Solo's in Zuid dagen uit tot theatraal vertelde verhalen Podiumagenda 2 UIT extra creativiteit", vindt De Graaf. Als artis tiek leidster van de Jeugd theaterschool die de Zeeuwse voorronde organiseert, geeft zij de deelnemers vooraf begeleiding zowel bij het schrijven als bij de uitvoering. Goed ge schreven, mooi gesproken en origineel be dacht zijn belangrijke voorwaarden voor een geslaagde monoloog. Of het verhaal nou ont roerend, grappig of spannend is, in alle geval len betekent het: alleen op de speelvloer staan met in feite het publiek als tegenspeler. Dat vergt lef en goede voorbereiding. Een vakjury bestaande uit toneeladviseur Ron Lubbersen, drama-docente Marieke van Dijk en theaterstudent Stefan Riemslag, bepaalt vrijdagavond wie er door mag naar de finale. De voorronde begint om 20.00 uur. Wat wil je precies vertellen zodat ie dereen er iets aan heeft? Met die vraag prikkelt dramadocente Josien de Graaf de deelnemers aan de Monologen- wedstrijd 'Solo's in Zuid' om met een helder en boeiend verhaal te komen. De Zeeuwse voorronde wordt vrijdagavond gehouden in Podium 't Beest in Goes. De finale samen met de kandidaten uit Bra bant vindt plaats op 10 juni in Tilburg. „Wij hebben elf deelnemers: vier volwasse nen en zeven jongeren. Ze komen allemaal met een eigen tekst. Dat is geen voorwaarde, je mag ook met een bestaande tekst mee doen, maar een eigen verhaal getuigt wel van Er zijn van die albums waar je een goed gevoel bij krijgt zonder diepere betekenissen of muzikale klankkleuren te onderzoeken. Muzikanten die zelfs in de droevigste songs het plezier van samen muziek maken uitstralen. Session Americana uit Boston VS is zo'n groep De Session America na heeft sinds 2005 al zes al bums uitgebracht die ervoor zorgen: Je hoort de opna men en denkt bijna automatisch 'daar had ik wel bij willen zijn'. Je moet dat wel wat openstaan voor folk, blues, country wat rock en flash backs naar 'old american tunes'. Die tradities hoor je op een alter natieve manier terug. Maar eigen lijk maakt dat ook weer niet zo veel uit. Ieder nummer, in welk roots-genre dan ook, heeft iets van een innemende positieve le vensfilosofie. Daarin meegaan is genoeg. Dat kan zaterdag 25 april bij Podium Razzmatazz in Oost-Souburg. 'Dark Clouds' heet de afsluiter van het laatste album 'Pack Up The Circus' (verschenen Channa van Balen is een van de deelnemers bij 'Solo's in Zuid'. door Ali Pankow DONDERDAG 23 APRIL Middelburg Songs from the heart: 'Johnny Cash The Carter Family, De Spot, 20.00 uur (gratis) VRIJDAG 24 APRIL Goes Monologenwedstrijd 'Solo's in Zuid', Podium't Beest, 20.00 uur Groede Concert Marie van Luijk, Martha Roe- lofs en Adrie Oosterling, Theater-galerie De Twee Duiven, 20.30 uur. Middelburg An evening with the Roosettes, De Spot, 20.00 uur (gratis) The Cavern Beatles, Stadsschouwburg, 20.00 uur Concert Hanna Devich in serie: Piano Stories, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Patrick Nederkoorn 'Code Rood', De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Richard Groenendijk 'Met de mantel der liefde', Scheldetheater, 20.00 uur ZATERDAG 25 APRIL Kapelle Theatervoorstelling 'Is dit liefde?', Toneelvereniging Kunstvrienden, De Vroone, 20.00 uur Middelburg Theatervoorstelling 'Fugee', Talenten- groep Jeugdtheaterschool Zeeland, Plein Zeeuwse Bibliotheek, 13.30 uur Bourgondische Belgen II, Stadsschouwburg, 20.00 uur Dewolf, De Spot, 21.00 uur Nieuw- en St. Joosland BakkerLutz 'Laten we het eens over vrouwen hebben', De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg ZOMA Swing Caramba Ledeltheater, 20.00 uur Neil Black and the Healers, Bluesclub The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg Muziekoptreden: Session Americana, Razzmatazz, 20.30 uur Renesse Cabaret Ellen Dikker 'Groene Vingers', Dorpshuis, 20.15 uur Terneuzen Slagerij van Kampen 'Beats 'N Brass', Scheldetheater, 20.00 uur Zwitserse Jazz: 'PommelHORSE', Porgy en Bess, 21.00 uur. Tholen Concert The Original Victoria Band, RK-Kerk, 20.00 uur Vlissingen Dr. Feelgood: Jubileumconcert voor 45 jaar De Piek; Stonecold, Podium De Piek, 21.00 uur Muziekoptreden: The Gonzos, Café De Concurrent, 23.00 uur ZONDAG 26 APRIL Ellewoutsdijk 'Ierse Mirreg' met Woodworks en The Six Beggars, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Metal Matinee met Anaal Nathrakh, Dehumanization en Kill with Hate, Podium 't Beest, 15.30 uur Middelburg Concert Ryley Walker, Kloveniersdoelen, 15.0 uur Drum 'n bass in your face, Murdock in vites, De Spot, 21.00 uur Oostburg ZOMA Swing Caramba Ledeltheater, 14.00 uur Oostkapelle Musical 'Ruth, van graf tot wieg', Zionskerk, 15.30 uur Oost-Souburg Lunchconcert: Windbroke, Historische Kerk, 11.30 uur Vlissingen Jazz- en funkconcert door Rik Mol op trompet en Rob van Bavel op piano, 't Speeluus Ter Reede, 11.30 uur Muziekpodium Zeeland: Ronald Brauti- gam (piano), Christian Poltéra (cello), St. Jacobskerk,15.30 uur Rob Heron the Tea Pad Orchestra, De Piek, 16.00 uur Muziekoptreden: Busted Feet, Panta Rhei, 17.30 uur Queen Forever met huisband van de Piek met het mooiste van Queen, De Piek, 21.00 uur MAANDAG 27 APRIL Goes Oranjezangavond met Mannenkoor Elim, Grote of Maria Magdalenakerk, 19.30 uur DINSDAG 28 APRIL Middelburg Dave Douglas High Risk Electric Band, Schuttershof, 21.00 uur Terneuzen Prometheus-lezing Laura Starink, Porgy en Bess, 20.00 uur WOENSDAG 29 APRIL Goes De Dutch Don't Dance Division, Theater De Mythe, 20.00 uur Middelburg Van dr Laan en Woe 'Alles eromheen', Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Claudia de Breij 'Teerling', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Muziekoptreden: De Piek Jam, De Piek, 19.30 uur Vrolijk van Session door René de Dreu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42