Zoute karamel, o la la Beoordeling 6 UIT Op deze pagina's schotelen wij elke week lekkers uit Zeeland voor. Waar zullen we de volgende keer naar toegaan? Die vraag is één keer in de twee weken ruim acht jaar lang teruggekomen. Het volgende restaurant is nu Boaz en dat is voor mij tegelijkertijd de laatste restaurantbeoordeling voor deze rubriek. KOKEN MET PUCK Puck Kerkhoven Ik heb er een guilty pleasure bij: zoute karamel. Met dank aan al die kookprogramma's op tv. Van dit goedje wordt zelfs het meest kritische kook- of bakjurylid week in de knieën. Dat maakt toch nieuwsgierig. 'Kom maar op met die zoute karamel', denk ik als ik op de ambachtelijke streek- markt in een dorp hier verderop de 'snoep'kraam CaramelZ (met een z) ontwaar van Constan (zon der t). O la la, gevaarlijk lekker spul! Niet verwonderlijk, als je kijkt naar de ingrediënten. Wacht, ik zoek het even voor je op in een nieuw, vakantiekrie bels opwekkend kookboek dat ik onder ogen kreeg: 'NINA Saint-Tropez'. Van de Engelse Ni- na Parker, waarin deze schrijven de kok en bakker een ode brengt aan de kleurrijke keuken van de Zuid-Franse Cöte d'Azur. Bij haar originele ontbijtrecepten vind ik, naast croissants, brioche,le sticky bun', kastanjecrêpes en spannende confitures zowaar 'ca ramel a la fleur de sel'; karamel pasta met zeezout. Wat erin gaat? Suiker en slagroom en een snufje zeezout. Niets meer en niets min der. Er komt wel de nodige vak techniek bij kijken en een ruime pan met dikke bodem voor een goede warmteverdeling is nooit weg (zie recept). Ik weet toevallig van Constan dat hij er nog een extra klontje gezou ten boter doorheen mengt, of een scheutje whisky, of wodka, of balsamico, voor de broodnodi ge variatie en nog meer smaak en smeuïgheid. Wat kun je ermee, behalve het potje ongegeneerd leeglepelen? Constan stelt voor om ook eens een lik over huisgerookte zalm te strijken. Of over een rijpe brie met noten. Of als tussenlaag je in de chocoladetaart. Mmm, goede ideeën allemaal! Hij is deze zo mer te vinden op streekmarkten door het hele land. Zie www.cara- melz.nl Nina Parker smeert haar gezou ten karamelpasta het liefst op een vers sneetje briochebrood. Volgens haar een waanzinnig lek kere combinatie. Dat geloof ik graag, in echt Frans briochebrood gaat ongeveer een half pakje bo ter. Tijdens een culinaire perslunch, waarbij allerlei nieuwe produc ten en kookboeken werden gepre senteerd, liet Heel-Holland-Bakt jurylid Robèrt van Beekhoven Het is een dooddoe ner, maar de eerste indruk is belangrijk. Dat hebben we maar al te vaak ge merkt bij ons bezoek aan etablis sementen. Bij de entree van een restaurant wisten we meestal al of een restaurant aan de goede of slechte kant van de cijfers zou uit komen. Als we deze zaterdagavond bij Boaz binnenkomen, zijn we blij verrast. Daarvoor is de charmante gastheer Guust Sluijs verantwoor delijk. Met de eerste indruk zit het dit keer weer goed. De zaak is licht, fris en ruim. Ruimer dan in onze herinnering van heel wat jaartjes geleden toen Boaz nog Boa Tarde heette en de keuken Portugees was ingegeven. Boaz is nu mediterraan, met een stevige Zeeuwse touch. Er staan veel vis en schaal- en schelpdie ren op de kaart. Guust informeert ons op prettige manier over de kaart en 'buiten de kaart om'. Het kreeftenseizoen is aangebroken en Boaz serveert nog tot 15 juli kreeft. Een