Walcherse atletiekvereniging Dynamica SPORT 31 Ten Hag nieuwe trainer FC Utrecht Erik Ten Hag wordt de nieu we trainer van FC Utrecht. Hij heeft overeenstemming bereikt over een tweejarig contract bij de huidige num mer twaalf van de eredivi sie. Ten Hag, die momenteel de beloften van Bayern Mün- chen onder zijn hoede heeft, volgt Rob Alflen op, die aan het einde van dit seizoen vertrekt. lean-Paul de long is in beeld als nieuwe assis tent. Hij is nu nog de hoofd coach van FC Eindhoven. Straf dreigt voor Pep Guardiola Voor trainer Pep Guardiola van Bayern München dreigt een straf van de Uefa, naar aanleiding van het shirt met daarop #lusticiaParaTopo dat hij droeg op een perscon ferentie. De tekst is een steunbetuiging voor de fami lie van de Argentijnse jour nalist die tijdens het WK 2014 bij een verkeersonge luk het leven liet. De Uefa staat zulke steunbetuigin gen niet toe. Revanche voor Nadal in Barcelona De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft een vliegende start gemaakt op het gravel toernooi van Barcelona. De nummer twee van de plaat singslijst zette in de tweede ronde landgenoot Nicolas Al- magro soepel opzij: 6-3 6-1. Nadal won het ATP-toer- nooi al acht keer: van 2005 tot en met 2009 en in de pe riode 2011-2013. Vorig jaar moest Nadal echter in de kwartfinale al buigen voor Almagro. pauze de openingstreffer op zijn schoen. De van Manchester Uni ted gehuurde Mexicaan - die maar mondjesmaat een kans krijgt van Carlo Ancelotti - koos echter voor de verre hoek. Hoewel een kop kleiner dan de Atletico-centrumverdedigers Godin en Miranda wist Her nandez zich te ontpoppen als een handenbindertje. Tot doelpunten leidde dat lan ge tijd nog niet. Pas toen Atletico met tien man kwam te staan - Ar- da Turan incasseerde een kwar tier voor tijd zijn tweede gele kaart - kwam er meer ruimte. Na een prachtig een-tweetje tus sen Ronaldo en James Rodriguez stond Hernandez in de 88e mi nuut op de strafschopstip vrij voor de beslissende schuiver. Hij tikt de 1-0 binnen en schoot zijn ploeg naar de halve finale. de club vond die straf veel te zwaar, mede omdat de berichten niet seksueel getint waren. We kenlang werd er gezocht naar een oplossing, urenlang werd er over de zaak gediscussieerd en steeds meer mensen gingen zich ermee bemoeien. Maar in plaats van dichter tot elkaar te komen, wer den de partijen steeds verder uit elkaar gedreven en dreigt nu een splitsing binnen de club. Een publicatie op atletiekzee- land.nl dreef zaterdag de zaak nog verder op de spits. Op deze websi te wordt vernietigend uitgehaald naar het bestuur. De auteur van de opiniestukken en beheerder van de website Eddie Pekaar pleit Deze kwestie schaadt de hele Zeeuwse atletiek, ledereen praat er over ervoor om Harmes weer op te ne men binnen de vereniging. Maar de toon waarop dit gebeurt, werkt bij veel leden eerder averechts, blijkt deze avond uit gesprekken met leden. Het artikel van Pekaar mist zijn uitwerking niet. Edwin van Al phen, die deze avond gekozen zou worden als nieuwe voorzitter van Dynamica, heeft zich op het laat ste moment teruggetrokken. En dus zal Jan Bostelaar de hele verga dering leiden. Bij het laatste agen dapunt treedt hij definitief af. Dat zal ook de rest van het bestuur doen, indien een meerderheid van de leden vindt dat Harmes weer lid moet worden. Martijn de Kok voert het woord namens de groep die Harmes on dersteunt. Hij overhandigt een pe titie aan het bestuur, onderte kend door verschillende leden die rehabilitatie van Harmes willen. „Naar onze mening moet Erwin weer gewoon lid kunnen worden. Hij heeft geen strafbaar feit ge pleegd en er is geen aangifte ge daan. Het bestuur ziet hem als een gevaar, maar dat kunnen ze naar onze mening niet beargu menteren. Er is een brief van de huisarts en een rapport van des kundigen waaruit ook blijkt dat hij dat niet is", vertelt De Kok. Het bestuur stelt zich daarente gen op het standpunt dat het er al les aan heeft gedaan om de per soon Harmes te beschermen, door het voorval niet in de publi citeit te brengen. „We hebben be wust nooit zijn naam genoemd, omdat we hem wilden bescher men. Hij kon ook gewoon blijven lopen bij een loopgroep en be hield z'n licentie", stelt voorzitter Bostelaar, die via een presentatie op een beamer het hele traject toont dat de club heeft afgelegd om tot een beslissing te komen. „We vinden dat we al onze leden moeten beschermen en hadden geen andere keus." Maar dan moet het toch echt tot een stemming komen. Voor de vergadering zijn er al stembriefjes uitgedeeld en is uitgebreid onder zocht wie wel en geen lid is en of de machtigingen geldig zijn. Elke stem telt deze avond. Na een lan ge discussie tussen de leden en het bestuur worden om 22.30 uur de eerste stemmen geteld. Een grote meerderheid staat achter het beleid van het bestuur. Dan volgt de vraag of Harmes weer lid mag worden. Het bestuur vindt dat dat pas over een jaar weer be keken kan worden. 42 leden vin den dat de Middelburger per di rect weer lid moet kunnen wor den, 188 vinden van niet. Naar onze mening moet Erwin weer gewoon lid kunnen worden Smulders naar Europese Spelen Laura Smulders vertegen woordigt Nederland bij de BMX-wedstrijden op de Eu ropese Spelen in Bakoe. Smulders was door wieler bond KNWU al voorgedra gen voor deelname, NOCNSF heeft die nomina tie gehonoreerd. Smulders, die brons won bij de Olym pische BMX-wedstrijd in 2012, wordt vergezeld door Merle van Benthem, Twan van Gendt en Jelle Gorkom. Basketbalsterren NBA naar Afrika De basketbalsterren uit de Noord-Amerikaanse topcom- petitie NBA gaan wederom de Atlantische Oceaan over. Na een eerder bezoekje aan Europa gaan de spelers uit de meest prestigieuze bas ketbalcompetitie ter wereld in augustus naar Afrika. Een zogeheten wereldteam speelt in Johannesburg een demonstratiewedstrijd te gen basketballers met Afri kaanse roots. DONDERDAG 23 APRIL 2015 UTRECHT MÜNCHEN BARCELONA Javier Hernandez kan zijn geluk niet op na zijn treffer tegen Atletico Madrid. Door zijn doelpunt plaatst Real Madrid zich voor de halve finale. foto Juanjo Marti/EPA Voorzitter Jan Bostelaar Martijn de Kok, lid Dynamica NIEUWEGEIN NEW YORK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31