Samuel Dumoulin straks voor te blijven SPORT 33 de klok. Maar Tom komt er wel aan. De Duitser Martin ziet in Du moulin zijn opvolger. De 24-jarige Limburger maakt een stormachtige ontwikkeling door. In heuvelklassiekers kan hij aardig uit de voeten, maar zijn echte specialisme is het tijdrijden. In de laatste kilometer op de stormvloedkering zou hij dus wel eens zijn slag kunnen slaan, met een demarrage die zijn weerga niet kent. Dumoulin is in een paar jaar tijd uitgegroeid tot een groeibriljant waar rekening mee gehouden dient te worden. Hoewel een gro te zege nog ontbreekt op zijn palmares, behaalt hij wel veel ere plaatsen. De bronzen medaille die hij vorig jaar behaalde tijdens het wereldkampioenschap tijdrijden in Ponferrada is daar het mooiste voorbeeld van. De kans dat de andere Dumoulin de Zeeuwse Touretappe wint, is een stuk kleiner. Met zijn 1.59 me- ter is Samuel Dumoulin de klein ste renner van het peloton. De Fransman eindigt regelmatig bij de eerste twintig in sprintetappes maar echte uitschieters zitten daar niet tussen. Hij is een nutti ge coureur. Samuel is daarentegen wel een vaste klant in de Tour de France. Al elf keer stond hij er aan de start, slechts twee keer haalde hij Parijs niet. Zijn beste klassering behaalde hij vorig jaar toen hij ne gentigste werd in het eindklasse ment. Als Tom op Neeltje Jans voor Sa muel eindigt, heeft hij het goed gedaan, en weten we zeker dat de etappe niet in een massasprint is geëindigd. Samuel zal zich daar vast en zeker in mengen, voor Tom is het vooral zaak om heel te blijven. Palmares Tom: 2e in 20e etappe Ronde van Frankrijk in 2014 (indi viduele tijdrit), derde tijdens WK tijdrijden Leeftijd: 24 Ploeg: Team Giant-Alpecin Palmares Samuel: de laatste jaren geen grote overwinningen behaald Leeftijd: 35. Ploeg: AG2R. Twee Oranje-teams naar WK estafette De Atletiekunie vaardigt twee mannenteams af naar de WK estafette, die begin volgende maand (2-3 mei) in Nassau op de Bahama's wor den gehouden. De selecties komen uit op de 4x100 me ter en 4x400 meter. De teams die op de WK de fina le halen en daarin finishen, kwalificeren zich voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. Van der Breggen wint Waalse Pijl Anna van der Breggen heeft gisteren de Waalse Pijl ge wonnen. De wielrenster van Rabobank-Liv kwam na 121 kilometer koers alleen over de eindstreep in het Bel gische Hoei. Landgenote An- nemiek van Vleuten finishte op enige afstand als tweede voor Megan Guarnier. Zo wel Van der Breggen als Van Vleuten gaat het komend weekend van start in de Om loop van Borsele. Vos mountainbiket in Oostenrijk Marianne Vos rijdt zondag in Oostenrijk haar eerste in ternationale wedstrijd van dit seizoen op de moutainbi- ke. De veelvoudig olym pisch- en wereldkampioene doet net als Nederlands kam pioene Anne Terpstra mee aan de ÈOtztaler Forest Cross in Haiming. Vos wil volgend jaar bij de Olympi sche Spelen in Rio de Janei ro een medaille pakken op de mountainbike. EK Darts in 2016 weer in Nederland Het Europees Kampioen schap darts vindt in 2016 plaats in Nederland. Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee is van 20 tot en met 24 september gastheer van de titelstrijd, georganiseerd door de internationale darts- bond WDF. Het hotel staat bekend als lo catie voor het Finder Darts Masters-toernooi. Het laat ste Europees Kampioen schap op Nederlandse bo dem vond plaats in 2000. Milan Vader rijdt in Oostenrijk Milan Vader uit Middelburg komt dit weekeinde in actie tijdens de tweede UCI Ju nior Series in Oostenrijk. De continentale bekerwed strijd mountainbike wordt zaterdag verreden. Een dag later komen de vrouwen in actie tijdens de Ötztaler Fo rest Cross. Bondscoach Tim Heemskerk selecteerde naast Vader ook Roel van der Stegen en Perry van den Bos. Bij de vrouwen zijn Marianne Vos en Anne Terpstra van de partij. DONDERDAG 23 APRIL 2015 Robert Gesink (geel shirt) werkt zich na maanden van afwezigheid naar de top van de Muur van Huy. De renner van LottoNL-Jumbo komt als 25e over de finish, foto Bas Czerwinski/ANP Tom Dumoulin Samuel Dumoulin ARNHEM HOEI NIEUWEGEIN NIEUWEGEIN MIDDELBURG AG2B LA mondiale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33