'Even Pause' wil kleine voetafdruk achterlaten 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Lustrumconcert voor Vlissingse poppodium Dr Feelgood scoorde in de jaren 70 enkele grote hits met num mers als Roxette, Down at the Doctors en de cover See you later Alligator. De legendarische gita rist Wilko Johnson maakte lange tijd deel uit van de band en hij geldt nog altijd als een van de meest invloedrijke gitaristen van zijn tijd. Ook wordt de band ge zien als een belangrijke voorloper van het punkgenre. Hoewel er geen originele bandleden meer in de huidige bezetting spelen, weet de band live nog immer flink te imponeren. Zaterdag spelen ze in de Piek in Vlissingen. Dr Feelgood is opgericht in 1971, één jaar na de oprichting van het Vlissingse jongerencentrum de Piek. Sinds 1972 is de Piek gehuis vest in een voormalig Katholiek Militair Tehuis aan de Hellebar- dierstraat. Daarmee is de organisa tie één van de oudste poppodia van ons land. Maar bijzonderder nog is dat ze altijd in hetzelfde ge bouw zijn gebleven. Door culture le bezuinigingen moeten nog steeds veel podia de deuren slui ten, of ze verhuizen juist naar nieuw pand. „Podia in oude ge bouwen als de Piek of het Amster damse Paradiso vind je bijna niet meer in Nederland", vertelt direc teur van de Cultuurwerf Onno Bakker. „Vaak zijn de bands die bij ons spelen juist gecharmeerd van de sfeer in ons pand. De mees- Verrassend genoeg komt maar veertig procent van onze bezoekers uit Vlissingen te hedendaagse podia zijn prakti sche, moderne panden en dat heeft uiteindelijk toch een andere ambiance." De Piek is de afgelo pen tijd flink gemoderniseerd en is van binnen flink opgeknapt. De organisatie wil de komende jaren graag nog verder investeren in de foyer en de zaal: Bakker: „We heb ben een enquête onder onze be zoekers gehouden en zijn er de laatste jaren in geslaagd een nieuw en breder publiek aan ons te binden. Verrassend genoeg komt slechts veertig procent van onze bezoekers uit Vlissingen. Naast reguliere concerten hebben we nu een vaste zondagmiddag programmering met concerten voor slechts vijf euro. Verder orga niseren we jamsessies, faciliteren we avonden voor talent en bieden we schoolbands een podium om op te treden. Daarmee hopen we de komende jaren door te groeien naar een brede culturele ontmoe tingsplek van en voor muzieklief hebbers, met een nog grotere di versiteit in onze programmering. Ook hopen we de komende jaren meer aansluiting te vinden bij de HZ. Misschien wel via een open mic-avonden zoals in de Spot in Middelburg. Daarnaast is het te genwoordig belangrijk dat je dichtbij kunt parkeren en dat er lekkere speciaalbiertjes verkrijg baar zijn. Allemaal zaken waar we de laatste tijd extra aandacht aan besteden." Behalve Dr Feelgood speelt ook het Nederlandse power- blues trio Stonecold in de Piek, zij verzorgen het voorprogramma. Hergebruik is belangrijk binnen zijn bedrijf. Het belangrijkste mis schien wel: „Met 'Even Pause' wil ik een zo klein mogelijke voetaf druk achterlaten." Bij de ingang, waar het terras komt, is het blauwe vinyl nog zichtbaar. Jaren geleden stonden er schoolbanken op diezelfde vloer. Hij vond de klaslokalen via Marktplaats. Het hout dat de on dernemer daarnaast gebruikte, verzamelde hij in de loop der ja ren tijdens andere bouwprojec ten. „De balken in het huis waar ik sinds kort woon, waren voor Waarom zou je een dier eten dat zijn hele leven in een kooi doorbracht? een deel rot. Die heb ik wegge haald. De stukken die nog wel goed waren, gebruikte ik bij deze verbouwing opnieuw." Uit het zelfde huis haalde hij ook de deu ren. Die zijn nu tafels. Het nieu we hout op de wanden en het ter ras heeft een FSC-keurmerk. Daar door weet je zeker dat ze het bos waar het vandaan komt zo milieu vriendelijk mogelijk beheren. Ook de producten die binnenkort over de toonbank gaan zijn voor een gedeelte duurzaam. „Normaal gesproken gaan aardappels van het land eerst naar een fabriek en belanden vervolgens via de groot handel uiteindelijk bij horecabe drijven. Dat proces sla ik over. Ik heb een afspraak met een aardap pelboer uit Nieuwerkerke Schu tje, vlakbij Den Osse. Bij hem haal ik de aardappels op, schil en snijd ze zelf. Dat is veel werk, maar er komt geen vrachtwagen of fabriek aan te pas. Ik spaar nu voor een elektrische bakfiets." Het vlees dat Cretier serveert in de cafetaria, komt van Vleesboer derij Boot en alle vis is handlijn gevangen. „Deze producten zijn duurder. Ik moet toegeven dat ik dat een beetje heb onderschat, maar ik heb het er wel voor over. Je proeft het als een beest een goed leven heeft gehad. Waarom zou je een dier eten dat zijn hele leven in een kooi doorbracht?" De lokale ondernemers bij wie Cretier inkoopt, krijgen ruimte in de menukaart om over hun be drijf en producten te vertellen. „Zo helpen we elkaar." Cretier heeft niet de illusie dat hij voor honderd procent biologische producten verkoopt: „Bij de cafeta ria komt ook een meeneemgedeel- te. Verse friet blijft niet lang lek ker in een zak, daar komt fabrieks- friet voor in de plaats. Maar, als er in de toekomst een alternatief komt, ben ik daar zeker benieuwd naar. Tot die tijd serveren we de frietjes in ieder geval in gerecycle de zakken." Over vier weken, vlak voor Pink steren, opent Cretier zijn deuren. Dr Feelgood op feest de Piek door Bart Gabriëlse VLISSINGEN - Poppodium de Piek bestaat deze maand vijfenveertig jaar en dit wordt gevierd met een lustrumconcert van de Britse rhy thm bluesband Dr Feelgood. Onno Bakker, Cultuurwerf Zaterdag 25 april, de Piek, Vlissingen, aanvang 21:00. Dr Feelgood door Sharon van Oost DEN OSSE - Vier jaar wachtte San- der Cretier op een vergunning voor de bouw van zijn cafetaria in Den Osse. En net toen hij dacht dat het er niet meer van zou komen, gaf de gemeente groen licht. Begin april leverde een grote vrachtwa gen vijf oud-klaslokalen af op de parkeerplaats aan de Kerkweg. Die lokalen vormen nu de basis van Cretiers cafetaria. Sander Cretier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55