P7fi m8e""t Rode lippen en stippeljurkjes zijn het handelsmerk van de Roosettes. Ze brengen jazzklassiekers, meerstemmig en fijntjes uitgewerkt De Roosettes is een geslaagde mix van studenten van the University College Roosevelt en van niet-studenten uit Middelburg. De Roosettes is een barbers- hopensemble, dat louter uit vrouwen bestaat. De ge middelde leeftijd ligt net boven de twintig jaar, maar het repertoire gaat vaak te rug tot aan de jaren twintig van de vorige eeuw. Naast Amerikaanse klassiekers uit de vroege soul en jazz van Gershwin en Nina Simone brengen ze ver geten werken van bijvoorbeeld Eugène Ford. De Roosettes houden vrijdag 24 april hun eigen avond in poppodium de Spot in Middelburg onder de naam 'An Evening with the Roosettes'. De Roosettes werden vijfjaar geleden opge richt door studenten van wat toen nog de Roosevelt Academy heette. Ondanks dat een studie aan de Roosevelt slechts drie of vier jaar duurt, heeft het koor zonder on derbrekingen voortbestaan. Daardoor zijn ze wel wat vaker dan gebruikelijk onderhe vig aan bezettingswisselingen. Behalve le den van de University College Roosevelt (UCR) in Middelburg zingen er ook enkele Middelburgse vrouwen in de Roosettes. Opvallend is hoe het koor al bijna overal in de hoofdstad heeft gespeeld. Daarmee zijn ze een mooi, misschien ook spaarzaam voorbeeld van hoe de sociaal-culturele inte gratie van de UCR in Middelburg graag ge zien wordt. Inge de Zwart, studente aan de UCR en zangeres van de Roosettes denkt dat dit te maken heeft met het ongedwon gen karakter van de Roosettes. Ze denkt dat het minder goed werkt als de toenade ring gezocht wordt door de UCR als een grote organisatie. „Het Stukafest (studentenkamerfestival) werd bijvoorbeeld toch voornamelijk door UCR-studenten bezocht en een klein festi val op de markt, georganiseerd voor het tweede lustrum van UCR was ook niet vre selijk populair. Ik denk dat kleinere, ik zou zelfs zeggen, spontanere, ontmoetingen 'ef fectiever' zijn." Burgerinitiatieven kortom, in plaats van ge regisseerde oplossingen van bovenaf. De Roosettes zijn uiteraard niet bezig met der gelijke problematiek: „Het eerste doel van the Roosettes is goed en gezellig met el kaar zingen. Het feit dat het bestaat uit een mix van studenten en niet-studenten uit Middelburg is bijzaak. Ik denk dat dit de kracht is van the Roosettes als 'integratie- plek' voor studenten en niet-studenten!" Het maakt de Roosettes een kleurrijk koor, maar absoluut niet minder gedreven of pro fessioneel. De meerstemmige arrangementen zijn fijn tjes uitgewerkt en er is geen valse noot te horen. Het plezier is van het podium af te lezen. Mede door de frisse presentatie mo gen ze gerust een aanwinst in het genre ge noemd worden. donderdag 23 april tot en met woensdag 29 april 2015 Avengers: Age of Ultron r IJj de PAGINA 4 en 5 UltGiaSHa Kff L Boaz in Zierikzee wordt t I^i f ^MÜ, I PAGINA 6 en 7 door Bart Gabriëlse Barbershop de Roosettes uit Middelburg, vrijdag in de Spot. De Roosettes in liin Vrijdag 24 april, de Roosettes in de Spot, Middel burg, aanvang 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41