16 Wie beslist O' Stedentrip Duisburg Lesje ziekenvervoer 12 en 13 Grutjes, Agent 327 in Zeeland 28 en 29 ASML Hoe kunnen twee partijen een doodswens zo verschillend beoordelen? WD en PvdA sluiten na negen dagen overleg een akkoord over bed-bad-brood. Minister Ard van der Steur haalt hard uit naar MH17-expert O droog X DONDERDAG 23 april 2015 Gisteren werd de euthanasiewens van een Ter Reede- bewoonster gehono reerd. De Levenseinde kliniek moest er wel voor naar de rechter. pjes maken len sterven binnen WVO Zorg losgemaakt Commentaar DEN HAAG - Het kabinet Rutte-2 is gered. Regeringspartijen WD en PvdA bereikten gisteren een zwaarbevochten compromis over de noodopvang van uitgeproce deerde asielzoekers. Na negen dagen topoverleg kozen de regeringspartijen allebei eieren voor hun geld. De WD gaat ak koord met deels door het Rijk gefi nancierde opvang van uitgeproce deerde asielzoekers, op vijf loca ties in het land: Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, Utrecht en Eindhoven. De PvdA slikt dat die opvang stopt als deze illegalen zich blijven verzetten tegen uit zetting. Tientallen gemeenten in het land bieden nu zelf opvang aan voor circa 500 tot 1000 uitge- procedeerden. Het kabinet wil dat deze bed-bad-brood-voorzienin- gen sluiten en zet daarom de fi nanciering deze zomer stop. De uitgeprocedeerden mogen in de vijf aangewezen opvangloca- ties even op adem komen voor zij besluiten of zij meewerken aan vertrek. Hoe lang zij daar mogen blijven, wordt ter plekke bepaald. In coalitiekringen wordt gespro ken over enkele weken, al kunnen zieken meer tijd krijgen. Na de tij delijke opvang komen de uitgepro cedeerden terecht in het uitzet centrum in het Groningse Ter Apel. Van daaruit worden zij te ruggestuurd naar hun eigen land. Wie weigert, wacht de straat. Ge meenten mogen hen geen aparte opvang bieden. Wel kunnen zij eventueel nog terecht in de daklo- zenopvang. Beide partijen hielden er de afge lopen week serieus rekening mee dat het kabinet kon vallen over de ze zaak. De WD-fractie ging gis teravond na nog geen half uur be raad akkoord met het voorstel. Fractieleider Halbe Zijlstra sprak van een 'prima resultaat'. Ook PvdA-leider Diederik Samsom kreeg in eigen kring de handen op elkaar. Samsom: „Wij willen ook dat mensen die hier niet mogen blijven, terugkeren naar hun land van herkomst. Maar soms is daar wat tijd en rust voor nodig. We willen niet dat ze in die periode op straat moeten slapen." Kras.nl/50333 of bel 0900-96977ocPg DEN HAAG - Minister Ard van der Steur (Veiligheid en Justitie) heeft hard uitgehaald naar patho loog-anatoom George Maat, die fo to's van de identificatie van MHi7-slachtoffers heeft getoond tijdens een lezing die vrij toegan kelijk was. Van der Steur noemde het optre den van Maat gisteren 'buitenge woon ongepast en onsmakelijk'. Hij laat uitzoeken wat er precies is gebeurd en informeert de Twee de Kamer daar vanavond over. Maat is een van de experts die door het Landelijk Team Forensi sche Opsporing was ingehuurd voor de identificatie van slachtof fers van de ramp met de MH17, vo rig jaar juli. Tijdens de lezing - ge houden door een Maastrichtse studievereniging - sprak hij over de identificatie, maar ook over de oorzaak van de ramp. Editie: Walcheren Allemaal hebben ze dezelfde kleur en strepen. Maar welke ambulance kun je wanneer verwachten? 257e jaargang nr. 95 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 "X Directeur Levenseindekliniek Steven Pleiter foto ANP Compromis redt het kabinet door Laurens Kok pagina 2 en 3 Kabinet gered, maar probleem blijft Ontdek de elegante Königstrasse met vele winkels, cafés en restaurants oF bezoek de diverse musea in Duisburg. 4-sterren Mercure Duisburg City in het centrum Inci. ontbijt en gebruik binnenzwembad en sauna Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 7 Expert op non-actief gesteld EENS m oneens DE STELLING Reageer op pzc.nl Bed- bad- en broodakkoord is brevet van onvermogen kabinet UW MENING 409 reacties ledereen mag zelf bepalen waar hij sterft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1