Extra tv-miljoenen voor Feyenoord Bokser uit Hulst vecht in Calais om EK-titel Alleen maar verliezers bij 30 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Ireen Wüst begint eigen schaatsploeg Juventus blijft overeind in Monaco en plaatst zich voor halve finale CL De Koninklijke werkt zich in voetbalgevecht langs stadgenoot Atletico Madrid: 1-0. De tv-inkomsten in Rotterdam, die na de zomer worden uitge keerd, lopen op tot ongeveer 7,5 miljoen euro (tegen 6 miljoen in deze voetbaljaargang). Alleen Ajax en PSV noteren jaarlijks een hoger bedrag met respectievelijk 9,3 en 8,4 miljoen. Het totale be drag dat de clubs mogen verdelen op basis van de tv-deal met Fox Sports is over het bijna voorbije seizoen 72 miljoen euro. Dat to taalbedrag loopt de komende ja ren steeds verder op. Het totale bedrag dat de eredivisieclubs mogen ver delen op basis van de tv-deal met Fox Sports was het bijna voorbije seizoen 72 miljoen euro. Fegatilli komt uit in het superve- dergewicht (-59 kilo) en bokst al tien jaar op hoog niveau. Hij heeft 35 partijen achter zijn kiezen, waarvan hij er dertig won. Op de wereldranglijst staat hij 86e. De Belg veroverde in 2011 de titel de European Boxing Union en ver dedigde hem in 2012 met verve. Later in 2012 verloor hij de titel aan de Italiaan Devis Boschiero. De regerend Europees kampioen is Romain Jacob, een 26-jarige Fransman die al zijn 22 partijen won. Hij is morgenavond de te genstander van Fegatilli. Calais is de thuisplaats van Jacob. Het bod van Calais om het titel gevecht te mogen organiseren was hoger dan dat van Ant werpen, waar Fegatilli traint bij coach Renald De Vulder. Maar dat deert 'II Dottore', zoals hij ge noemd wordt vanwege zijn uni versitaire opleiding, niet. „Ik vind het niet erg om uit mijn comfort zone te stappen", zei hij gisteren vanuit de Franse havenstad. „Ik ben al vaker naar de thuissteden van mijn tegenstanders gegaan om hen daar voor hun eigen pu bliek te verslaan. Er mogen dan duizenden mensen zitten te joelen, maar ik hoor hen niet. Ik sluit me ervoor af en ben alleen Niet alleen Feyenoord mag aan het einde van dit seizoen zijn ze geningen tellen. Andere winnaars lijken Vitesse en ADO Den Haag. Dankzij de sterke tweede sei zoenshelft zijn de Arnhemmers FC Utrecht voorbij op de 'tv-geld-ranglijst'. Dat levert de Arnhemmers een meevaller van ruim 5 ton op. ADO kan de meest opvallende stijger van allemaal worden. De ploeg van Henk Fraser staat op dit moment dertiende in de eredivi sie en komt op de ranglijst voor tv-gelden uit op een tiende plek. Op basis van de huidige stand gaat de club teams als NAC en Heracles voorbij. Dat levert ADO 2,7 miljoen op, ruim een half miljoen meer dan het de bijna voorbije jaargang mocht bijschrijven. ADO is ech ter nog niet helemaal zeker van deze financiële voorspoed. Als Heracles er dit seizoen in slaagt nog één plek te winnen, leveren de Hagenaars hun tv-tonnen al weer in. Het zo sterk presterende Cam- buur en PEC Zwolle staan relatief laag in de 'tv-rangschikking'. Dat komt omdat die ploegen slechts twee en drie jaar actief zijn op het hoogste niveau. Door de terug keer in de eredivisie doet ook NEC weer mee op de ranglijst. Op dit moment zou de ploeg instro men op de dertiende plek, goed voor ruim 2 miljoen euro. met m'n tegenstander bezig." In het stadhuis van Calais was gis teren al de gezamenlijke perscon ferentie. Vandaag is de weging. Omdat hij nog best wat gewicht kwijt moest raken, at hij gisteren alleen maar twee kiwi's en een granaatappel. „Daar heb ik het wel even zwaar mee", bekende