hele komt op 8,50 eu ro per ons en ze zijn er in de for maten van 450 gram tot 800 gram. Een Oosterschelde kreeften menu kost 50 euro voor drie- en 55 euro voor viergangen. „Deze avond zijn de mosselen van de kaart geschrapt", zegt Guust. „Ze voldeden niet aan onze kwaliteits eisen." Daar houden we van. Er wordt met beleid ingekocht en er blijft ook genoeg over. De krabbenpo- ten bijvoorbeeld, gestoofd in krui dige bouillon van rode peper, ui en knoflook (12,00 euro) en de kort gegrilde coquilles en buik- spek met gebakken paddenstoe len en truffelrisotto (14,00 euro). Dat zijn mooie combinaties die tot de verbeelding spreken. Boaz maakt zich zichtbaar op voor het zomerseizoen. De voorge vel valt weg achter een steiger. Gasten moeten nog even geduld hebben om op het terras neer te strijken, dat uitzicht biedt op de haven, waar straks plezierjachten talrijk zullen aanleggen. Binnen loopt het langzaam vol. Een populaire zaak, denken we, als de voorgerechten komen. De krabbenpoten worden in een diep bord geserveerd. De smaak is pi kanter dan ik verwacht had. Ik ver moed dat de poten uit de vriezer komen en dat blijkt te kloppen. Het krabbenvlees wordt er een beetje kruimelig van. Deson danks zou ik het een volgende keer weer bestellen. Waarom? Omdat het gerecht uitstekend op smaak is gebracht en het brood zo lekker in de bouillon gedoopt kan worden. Het andere voorafje is er ook een om in te lijsten, door de combinatie van smaken en struc tuurverschillen van de coquilles, de truffelrisotto en het buikspek. De gegrilde zeebaars met rozema rijn, tijm, limoen (21,50 euro) en het Schouws lam op drie wijzen bereid (26,50 euro) volgen. De zee baars wordt in zijn geheel opge diend. De geur van verse kruiden brengt ons naar de mediterranee. Er worden friet en zachtjes ge- wokte spinazie bij geserveerd. Het bordje met de lam is mooier opgemaakt, met rosé gebakken lam, lamstoof en lamsnoot, inclu sief een crème van pompoen, pu ree van aardappel, gele courgette en frisse, verse kruiden. Het nage- rechtje van nougat met gebrand eiwitschuim, schuimpjes en cho colade (7,00 euro) is een mooie af sluiter. Bij ons vertrek zeggen we stee vast dat we van de krant zijn. Ook dit keer weer. Guust lacht, hij had ons herkend. Eind 2012 werkte hij bij badhotel le Marquis in Renes- se, toen wij daar aanschoven voor een beoordeling. „Ik weet nog wat jullie gegeten hebben; vooraf pompoensoep en carpaccio van het Schouws rund. En ik weet ook nog dat ik vier sterren heb ge kregen. Geen vijf." Dit keer wordt dat anders. Goed gedaan Boaz en Guust voor het lekkere afscheids maal voor deze rubriek. Boaz wordt ingelijst In Eten doen de PZC-redacteuren Edith Ramakers en Frank Balkenende beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Edith Ramakers Prijs-kwaliteit: Mooie producten, met zorg uitgeko- Bediening: Entourage: Horen, zien en ruiken: Er worden ook wijnen van diverse flessen per glas geserveerd. Dat is aantrekkelijk. Conclusie: Boaz is de ideale plek ge bleken voor het laatste etentje voor de krant. We dragen het stokje over aan een ander. Guust Sluijs, verantwoordelijk voor de bediening bij Boaz. Restaurant Boaz, Engelse Kade 6, Zie- rikzee. Open: ma tot en met vrij vanaf 17.00 uur, za en zon vanaf 12 uur. www.restaurantboaz.nl Wo gesloten. 0111-420400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46