maar eens iets gaan doen'. Veerle orga niseerde vorige week uit eigen be weging een klassenfeest. „Dan leer je elkaar beter kennen. Het bindt de klas." Morgen, op haar r8e verjaardag, begint Veerle aan haar eerste sta ge. „Daar kijk ik naar uit. Dan zie ik waarvoor ik het allemaal doe." Husky Event houdt vanuit een boerderij bij Groede sinds 2011 sle- detochten met huskyhonden. Het bedrijf kwam in 2012 negatief in het nieuws toen oud-medewer kers en klanten klaagden over slechte omstandigheden voor de honden. Husky Event kreeg om die reden ook boetes van zowel het ministerie van Economische Zaken als de politierechter. In ho ger beroep werden de eigenaren echter vrijgesproken. Wel bleef Husky Event strijd voe ren met de gemeente Sluis. Die liet al in december 2012 weten dat huskytochten niet passen in het bestemmingsplan; op het terrein zit immers een agrarische bestem ming. B en W gaven de eigenaren nog wel eens kans om een plan als 'Nieuwe Economische Drager' - nieuwe activiteiten op voormali ge boerenerven - in te dienen en zo legalisatie te verdienen, maar zo'n plan kwam er nooit. De eigenaren stapten wel naar de Raad van State, maar die oordeelt nu dat de gemeente Sluis groten deels gelijk had. Husky Event hoeft een opgelegde boete van 6.000 euro weliswaar niet te beta len omdat de gemeente in de pro cedure steken liet vallen, maar de Raad van State is het wel met B en W eens dat de activiteiten op de bewuste locatie niet in het be stemmingsplan passen. De bedrijfsvoering van Husky Event staat wegens privé-omstan- digheden van de eigenaren overi gens sinds vorig jaar op een laag pitje. Volgens advocaat Rinus Wouters worden er al maanden geen tochten meer gehouden. HULST - Het affiche van Vestrock in Hulst is compleet. Cabaretier Guido Weijers en voormalig por no-actrice Bobbi Eden staan zater dag 6 juni in de Vestrock Universi ty. Ook professor Kees Moeliker, boswachter Arjen en dokter Vale rie Dewaelheyns geven college. Tijdens Vestrock Junior is er ook een University. Freek Vonk, pro fessor Leen van Campenhout en Tom Meijer staan op de planken. Theater Hutsepot brengt een to neelstuk, schrijver Timothy van Damme geeft een lezing en er zijn muziek/dansworkshops van Moves en de Herman Brood Aca demie. Death metal uit Budapest in Komma Bij jongerencentrum Kom ma in Hulst wordt zaterdag uitsluitend death metal ge speeld. Dehumanization uit Goes staat in het voorpro gramma. De hoofdact is Kill With Hate uit Budapest. Hun brute death metal zou niet geschikt zijn voor tere zieltjes. Aanvang 20.30 uur, gratis entree. Terneuzen FM live op Koningsdag Terneuzen FM zendt op Ko ningsdag, van 8.00 tot 13.00 uur, live uit vanuit hartje Terneuzen: de Markt in de Terneuzense binnenstad. Verslaggevers lopen er rond en interviewen bezoekers om de luisteraars thuis het festijn mee te laten beleven. Meeluisteren via www.ter- neuzenfm.nl. Hollands op de Dam in De Vriendschap Het zangduo De MafFooos uit Terneuzen sluit zondag de serie optredens onder de titel Hollands op de Dam in café De Vriendschap in Ter neuzen af. Er zijn twee gast optredens: van travestie-la dy Liz' Richards en de Vlaamse zangeres Jennifer. De muziekmiddag begint om 15.30 uur. Toegang gratis. 't Schallemaaj viert ook Koningsnach 't Schallemaaj, dorpscafé en feestzaal in Ossenisse, viert zondag ook Koningsnach. Huisband PerkXperience speelt vanaf 20.00 uur. Voor af is er die zondag ook li- ve-muziek in 't Schallemaaj. Akoestisch gitaristen Lars de Rijck, Shane Hennessey en Casper Esman treden van af 15.00 uur op. Ook rommelmarkt Hulster binnenstad Niet alleen op de Steense- dijk in Hulst, ook in de Frans van Waesberghestraat is er tijdens Koningsdag een rommelmarkt. Die is van 8.00 tot 17.00 uur, door heel de straat. Deelname kost 3,50 euro, aanmelden voor een plaatsje kan via het e-mailadres denieuwe- waik13@gmail.com. Laura Starink houdt lezing Prometheus Schrijfster en journaliste Laura Starink sluit dinsdag het Prometheusseizoen af met een lezing over haar nieuwste boek 'De schaduw van de grote broer'. De voor malige Ruslandcorrespon dente laat in dit boek zien hoe Rusland zijn invloed in Oekraïne wil behouden. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 23 APRIL 2015 TERNEUZEN - Veerle Verras (17) uit Kloosterzande heeft zich onderge dompeld in de mannenwereld van de procestechniek. En: ze is razend enthousiast. door Martijn de Koning CROEDE - Husky Event in Groede moet haar activiteiten definitief sta ken. Het organiseren van sledetoch- ten met huskyhonden past niet in het bestemmingsplan, oordeelde de Raad van State gisteren. HULST TERNEUZEN TERNEUZEN OSSENISSE HULST TERNEUZEN Veerle Verras (17) uit Kloosterzande doet de mbo-opleiding procestechniek bij Scalda. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68