hij. „Maar ik ben op en top fit. Ik heb de afgelopen maanden hard gewerkt om er helemaal klaar voor te zijn." Het EBU-gevecht begint rond 22.00 uur in Calypso, een hal waar zo'n 5000 mensen in kun nen. Vooraf zijn er meerdere ama teurwedstrijden. MADRID - Real Madrid werkte zich gisteravond voor het eerst in twaalf maanden langs Atletico Ma drid. De Koninklijke hield de aspi raties om als eerste club eind- winst in de Champions League te prolongeren levend door een 1-0-zege op de stadsgenoot. De dans in de halve finales van het kampioenenbal is nu aan een viertal veteranen, clubs met een grote Europese historie. Nadat dinsdag al Bayern München (vijf maal winnaar van de ECi/CL) en Barcelona (vier keer) zich plaats- HEERENVEEN - Schaatskoningin Ir een Wüst begint een eigen ploeg. De nieuwe ploeg van de 29-jarige Brabantse heet Team4Gold. Rut- ger Tijssen wordt de coach, ter wijl haar vorige coach Gerard Kemkers bij de nieuwe ploeg een adviserende rol krijgt. Wüst: „Sportief gezien neem ik geen gok, want ik geloof in de pro gramma's die Gerard en Rutger voor me gaan schrijven. Zakelijk is het natuurlijk wel een gok." Wüst vertrok na één jaar al bij Team Continu, de ploeg van hoofdcoach Marianne Timmer. Ze wilde onder andere weer trainen met mannen, zei ze in februari over haar beslissing. Met acht olympische medailles is Wüst de meest succesvolle Nederlandse olympiër ooit. Ze wil op de Olym pische Spelen in Pyeongchang in 2018 nog een keer schitteren. ten, kwamen daar gisteravond tweevoudig winnaar Juventus én Real Madrid, recordhouder met tien bekers, bij. Het zal de komen de anderhalve maand nog gaan tussen de aanstaande kampioe nen van Duitsland, Italië en Span je. Hebben Barcelona en Real in ei gen land afstand genomen van kwelgeest Atletico, in de Cham pions League lukte dat nu ten lan gen leste ook. Dat dat nooit zon der slag of stoot lukt, is vanzelf sprekend. Real-Atletico is allang geen normale confrontatie meer. Het is een voetbalgevecht, met na druk op het laatste deel. Rond half acht komen de eerste le den aan bij Scholengemeenschap Scheldemond waar de vergade ring wordt gehouden. Niemand mag ongezien naar binnen en ook de pers wordt op afstand gehou- Zeven keer eerder speelden beide ploegen dit seizoen al tegen el kaar, in diverse competities. Liefst viermaal was de winst voor Atleti co, nimmer wist Real te winnen. Nu het er echt toe deed, met inter nationale roem op het spel, ge beurde het wel. Al was dat geen makkie. Zoals het ook in mei vo rig jaar gebeurde, in de finale van de Champions League. Lang leek het erop of Atletico de cup einde lijk zou winnen, maar uiteinde lijk haalde Real - na verlenging - La Décima binnen. De eerste helft voltrok zich gister avond volledig volgens verwach ting. Na de 0-0 bij Atletico had den beide teams ook in het Berna- beu-stadion weinig zin om de deur open te zetten. Voorzichtig heid was dan ook troef. Atletico doet niet anders, bij Real hoop je toch altijd op meer. De afwezigheid van Karim Benze- ma, Gareth Bale, Luka Modric (allen geblesseerd) deed zich ech ter toch voelen, ook de rushes van achteruit van Marcelo (geschorst) werden gemist. De statistieken na 45 minuten ga ven dan ook een weinig vrolijk beeld: nul doelpunten, een enkele corner, een paar schoten op doel - waarvan de meest kansrijke voor Ronaldo én Javier Hernandez - én een flink aantal ellebogen. Op dat front stond het na 45 mi nuten zeker 5-5. Scheidsrechter Felix Brych suste de meeste Ma- drileense binnenbrandjes in het eerste bedrijf, maar kreeg het in de tweede helft steeds drukker