Herdenken oorlog zorgt voor breuk Amerika Canada IN HET NIEUWS 3 Mark Rutte slaat dubbelslag Vliegreizen reizen Een goeie crisis moet je nooit verspillen. Het is een politieke wijsheid die premier Mark Rutte de af gelopen negen dagen in de praktijk bracht. Niet al leen smeedde hij zijn la biele coalitie weer aan el kaar, terloops smoorde hij de smeulende discussie over het leiderschap bin nen de WD Of Ruttes 'Lubberiaanse' compromis over de op vang van illegalen in de praktijk gaat werken, is van ondergeschikt belang. Er is een medicijn gevon den om de ruzie tussen WD en PvdA te bezwe ren. Dat telt. Rutte is de man die de plooien glad strijkt. WD-fractievoorzitter Hal- be Zijlstra oogde vorige week nog geharnast en compromisloos: na een gunstige Europese uit spraak, moest de opvang van asielzoekers die hun uitzetting frustreren on middellijk stoppen. Rutte gaf Zijlstra de ruim te om zijn grieven te ui ten, maar tegelijkertijd liet hij intern weten dat het ka binet moest doorgaan. Zijlstra beukte zich uitein delijk moe. De vraag of hij het binnen de VVD moet overnemen van Rutte zal op korte termijn niet meer opkomen. Eerder ver ging het Edith Schippers, een andere rivaal, ook al zo. Bij de zorgcrisis zette ze hoog in, maar uiteinde lijk moest ze genoegen ne men met een halfbakken compromis. Ruttes balans na negen da gen: zijn positie binnen de VVD is versterkt, het kabi net is gered en van de loya liteit van de PvdA is hij verzekerd. Het was een echte crisis. En Rutte heeft hem niet verspild. Europa herdenkt de capitulatie van nazi-Duitsland op 8 mei. Toen het Derde Rijk in 1945 de overgave ondertekende, was het in Moskou al middernacht ge weest, dus 9 mei. Daarom viert Rusland het einde van de oorlog op 9 mei. Oekraïne viert voortaan beide da gen. 8 mei staat in het teken van verzoening tussen antinazistrij- ders en mensen die na de oorlog tegen het communisme hebben gevochten. 9 mei is Overwin ningsdag. Jatsenjoek riep mensen op om als herdenking een klaproos te dra gen. Hij noemde het een 'Euro pees symbool'. Britten dragen de klaproos om de Eerste Wereldoor log te herdenken. Oekraïne ge bruikte tot nu toe een oranje- zwart lint, maar dat is een sym bool van de pro-Russische opstan delingen geworden. Oekraïne verandert misschien ook de officiële naam van de oor log. Die wordt nu nog Grote Pa triottische Oorlog genoemd, de term die de Sovjet-Unie gebruik te, maar dat zou Tweede Wereld oorlog moeten worden. Sinds de opstand tegen de pro-Russische ex-president Vik tor Janoekovitsj, de annexatie van de Krim en de gevechten in het oosten, verwijdert Oekraïne Rus sische symbolen. Zo worden standbeelden van Lenin weggehaald. Ook worden straatnamen veranderd die een verband hebben met de vroegere Sovjet-Unie of het huidige Rus land. Het Wilde Westen 1649 1849 2999 3399 DONDERDAG 23 APRIL 2015 maar probleem blijft door Frank Hendrickx Asielzoekers verlaten de vluchtgarage in Amster dam nadat de burgemees ter hun bed, bad en brood aanbood, foto Remko de Waal/ANP KIEV - Een nieuwe breuk ontstaat tussen Moskou en Kiev. Oekraïne herdenkt de Tweede Wereldoorlog niet langer zoals Rusland. Voortaan lopen de herdenkingen in Oekraïne gelijk met Europa. Dat heeft pre mier Arseni Jatsenjoek gisteren aangekondigd. Oekraïne wil met de herdenking van overwinning op de nazi's gelijk lopen met Europa Amerika, Alaska en Canada ontdekt u natuurlijk met Kras. Onze rondreizen zijn heel compleet en inclusief vliegreis, hotels, excursies en Nederlandssprekende reisleiding. The Great Western Highlights Natuurparken als de Grand Canyon in combinatie met o.a. San Francisco en Las Vegas. Klantbeoordeling 8,4: "Fantastische weken" Zie: Kras.nl/36131 Van San Francisco, via Las Vegas en prachtige natuurparken naar San Diego en Los Angeles. Klantbeoordeling 7,8: "Prachtige ervaringen" Zie: Kras.nl/36405 IJsland Alaska Watervallen, geisers, gletsjers, walvissen, dichte bossen metgrizzlyberen... 100% natuur! Klantbeoordeling 8,6: "Puurgenieten" Zie: Kras.nl/36518 West-Canada Seattle Prachtige combi natuur steden. Incl. bezoek Boeing-fabriek, cruise, snowcoach rit en méér. Nieuw bij Kras, profiteer! Zie: Kras.nl/36595 14 dagen v.a. 16 dagen v.a. 16 dagen v.a. 22 dagen Grand Canyon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3