Financieel adviseurs zonder diploma Standaardwapen van Duitse Bundeswehr naar de schroot 4 IN HET NIEUWS PHILIPS SPORT VERENIGING Sponsors uit het verleden ^liËftËÉP Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën wil geen uitstel tot ja nuari 2017, zoals de branchevereni gingen van tienduizenden finan cieel adviseurs willen. Aanvanke lijk moesten de adviseurs uiterlijk eind dit jaar hun diploma's ge haald hebben. Met de diplomering wil minister Dijsselbloem de vakbekwaam heid van financieel adviseurs ver groten. Mede door de woekerpolis- affaire en hoge provisies is hun functioneren in het geding geko men. De examens zijn een struikelblok, blijkt uit de cijfers. Eind februari was 20 procent van de adviseurs nog niet geslaagd. Er moeten de komende maanden nog circa 150.000 examens -een adviseur legt meerdere verschillende exa mens af- worden afgenomen. Bij de examens hypothecair kre diet, schade zakelijk, vermogen en pensioen komen de slagings percentages niet boven de 30 pro cent. Kandidaten klagen vooral over de vaardigheidstoetsen, maar Dijsselbloem ziet geen enkele re den om daar iets aan te doen. Evenmin is de minister bereid de norm - wie minder dan 68 pro cent van de vragen goed heeft is gezakt - te verlagen naar 55 pro cent, zoals de brancheorganisaties willen. Dijsselbloem verwerpt het ver wijt van die organisaties dat hij er op uit zou zijn het aantal finan cieel adviseurs te verminderen. „Ik heb maar één doel en dat is be scherming van de consument", al dus de minister. Ik heb maar één doel en dat is bescherming van de consument De veel bekritiseerde G36 van de firma Heckler Koch is bij hoge temperaturen te onnauwkeurig gebleken. Het percentage treffers bedraagt in die omstandigheden niet meer de vereiste 90 procent, maar slechts 7 procent, blijkt uit tests. Voor militairen die op de precisie van hun wapen moeten kunnen vertrouwen is dit onac ceptabel laag, concudeerde de mi- nister. „Voor dit geweer is in de Bundeswehr (het Duitse leger) geen toekomst", zei Von der Leyen gisteren. De kwestie speelt al enige tijd, maar nu is dan de kogel door de kerk: de Duitse strijdkrachten gaan over op een ander standaard wapen. Welk wapen dit wordt, is niet bekend. De uitvoering van zo'n overstap kan jaren in beslag nemen, mogelijk zelfs tien jaar, berichtte Spiegel Online. Von der Leyen maakte het ver gaande en voor Heckler Koch dramatische besluit bekend nadat het wapen opnieuw tests niet had doorstaan. Niet alleen in Duits land, in minstens 35 landen, van Noorwegen tot Jordanië en Let land is het G36 Sturmgewehr het standaardwapen. Recent leverde Berlijn ook duizenden G36's aan de Peshmerga in Irak. Over het Duitse wapen wordt al jaren geklaagd. Bij missies in war me landen bleek de G36 in snel vuurmodus warm te lopen en enorm te haperen. Telkens wer den nieuwe tests uitgevoerd die het euvel bevestigden, maar eerde re ministers traden niet op. Von der Leyen, die wordt gezien als de mogelijke opvolger van bondskan selier Angela Merkel (CDU), staat bekend als krachtdadig en vindt het nu mooi geweest. In totaal moeten zo'n 176.000 G36's worden vervangen. Heckler Koch beweert bij hoog en bij laag dat het wapen voldoet aan de leveringsvoorwaarden die ooit werden afgesloten Maar destijds was nog geen sprake van inzet in extreem warme omstandigheden. De Bundeswehr wil nu zo snel mogelijk een alternatief wapen aanschaffen voor Duitse soldaten op missies in warme landen als Afghanistan en Mali. Bij hoge temperaturen is het wapen onnauwkeurig, het aantal treffers neemt dan sterk af door Chris van Alem DEN HAAG - Duizenden financieel adviseurs krijgen tot 1 april 2016 de tijd om hun diploma te halen. Lukt dat niet, dan mogen zij hun klanten geen financieel advies meer verstrekken. Minister Jeroen Dijsselbloem Philips verdwi) nt Feyenoord/Gouden Gids Eens een belangrijk hulpmid del voor adressen, nu als De Telefoongids Gouden Gids een marginale speler. Excelsior/Akai Ooit wereldleider op de vide- orecordermarkt, nu naam loos opgegaan in een Chi nees conglomeraat. Haarlem/Mita Japanse producent van kopi eerapparaten, inmiddels over genomen door concurrent Kyocera. Ajax/TDK Tokyo Denki Kagaku van de masaal ingeslagen cassette bandjes, nu onderdeel van Imation. Utrecht/Nissan Tot op de dag van vandaag is Nissan één van de grotere in ternationale autoproducen ten. AZ/Sony Het Japanse Sony één van de grotere internationale elek- tronicaproducenten. FC Den Haag/Hotelplan De Zwitserse onderneming werd overgenomen door OAD waarna ook dat bedrijf ten onder ging aan de malai se in de reisbranche. door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - De Koerdische Peshmer- ga in Irak leveren strijd tegen Isla mitische Staat met een Duits ge weertype dat door minister Ursula von der Leyen (CDU) van Defensie uit de roulatie wordt gehaald. Een Duitse infanterist met zijn G36. foto Ronny Hartmann/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4