Kidnep mist de juiste toon UIT 5 Tijdloos verhaal over keuzes en passies van eigenzinnige Bathsheba Film by the Sea door het jaar heeft voor maandag 27 en dinsdag 28 april in Cinecity Terneuzen en Vlissingen de voorpremière van 'Far from the Madding Crowd' op het programma staan. Het betreft de nieuwste film van de Deen se regisseur Thomas Vinterberg. Hij is vooral bekend geworden door succesvolle films als Jagten, Submarino en Festen. 'Far form the Madding Crowd' gaat over de onafhankelijke, mooie en eigenzinnige Bathsheba Everden (Carey Mulligan) en over de drie totaal verschillende mannen in haar leven. Die mannen zijn: Gabriel Oak (Matthias Schoenaerts), een schapenhouder die gefas cineerd is door haar halsstarrigheid; Frank Troy (Tom Sturridge), een knappe en roe keloze sergeant; en William Boldwood (Mi chael Sheen), een rijke, oudere vrijgezel. Dit tijdloze verhaal over de keuzes en pas sies van Bathsheba laat zien hoe je door veerkracht en volharding tegenslagen over wint. De film is gebaseerd op de literaire klassie ker van Thomas Hardy (1840 - 1928). Tus sen 1871 en 1895 schreef hij dertien ro mans. Zijn eerste werk, 'The Poor Man and the Lady', werd geweigerd door de uitge vers, waarop Hardy het manuscript vernie tigde Na drie eerder gepubliceerde romans en nauwelijks succes bleek Hardy uiteindelijk de juiste vorm en toon gevonden te heb ben. Hij verkreeg met 'Far from the Mad ding Crowd' zijn grote doorbraak als schrij ver. Zich tegen de mensheid keren de kunstmatige intelligentie is een goede opzet voor actie, en dat laatste hebben de wrekers uit de titel volop te bieden. Al zijn ze ditmaal niet zo'n hecht team als voorheen. Bruce Ban ner (Mark Ruffalo), die in boze buien in de Hulk verandert, ploetert met zijn ontembare al ter ego. Iron man (Downey jr.) heeft de vermeende destructie van de wereld op zijn geweten en krijgt van Thor (Hems- worth) het beschuldigende vin gertje. De vertrouwensbreuk zorgt voor een onvoorspelbare dynamiek tussen het stel super helden. Mooie toevoeging is ook de in troductie van twee nieuwe per sonages met superkrachten: de Maximof-tweeling. De verhaal lijn maakt ook de weg vrij voor nieuwe elementen uit het Mar- vel-universum, zoals de geest steen (belangrijk in de strips) en voorzichtige liefdesperike len. Marvel levert dus weer een gegarandeerd succes in de bio scopen. Het is in 'Kidnep' geen pret je een rijkeluiszoontje te zijn. Bo krijgt voor zijn tiende verjaardag een prachtige duikvakantie in de Caraïben ca deau. Maar hij moet wel alleen gaan. Zijn ouders hebben het te druk met hun carrières. Tot overmaat van ramp wordt hij op weg naar het vliegtuig gekid napt. Hoewel, ramp? Misschien is dit wel het beste wat Bo ooit is overkomen. De sullige ontvoerder (Martin van Waardenberg) is ook maar voor andermans karretje ge spannen. Zodra hij ontdekt dat Bo (Teun Stokkel) heel goed is in het oplossen van cryptogrammen, begint het warempel gezellig te worden. Het scenario voor deze nieuwe ko medie van Diederik Ebbinge ('Matterhorn') baseerde Karen van Holst Pellekaan op haar eigen jeugdboek. Zij was destijds ook het brein achter de kostelijke tv-serie 'Loenatik' en de twee bij behorende films. We kijken er dus niet van op dat er in 'Kidnep' weer stevige karikaturen opdui ken. We constateren echter ook dat zo'n spektakel met domme boeven en een slim kind eigenlijk een heel ouderwetse jeugdfilmfor mule is. De oubolligheid duikt af en toe op. De ontvoering veran dert al snel in een avontuurlijke roadmovie. Naast achtervolgingen gaat het daarin over vaderschap en wat belangrijk is voor kinde ren. Voor de kids is er genoeg dat gek en spannend is. Toch gaat het 'Loenatik'-gevoel hier wat onge makkelijk samen met de veel bra vere levenslesjes. Denk aan het voorspelbare typetje van Martin van Waardenberg naast de bijna saaie vertolkingen van Marcel Musters en Katrien van Beurden als de vader en moeder van Bo. Drukke ouders zonder aandacht voor hun kind: als dat geen cliché is. Het meest aansprekend is mis schien nog wel het enthousiasme van de jonge Teun Stokkel als Bo. Wanneer Bo en zijn gelegenheids- vader Fred zo 's nachts in het bos bij een kampvuurtje zitten, snap je dat dit het mooiste is wat een kind kan meemaken. Zulke mo menten zijn sfeervolle lichtpunt jes in een film die sympathiek is, maar te veel blijft steken in goede bedoelingen. Dat 'Kidnep' moeite heeft de juis te toon te vinden, zie je direct al aan het begin. Die scène in de ge vangenis, waar een van de crimi nelen nog een straf uitzit, sugge reert even dat we in een heus mis daaddrama zijn beland. Dan blijkt het toch een komedie te zijn. DONDERDAG 23 APRIL 2015 Scène uit 'Far from the madding crowd' van regisseur Thomas Vinterberg. Maandag 27 april, Cinecity, Terneuzen, 20.00 uut; dinsdag 28 april, Cinecity, Vlissingen, 14.00 uur en 19.30 uur. superhelden Avengers: Age of Ultron: regie: Joss Whedon: met o.m.: Robert Downey jr., Chris Hemsworth, Chris Evans en Scarlett Johansson; te zien: Goes, Vlissingen, Terneu zen. door Leo Bankersen Kidnep; regie: Diederik Ebbinge; met o.m.: Teun Stokkel, Martin van Waardenberg en Katrien van Beurden; te zien in: Vlissingen. Bo (Teun Stokkel, links) en zijn ontvoerder (Martin van Waardenberg) in Kidnep. foto Pief Weyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45