Het wennen duurde een week of twee Boek als eerbetoon aan vier Lancaster crashes SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Te weinig animo voor informatie vrijwilligerswerk Toneelles tijdens de meivakantie in De Putmeet De tweedejaars Scalda-studente zit samen met haar vriendin Nao mi in een opleidingsjaar met 55 jongens. Veerle koos voor de stu die nadat ze op de middelbare school een sectorwerkstuk maak te over procestechniek. „We be zochten daarvoor open dagen. Zo kwam ik er veel over te weten. Dat je er veel kanten mee op kan en dat je als procesoperator je ei gen ding kunt doen. Daarom koos ik voor deze opleiding." Veerle wist al langer dat ze de technische kant op wilde. „Mijn vader is scheepsbouwer. Als hij aan het werk was, dan mocht ik soms helpen. Ik vond het interes sant wat hij deed. Bovendien was ik op school altijd al goed in exac te vakken." Ze vindt het niet erg om vooral mannelijke klasgenoten te heb ben. „Ik ging van kleins af aan al meer met jongens om." Ze lacht. „Jongens zeuren tenminste niet zo veel. Met vrouwen ben je meer aan het discussiëren. Natuurlijk moest ik wel wennen, maar dat duurde maar een week of twee. )e krijgt af en toe een opmerking, maar dan heb ik wel een weer woord hoor. En na het eerste ver slag zagen de jongens dat wij het goed kunnen. En nu willen ze vaak in ons projectgroepje." Sterker nog: Veerle is de spil van de klas, zegt Emile Duit, haar mentor uit het eerste jaar. „Die meiden zijn serieuzer, punctueler en kunnen beter plannen. Daar trekken de jongens zich aan op. Ze denken: 'hm, laat ik ook maar eens iets gaan doen'. Veerle orga niseerde vorige week uit eigen be weging een klassenfeest. „Dan leer je elkaar beter kennen. Het bindt de klas." Morgen, op haar r8e verjaardag, begint Veerle aan haar eerste sta ge. „Daar kijk ik naar uit. Dan zie ik waarvoor ik het allemaal doe." KERKWERVE - Het Steunpunt Vrij willigerswerk van het SMWO wil de er een boeiende avond van ma ken gisteren in dorpshuis Zuuden- de in Kerkwerve. Het streven was vrijwilligers te informeren over al lerlei zaken. Op het programma stonden drie workshops: 'Vrijwil liger en het UWV' over rechten en plichten in een uitkeringssitua tie, 'Een ongeluk zit in een klein hoekje' over hoe te handelen bij veel voorkomende ongelukjes bij voorbeeld met sportblessures en 'Efficiënt vergaderen' over goed overleg voeren met elkaar. Het aantal aanmeldingen bleek echter miniem. Het betreft een uitgave over de vier Avro Lancaster bommenwer pers die op Goeree-Overflakkee zijn neergestort in de Tweede We reldoorlog. Hierbij zijn alle 29 be manningsleden op een gruwelijke manier om het leven gekomen. Kees Stoutjesdijk, secretaris-pen ningmeester van de stichting, heeft de studie en uitgave ver zorgd. „De zoektocht is ingezet via alle daarvoor hedendaagse be schikbare kanalen. Uiteindelijk hebben we beetje bij beetje alle 29 betrokken bemanningsleden een gezicht kunnen geven en kun nen we vertellen wie ze waren", aldus Stoutjesdijk. Volgens hem passen het onderzoek en deze uit gave geheel in het doel van de stichting WO2GO om zoveel mo gelijk voorvallen uit de luchtoor log uit te zoeken zodat de hierbij betrokken bemanningsleden niet vergeten worden. Het boek 'Dra ma in de nacht' wordt vrijdag 1 mei gepresenteerd in het Diek- huus in Middelharnis. Dat ge beurt met een lezing over de vier crashes met de Lancaster bom menwerpers. Aanvang 19.30 uur. SCHARENDIJKE - In vervolg op het succes van de toneellessen in de kerstvakantie en de voorjaarsva kantie heeft dramadocente Con nie Visser uit Scharendijke beslo ten ook in de meivakantie weer spellessen te geven aan jongens en meisjes van de basisscholen. De toneeltraining staat gepland op maandagmiddag 4 mei in dorpshuis De Putmeet in Scharen dijke. Kinderen uit de groepen 1 t/m 3 kunnen van 13.00 tot 14.50 uur terecht en de les voor leerlin gen uit groepen 4 t/m 8 wordt van 15.10 tot 17.00 uur gegeven. Aanmelden kan via: 06-47143591 of theaterbijhetwater@gmail.com. Optocht versierde wagens Koningsdag Op Koningsdag trekt van 14.00-16.00 uur een optocht met versierde wagens door Oosterland. Meer activitei ten: 11-13 uur vrijmarkt, 17 u levend tafelvoetbal en 19.30-0.00 u. Oranjebal met zanger Michel Enders en DJ Winston. Woensdag stond per abuis het programma van 2014 in de krant. Fonds kazernering keer weer uit Het Fonds kazernering in Zierikzee heeft voor 2015 vier aanvragen gehonoreerd. Koningsdag Zierikzee krijgt 100 euro. Hetzelfde bedrag gaat naar de werkgroep zo- merconcerten Nieuwe Kerk. Hart van Poortambacht krijgt 200 euro voor het hut- tendorp en ook de stichting intocht Sinterklaas krijgt 200 euro van het fonds. Swingende jazz in d'Ouwe Smisse Kunst Cultuur podium Schouwen-Duiveland houdt zaterdag in samenwerking met d'Ouwe Smisse in Zon- nemaire van 20.00-23.00 uur een jazzy Koningsbal. En tree is gratis. Kleine donatie voor Stichting kunst cul tuur Schouwen-Duiveland wordt op prijs gesteld. Nachtegaal horen en naar bloesem kijken Appel-, peren-, pruimen- en kersenbloesems is het the ma van een fietsroute waar voor zaterdag vanaf 11 uur kan worden gestart bij het Natuurinformatie- en Tram polinecentrum aan de roton de in Westenschouwen. Zon dag is daar vanaf 11.00 uur de start van een nachtegalen- tocht per fiets of skelter. Parkeerplaats klaar in Mulockstraat Het nieuwe parkeerterrein in de Mulockstraat in Zierik zee is klaar. Op het terrein waar vroeger de turnzaal van Delta sport stond, geldt de zogenoemde blauwe zo ne. Dat betekent een beperk te parkeertijd. Achter het parkeerterrein is een groen strook en een pad naar de Joodse begraafplaats. Treinreis naar Zwaakse Weel Natuurmonumenten houdt woensdag 29 april een trein reis met wandeling naar de Zwaakse Weel. Vertrek om 20.30 uur bij station Stoom trein Goes-Borssele in Goes, terug 23.15 uur. Prijs: volwas sen 15,-. Kinderen tot en met 12 jaar 11,-. Aanmelden t/m 27 april: www.natuur- monumenten.nl/agenda. DONDERDAG 23 APRIL 2015 TERNEUZEN - Veerle Verras (17) uit Kloosterzande heeft zich onderge dompeld in de mannenwereld van de procestechniek. En: ze is razend enthousiast. MIDDELHARNIS - De stichting W02G0 brengt na zeven jaar een nieuw boek uit onder de titel 'Dra ma in de nacht'. OOSTERLAND ZIERIKZEE ZONNEMAIRE WESTERSCHOUWEN ZIERIKZEE GOES Veerle Verras (17) uit Kloosterzande doet de mbo-opleiding procestechniek bij Scalda. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54