Aanrecht Alleen een klein krasje almanak Kranenspel op sluizencomplex Waalse Pijl 32 en 33 ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 23 april 2015 21 Raadslid Ellen de Neef ziet mogelijkheden Kop Noordstraat en Nieuwstraat-zuid. Ondernemers Bizzy Stad positief TERNEUZEN - Waarom de geplande winkels op de Kop van de Noord straat en in Nieuwstraat-zuid in Terneuzen niet vervangen door woningen? Het raadslid Ellen de Neef (Provinciaal Belang Zeeland) vindt dat de gemeente die moge lijkheid moet scheppen. Haar uitleg: „Jong en oud zoeken steeds vaker een woning in de buurt van allerlei voorzieningen. We moeten daar als regiostad op inspelen. Je kunt denken aan wo ningen in zowel de koop- als de huursector op de begane grond op de Kop van de Noordstraat en in de Nieuwstraat en zelfs aan een serviceflat." Het mes snijdt volgens De Neef aan twee kanten. Je voorkomt dat er nóg meer winkelruimte wordt gecreëerd en je komt als regiostad tegemoet aan de wensen van men sen om in het stadscentrum te wonen. „Na de verwezenlijking van de invulling van Kenne- dy-West moeten we terughou dend zijn met verdere uitbreiding van het detailhandelsgebied; zon der een algemeen verbod overi gens." Ze denkt dat nieuwe bewo ners de geboden faciliteiten in de directe woonomgeving (Wester- scheldc, heringerichte Veerhaven met boulevard en bouw Nieuwe Sluis) zullen bekoren. „Laten we daar als regiostad snel op inspe len." De Neef dient vanavond (in de gemeenteraad) een motie in. Voorzitter Martijn van Battum van ondernemerskoepel Bizzy Stad Terneuzen staat niet afwij zend tegenover het voorstel om op de Kop en in de Nieuwstraat woon- in plaats van winkelruim te te creëren. „We hebben al eer der duidelijk gemaakt dat we, ge zien de huidige leegstand in het stadscentrum en omgeving, ook Kennedy-West al te veel van het goede vinden. Laat staan dat de Kop en de Nieuwstraat daar nog eens bijkomt. Van Battum denkt dat wonen in Woningen in zowel de koop- als de huursector op de begane grond het winkelgebied wel degelijk z'n charmes heeft, anders dan wonen bóven winkels. „Het vergt in de meeste gevallen te veel investerin gen om die woningen toeganke lijk te maken." Dat was ook de belangrijkste re den waarom woonstichting Cla- vis enkele jaren geleden een po ging tot wonen boven winkels in de Noordstraat en omgeving zag stranden. Directeur Robert de Ridder van Clavis geeft dan ook niet direct prioriteit aan dergelijke woonvor men. Hij is wel uitgenodigd om binnenkort met de gemeente en aannemingsbedrijf Van der Poel over invulling van het gebied Nieuwstraat-zuid te praten. X Wi mSi MÊMÊ TERNEUZEN - Het groot onderhoud aan de binnenvaartsluis is begon nen. De deuren in het midden van de sluis zijn woensdag eruit gehaald, wat een mooi kranenspel opleverde voor voorbijgangers. De deuren worden gereviseerd in op dracht van Rijkswaterstaat en daarna als reserve-onderdelen ach ter de hand gehouden. Andere deuren komen ervoor terug in de sluis. Al met al zullen de onder houdswerkzaamheden op het slui zencomplex, ook aan de grote Westsluis, tot half oktober duren. Mama had het al zo vaak gezegd: pak het krukje als je iets van het aanrecht wilt pakken. En klim er nou niet op door op de handgrepen van de keukenkastjes te gaan staan. Maar wat nu als mama er even niet is en je echt iets van het keukenblad moet hebben? De vijfjarige avon tuurlijke dreumes nam vliegensvlug een besluit, toen plots haar moeder binnenstapte. „Je bent toch niet via de handgrepen naar boven geklom men?" „Nee hoor", riep het meisje onschuldig, „ik heb het krukje ge pakt." Maar haar moeder zag dat het krukje twee meter verderop stond, bij de tafel. „Hoe kan dat dan? Het krukje staat toch te ver weg?" „Ik heb het al teruggezet." Robert Gesink stond eindelijk weer aan de start van een wielerwedstrijd een winkelgebied Wonen in door Wout Bareman Ellen de Neef, raadslid ".i AXEL - De buren kwamen kijken toen ze hoorden dat Ro sa van Loo uit Axel haar scootmobiel weer terug had. Dinsdagavond werd de Trophy teruggevonden in de bos sen achter de tennisvelden in Axel. De avond daarvoor was het elektrische voertuig gestolen bij het Gregorius Centrum, waar Rosa met twee vriendinnen op dat mo ment een kopje koffie dronk. Ze is opgelucht dat-ie te recht is. „Ongelooflijk. Hij is alleen een beetje beschadigd aan de zijkant, maar verder is-ie helemaal in orde." Rosa weet inmiddels ook dat Florian Goud uit Axel de scootmo biel heeft gevonden. „Ja, ik zal 'm gaan bellen. Die jongen krijgt een beloning." foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21