Het wennen duurde een week of twee Clubs slikten niet alles in alcoholconvenant BEVELANDEN en THOLEN 25 De tweedejaars Scalda-studente zit samen met haar vriendin Nao mi in een opleidingsjaar met 55 jongens. Veerle koos voor de stu die nadat ze op de middelbare school een sectorwerkstuk maak te over procestechniek. „We be zochten daarvoor open dagen. Zo kwam ik er veel over te weten. Dat je er veel kanten mee op kan en dat je als procesoperator je ei gen ding kunt doen. Daarom koos ik voor deze opleiding." Veerle wist al langer dat ze de technische kant op wilde. „Mijn vader is scheepsbouwer. Als hij aan het werk was, dan mocht ik soms helpen. Ik vond het interes sant wat hij deed. Bovendien was ik op school altijd al goed in exac te vakken." Ze vindt het niet erg om vooral mannelijke klasgenoten te heb ben. „Ik ging van kleins af aan al meer met jongens om." Ze lacht. „Jongens zeuren tenminste niet zo veel. Met vrouwen ben je meer aan het discussiëren. Natuurlijk moest ik wel wennen, maar dat duurde maar een week of twee. )e krijgt af en toe een opmerking, maar dan heb ik wel een weer woord hoor. En na het eerste ver slag zagen de jongens dat wij het goed kunnen. En nu willen ze vaak in ons projectgroepje." Sterker nog: Veerle is de spil van de klas, zegt Emile Duit, haar mentor uit het eerste jaar. „Die meiden zijn serieuzer, punctueler en kunnen beter plannen. Daar trekken de jongens zich aan op. Ze denken: 'hm, laat ik ook maar eens iets gaan doen'. Veerle orga niseerde vorige week uit eigen be weging een klassenfeest. „Dan leer je elkaar beter kennen. Het bindt de klas." Morgen, op haar r8e verjaardag, begint Veerle aan haar eerste sta ge. „Daar kijk ik naar uit. Dan zie ik waarvoor ik het allemaal doe." De zeven voetbalclubs, Koninklij ke Horeca Nederland en de ge meente hebben deze week een krabbel gezet onder het conve nant waarin afspraken worden ge maakt over verantwoord alcohol gebruik. Zo zijn rondjes van de zaak en happy hours in kantines voortaan taboe, wordt geen alco hol meer geschonken aan jonge ren onder de r8 en gaat het barper- soneel een cursus volgen. Langs het veld mag geen alcohol meer worden genuttigd. Het is alles behalve een standaard convenant geworden. „We heb ben echt onderhandeld over wat er wel en niet in moest", zegt John Verbraeken, die namens de Thoolse Voetbal Federatie betrok ken was bij de gesprekken. „Zo wilde de gemeente het niet meer toestaan dat er na de wedstrijd een kratje bier mee in de kleedka mer gaat. Maar wat bereik je daar mee? Het is ook bijna niet te hand haven. In dat geval hadden wij bordjes voor in de kleedkamers ge wild waarop staat dat het op last van de gemeente niet meer mag." Het verbod is er uiteindelijk niet gekomen. „Dat neemt niet weg dat wij onze verantwoordelijk heid nemen en er op zullen letten dat jongeren onder de achttien niet drinken in de kleedkamers", stelt Verbraeken. Ook de wens van de gemeente om clubs verantwoordelijk te ma ken voor het voorkomen dat men sen met een slok op achter het stuur gaan zitten, heeft het conve- Een biertje langs het veld is straks taboe, na afloop van de wedstrijd in de kleedka mer mag het nog wel nant niet gehaald. De tekst is nu vrijblijvender. Clubs moeten dit 'trachten te voorkomen'. „Natuur lijk doen we dat", zegt Ver braeken. „Maar volledige verant woordelijkheid ging ons te ver." Er zijn ook afspraken gemaakt over tijden waarop clubs alcohol mogen schenken. Dat is mede ge beurd op aandringen van de hore ca, die in de kantines een oneigen lijke concurrent ziet. Ook hier hebben de clubs wat meer 'schenkuren' bedongen dan de ge meente in eerste instantie voor stelde. „Want de inkomsten uit de kantine zijn voor ons wel heel belangrijk", stelt Verbraeken. Met andere sportclubs sluit de ge meente in de toekomst mogelijk ook een convenant. Politie doet inval in vakantiehuisje Op een vakantiepark op Noord-Beveland heeft de po litie gistermiddag een inval gedaan en daarbij een man aangehouden. Een uit acht personen be staand arrestatieteam for ceerde de deur van een va kantiehuisje. Het is onduide lijk waarvoor de man pre cies gezocht werd. Bijeenkomst over duurzame bedrijven Evert Damen, wethouder economische zaken, is gast heer van de jaarlijkse bedrij- venbijeenkomst van de ge meente Kapelle, vandaag in De Vroone. Thema is duurza me energie. Het programma van Stichting Switch voor ziet in vier presentaties over verduurzaming. Aanvang 19.00 uur. Digi-markt in Sint Maarten in de Groe Stichting DigiSteun houdt vandaag met Zorggroep Ter Weel, buurthuis De Pit en Scalda een Digi-markt in woonzorgcentrum Sint Maarten in de Groe, Beuken straat 190 in Goes. Tijd: 14.30-16.30 uur. De markt vormt het startsignaal om sa men digitaal aan de slag te gaan in Goes-Zuid. Film over ziekte Alzheimer De film 'Mam' over Adel- heid Roosen en haar aan Al zheimer lijdende moeder wordt vandaag vertoond in het Erasmuspark aan de Troelstralaan te Goes. Aan vang 19.00 uur. Na de film kunnen bezoekers vragen stellen aan Frieda Mulisch, schrijver/dichter en Roosens manager. Senioren CNV Zeeland bijeen CNV Connectief Senioren Regio Zeeland vergadert vandaag vanaf 10.00 in De Spinne aan de Joseph Luns- laan in Goes. Op de agenda staan lezingen over thuis zorg door J. Kleinepier (di recteur Iriz) en wethouder De Kunder (Reimerswaal) en over het Zeeuwse trek paard door Adri Verhage. Siriz is op zoek naar collectanten Siriz, organisatie voor pre ventie, ondersteuning en zorg bij onbedoelde zwan gerschap, zoekt mensen die van 24 tot 30 mei mee wil len helpen aan de collecte. Aanmelden: via Anita Wilt- hagen, wilthagen@solcon.nl, 0113-503580, via het hoofd kantoor: collecte@siriz.nl of 033-4605070. www.siriz.nl. DONDERDAG 23 APRIL 2015 TERNEUZEN - Veerle Verras (17) uit Kloosterzande heeft zich onderge dompeld in de mannenwereld van de procestechniek. En: ze is razend enthousiast. door Rob Paardekam THOLEN - De voetbalverenigingen in de gemeente Tholen zijn niet zonder slag of stoot akkoord ge gaan met de regels die de gemeen te in een convenant over alcoholge bruik wilde zetten. „Sommige za ken gingen ons echt te ver", zegt John Verbraeken van Noad'67 uit Sint Philipsland. „Maar we kunnen goed leven met het eindresultaat." KAMPERLAND KAPELLE GOES GOES GOES KRABBENDIJKE Veerle Verras (17) uit Kloosterzande doet de mbo-opleiding procestechniek bij Scalda. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64