Schoolkinderen en oude schoolplaten in Ellemeet Kiek noe! wolky Boeken Plus vestigt zich in 'Spar' Zierikzee 28 SCHOUWEN-DUIVELAND Uitleg over duiken met beperking Voor vergeten boodschap of ritje naar ziekenhuis kunnen ouderen een beroep doen op de Hulp Kring Zonnemaire. Wie de foto heeft gemaakt is even min bekend bij het gemeentear chief, maar er zijn wel namen te plakken bij de 'genummerde' leer lingen. Achterin de klas waakt meester H. Friso over zijn schaap jes. Friso was hoofd der school van 1925 tot 1929. Verder, achterste rij van achter naar voren: nr. 2 Engeltje van der Noot Jd., nr. 3 Kristelijn, nr. 8 Klassenfoto 's van Schouwen-Duiveland ww w.pzc. n l/kiekn o e Leentje van der Zande, nr. 10 De Boer; middelste rij: nr. 2 Adri Wesdorp, nr. 3 Jaap Kooman Hzn., nr. 4 Jan Dalebout, nr. 5 Wim Boer Lzn., nr. 7 Linders, nr. 9 Joh. Kooman; voorste rij: nr. r Bart de Glopper, nr. 2 Elen- baas, nr. 3 Joh. Korman, nr. 4 Adriaan van der Noot, nr. 5 Corrie de Jonge. Let ook op de prachtige schoolpla ten aan de wanden van het lokaal. Herinneringen? Mail naar Kieknoe@gmail.com. Chris Wijnsma, zelf duiker met een beperking en mede-initiatief- nemer, geeft donderdag uitleg over het programma. Dat gebeurt in Wijkcentrum Het Palet in Mid delburg. De commissie Lucky Fins van de NOB zoekt behalve duikcursisten ook nog instruc teurs en duikbegeleiders voor het programma. Het duikprogramma is geschikt voor mensen met lichamelijke en verstandelijke beperking. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Aanmelden via duikenmetbeperking@lijbrandt.nl. ZONNEMAIRE - „Je hoort wel dat er al genoeg is. Dat er buurtjes zijn als je hulp nodig hebt. Dat moet vooral zo blijven. Maar er zijn toch genoeg mensen in Zonne maire die buiten deze sociale con trole vallen en daar willen we het voor doen." Ouderen in Zonnemaire kunnen binnenkort een beroep doen op de Hulp Kring Zonnemaire. „Als iemand belt met de vraag of we de heg komen knippen, terwijl hij daar vroeger een tuinman voor had, dan doen we dat niet", legt Janny Walhout uit. Zij verte genwoordigt de dorpsraad in de hulpkring. „Wat we wèl doen is een onverwachte boodschap, een ritje naar het ziekenhuis, repara tie van de tv of gewoon een bakje koffie als iemand eenzaam is." In een enquête die vorig jaar werd gehouden, bleek dat de in woners het belangrijk vinden dat zij kunnen rekenen op hulp van dorpsgenoten. Toen wat later het maatschappe lijk werk kwam vertellen dat men sen steeds meer op elkaar zijn aan- Vanavond in de dorpsraad vragen we vrijwilligers voor de buitenkring gewezen, werd besloten een hulp kring op te zetten. Walhout: „We hebben met een groepje een op zet gemaakt. Er is een binnen kring van zo'n vijf tot zeven men sen. Die hebben bij toerbeurt de telefoon waarop hulpvragen bin nenkomen. Vanavond in de dorps raadsvergadering gaan we op zoek naar vrijwilligers voor de buitenkring. Dat zijn de mensen die het leuk vinden de klussen uit te voeren." De oprichting van de hulpkring heeft te maken met de veranderin gen in het sociaal domein. Toch kan een oudere die zijn huishou delijke hulp zag verdwijnen er geen beroep op doen. Walhout: „Dan gaat het om structurele hulp. Als iemand wekelijks een aantal uren huishoudelijk werk verricht, wil die er ook voor be taald hebben. Maar misschien gaan we dat in de toekomst wel doen. Er zit zeker ook eigenbe lang bij. Want wij zijn de oude ren van de toekomst." designed for walking Arnemuiden Boeken Plus is een combinatie van een traditionele boekhandel en een ramsjwinkel. In een ramsj zaak worden te veel geproduceer de boeken voor lage prijzen ver kocht. Boekhandel Plus bv heeft winkels in Breda, Capelle aan den IJssel, Beverwijk en Oud-Beijer- land. De vestiging in Zierikzee gaat bin nen één a twee weken open. De verbouwing van het pand is al be gonnen. Er komen twee a drie mensen te werken. In de zomer enkele men sen meer. „Onze BV durft de concurrentie met boekhandel De Vries aan," zegt Jantine Stolk van Boeken Plus. „Bovendien kunnen we el kaar versterken." De nieuwe boekwinkel in Zierik zee probeert in te spelen op de in teresse van de lokale markt. „In Breda hebben we veel fantasy in de winkel staan en in Oud-Beijer- land veel streekromans," licht Stolk toe. Luxaflex® Outdoor Terraszonwering Leerlingen van de openbare lagere school van Ellemeet poseren in de klas voor de schoolfotograaf. foto gemeentearchief Schouwen-Duiveland. door Piet Kleemans ELLEMEET - Ze zijn behoorlijk zeld zaam, oude schoolfoto's uit Elle meet. Deze opname - eentje uit de collectie van het gemeentearchief Schouwen-Duiveland - is volgens de vrijwilligers van het archief er gens tussen 1925 en 1929 ge maakt. Wie met balpen de num mertjes op de foto heeft gezet is niet bekend. Meer schoolfoto's www.pzc.nl/kieknoe MIDDELBURG - De Nederlandse On derwatersport Bond (NOB) heeft een nieuw programma Lucky Fins, duiken voor mensen met een be perking. Zonnemaire krijgt sociaal vangnet door Ton van den Nouweland Janny Walhout, Zonnemaire Leden van de hulpkring Zonnemaire. V.l.n.r.: Marlène van der Wekken, Margriet Tieleman, Janny Walhout, Henk Walhout, Sjenny van de Velde en Klaas Mandemaker. foto Dirk-Jan Gjeltema www.walkyschoenmode.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE-Aan het Havenplein 2 in Zierikzee, het pand waar tot juli vorig jaar supermarkt Spar was ge vestigd, opent binnenkort Boeken Plus. Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's www.paczonweringen.nl Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen - T. 0118 552010 ■de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49