Ter Reede moet vrouw laten gaan voor euthanasie 66 Ik ben politiek verantwoordelijk, maar niet schuldig aan dit fiasco 12 en 15 jaar en tbs geëist voor moord Smidt Brommobiel 8 en9 WOENSDAG 22 april 2015 pagina 26 en 27 - GS wijten al eerder dat het fout liep - Minder Sloeweg voor meer geld - Commentaar MIDDELBURG - De oiricier van justi- tie eiste gisteren 12 en 15 jaar cel en tbs tegen de mannen die ver dacht worden van de moord op Axelaar John Smidt (86). Hij werd in de vroege uren van 23 oktober 2012 met zeventien mes steken om het leven gebracht na dat hij kort daarvoor met veel ge weld was ontvoerd toen hij zijn hondje uitliet in Axel. De twee verdachten, Georgy J. (38) en Jim my van der Z. (34), komen ook uit Axel. Tijdens de rit naar de moord plek bij Westdorpe werd Smidt gemarteld omdat Van der Z., al dus J., zijn pincode wilde weten. Beide verdachten ontkennen dat ze de fatale steken toebrachten. Over het hoofd van de ernstig zie ke vrouw vechten haar familie en de stichting WVO waaronder Ter Reede valt, een verbeten juridi sche strijd uit. De vrouw wil euthanasie, Ter Reede wil daar niet aan meewerken en haar ook niet naar elders laten gaan omdat de vrouw haar wil onvoldoende zou kunnen uiten. De familie be strijdt dat. Die stapte daarom eerder deze maand naar de rechter in Middel burg. De familie eiste daar met succes medewerking aan vertrek uit Ter Reede. Daartegen tekende Ter Reede hoger beroep aan. Toen duidelijk werd dat de vrouw op korte termijn haar leven wil beëindigen spande de stichting het kort geding aan waarin ze gis teren eiste dat uitvoering van de Middelburgse uitspraak moet wachten op de uitspraak in hoger beroep. De instelling noemt dit een noodtoestand. Een uitspraak van het Hof kan nog tot eind mei op zich laten wachten. Volgens de advocate van de familie is dat voor de zieke vrouw ondraaglijk. Rechter Sap wees de vordering van de Zeeuwse zorginstelling re soluut af. „Er zijn geen nieuwe fei ten aan het licht gekomen en van rechterlijke missers is niets geble ken. U zult het moeten doen met de uitspraak van mijn collega in Middelburg. Dat u zich beroept op een noodtoestand is een mis plaatst argument. Het is geen on macht. U wilt de uitspraak niet ac cepteren." De rechter zei ook te gen bestuursvoorzitter De Graaf van Ter Reede: „Ik ga ervan uit dat u de wens van mevrouw res pecteert. Dat is het laatste dat u voor haar kunt betekenen. Ik hoop dat u niet weer iets verzint om het tegen te houden." 26% 74% Met de Canta-brommobiel worden veel brokken gemaakt. De premie gaat daardoor fors omhoog 257e jaargang nr. 94 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Editie: Walcheren Wolkenvelden Mlddelburq Nleuwdorp Vllsslnqen Havens 7000-9990 Havens 0-7000 Gedeputeerde Kees van Beveren foto Johan van der Heijden Meer nieuws zie: www.pzc.nl DE STELLING Reageer op pzc.nl pagina 26: 'Moord op Smidt was onge lofelijk wreed' UTRECHT - Het Vlissings verpleeg huis Ter Reede moet een 80-jarige bewoonster vandaag laten gaan om thuis te sterven. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht gister middag in een spoedzitting be paald. ledereen mag zelf bepalen waar hij sterft UW MENING 265 reacties Cito-toets kan beter afgeschaft worden ma - vr ro EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1