met de irritaties in het veld. Real draaide na de pauze de duim schroeven langzaam aan. Eenmaal in de buurt van de uitstekende At- letico-doelman Jan Oblak maak ten de withemden echter telkens de verkeerde keuze. Javier Hernandez had vlak na de den. Inhoudelijk willen de mees te leden niet reageren, omdat ze de details niet kennen. Het enige wat ze kwijt willen, is dat het een heel trieste zaak is, zowel voor de club als voor Harmes. Een zaak ook met alleen maar verliezers, daarover is iedereen het wel eens. „Dit wens ik geen een club toe", zegt aftredend voorzitter Jan Bostelaar voor de vergadering. „Het schaadt de hele Zeeuwse at letiek." De kwestie draait om het lidmaat schap dat Harmes begin dit jaar werd ontnomen, nadat hij via Facebook contact heeft gelegd met een paar jeugdleden. Een aan tal van die berichtjes werd door zowel het bestuur als een groep le den die de Middelburgse atleet steunt als grensoverschrijdend ge zien. Maar over hoe ze daar mee om moesten gaan, verschilden de meningen. Het bestuur besloot Harmes het lidmaatschap te ont nemen, een andere groep binnen MONTE CARLO -Juven tus blijft actief op drie fronten: Serie A, Coppa Italia én Cham pions League. De Itali aanse kampioen be reikte gisteravond aan de Franse zuid kust de halve finales van het belangrijkste Europese bekertoer nooi door AS Monaco op 0-0 te houden. Dat was genoeg om door te gaan, na de 1-0 van vorige week in Tu rijn. Monaco viel in Stade Louis II manmoedig aan, maar stuitte keer op keer op de verdedi gingsmuur van de be zoekers en kende bo vendien weinig ge luk. Goed was het niet, boeiend wel. Niets heiliger dan het resultaat. Monaco moest aanvallen en deed dat, Juventus kon afwachten en deed dat ook. De Itali anen vertrouwden ter bescherming van de voorsprong volle dig op hun defensie en op een succesvolle tegenstoot via Carlos Tévez of Alvaro Mora- ta. Monaco-trainer Leo nardo Jardim liet in de pauze de Bulgaar Dimitar Berbatov als extra spits warm- draaien. Zijn entree zorgde voor meer druk op het Italiaanse doel en meer ruimte voor Italiaanse coun ters. Aan beide kan ten leverde dat echter geen doelpunten meer op. Real Madrid houdt de droom levend door Willem Menting ROTTERDAM - De sportieve en be stuurlijke misère bij FC Twente zorgt aan het einde van dit seizoen voor blije gezichten in Rotterdam. Op de ranglijst die bepaalt hoeveel tv-geld de clubs in de eredivisie jaarlijks krijgen uitgekeerd, wipt Feyenoord over de Tukkers heen. Dat betekent in de Kuip een mee valler van zo'n anderhalf miljoen euro. Het geplaagde FC Twente krijgt juist een paar ton minder. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - In Hulst woont sinds twee jaar een topbokser: Ermano Fegatilli. De dertigjarige Belg, die getrouwd is met een Nederlandse, vecht morgenavond in Calais om de Europese titel. Hij wil hem te rug. Ermano Fegatilli met eerder ver diende kampioensriemen. door Edward Swier door Maurice Steketee VLISSINGEN - Zelden zal een alge mene ledenvergadering bij een Zeeuwse sportclub zo druk be zocht zijn als op deze woensdaga vond bij Dynamica. Normaal ge sproken is zo'n bijeenkomst in een uurtje gepiept en worden de mees te agendapunten als hamerstukken afgedaan. Maar dit keer echter niet. Vanwege de grote opkomst, ongeveer tweehonderdvijftig le den, is er zelfs uitgeweken naar een andere locatie, omdat het ei gen clubgebouw van de Walcherse atletiekvereniging te klein is. Het draait allemaal om agendapunt 6.2: hernieuwd lidmaatschap van Erwin Harmes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30