Nederlanders voorlopig nog vrijgevig - v~ #»t>N Overwinningsfeest Nuenens voetbalelftal eindigt in dood geblesseerde speler bij botsing tussen trein en bierfiets op overweg. 0 cheap.nl/wellness 6 BINNENLAND TREIN BOTST OP BIERFIETS Verkoper witte heroïne vrij EINDHOVEN - Bij een botsing tus sen een trein en een zogenoemde bierfiets is gisteren in de namid dag een dode gevallen op een Eindhovense spoorwegovergang. Het slachtoffer, Ruud Bijsterveld, was geblesseerd en kon als enige niet van de op de overweg vastge raakte fiets springen. Alle andere opzittenden, leden van het kam pioenselftal van het Nuenense EMK, bleven ongedeerd. Het drama vond plaats aan het einde van een feestdag voor de EMK-leden. Het eerste elftal be haalde zondag de titel en vierde dat gisteren in kleine kring op de bierfiets. Dat is een voertuig waar op een gezelschap zich al fietsend kan verplaatsen, en daarbij ook aan een bar zit. Het gezelschap was op de terug weg vanuit het Eindhovense cen trum naar de Nuenense kantine toen die fiets de eerste van twee opeenvolgende spoorwegovergan gen overmoest. Wat er precies is gebeurd, wordt uitgezocht door de politie. Het lijkt erop dat de fietsers een kleine helling net niet konden nemen. De fiets zou daardoor teruggerold zijn richting rails, net toen de slagbomen dicht gingen. Een andere mogelijkheid is dat de fiets door de helling erg langzaam ging en tussen de slag bomen werd gevangen. Iedereen sprong daarop van de ho ge bakfietsachtige constructie af, behalve het slachtoffer. Die, de De 42-jarige man die ervan wordt verdacht witte heroïne als cocaïne te hebben verkocht aan Deense toeristen, mag zijn proces in vrijheid afwachten. De rechtbank in Amsterdam stelde gisteren dat er onvol doende reden is hem langer in voorarrest te houden. De De nen waren onwel van de drugs geworden. De verdachte meld de zichzelf. Eerder overleden in Amsterdam drie Britten na gebruik van witte heroïne. Verdachte zedenzaak Valkenburg blijft vast De 21-jarige verdachte in de Val- kenburgse zedenzaak blijft vastzitten. De rechtbank in Maastricht heeft dit gisteren be sloten. Raadsman Arthur Von ken van de verdachte had om vrijlating gevraagd, omdat hij al meer dan een halfjaar vast zit. De rechtbank denkt dat de samenleving het niet zou be grijpen als de verdachte vrij zou komen en er vluchtgevaar bestaat. Fons de Poel weg bij Brandpunt Fons de Poel stopt als presenta tor van Brandpunt. Er ontstond commotie na een opmerking van De Poel in de uitzending van vorige week. Daarin noem de hij GroenLinks-Kamerlid Jesse Klaver in een item over ABN Amro een 'snotneus'. Dat was aanleiding voor de om roep om met De Poel in ge sprek te gaan. De KRO-NCRV laat weten dat De Poel zich de komende jaren gaat toeleggen op journalistieke documentai reseries. KRO-NCRV twijfelt niet aan de integriteit van haar medewerker, stelt de omroep. Henk van der Aa gaat Brand punt voorlopig presenteren. Werkstraf voor sturen hakenkruis Een 14-jarig meisje uit Hille- gom heeft gisteren een werk straf gekregen voor het beledi gen en bedreigen van een Joods klasgenootje. De rechter legde haar een taakstraf op van vijftig uur, waarvan dertig uur voorwaardelijk. Zij stuurde schoolgenoten een afbeelding van een hakenkruis, met een bedreiging dat het meisje moest worden neergestoken. Man breekt been bejaarde bij ruzie Een man heeft een 78-jarige vrouw zondagavond een been breuk geschopt op de Amster damse Herenmarkt. Dat heeft de politie gisteren gemeld. De man stond schreeuwend te te lefoneren toen de bejaarde vrouw daar iets van zei. De man, een studentikoos type, was daar niet van gediend, gaf de vrouw een een harde trap te gen haar been en ging ervan door. 'Versterken huizen Groningen prioriteit' Versterken en veiliger maken van woningen en gebouwen in het aardbevingsgebied in Gro ningen heeft voor het kabinet de hoogste prioriteit. Minister Henk Kamp van Economische zei dat tijdens een bezoek aan Groningen. Gisteren bleek uit onderzoek dat in het aardbe vingsgebied 170.000 woningen en andere gebouwen moeten worden verstevigd. Dat concluderen onderzoekers van de Vrije Universiteit in hun tweejarige rapport Geven in Neder land, dat donderdag verschijnt. „Ondanks de economische crisis zijn de giften niet gedaald", ver telt hoogleraar filantropie René Bekkers. Hij is verbaasd dat Neder landers in 2013 nog bijna 4,4 mil jard euro doneerden. In 2011 was dat 4,3 miljard. „Historisch gezien dalen de giften als de inkomens positie van mensen verslechtert en dat is natuurlijk wel gebeurd de laatste jaren." Toch kunnen goededoeleninstel- lingen niet achteroverleunen. Het vertrouwen in de organisaties is opnieuw gedaald. „Op lange ter mijn is dat een probleem", waar schuwt Bekker. „Incidentele gif ten (zoals die van Alpe d'Huzes, red.) worden steeds belangrijker. Daarbij waarderen mensen aller eerst de inzet van die vriend of vriendin die vraagt om sponso- ring. Het goede doel en de presta ties daarvan verdwijnen dan naar de achtergrond. Bovendien zullen mensen zich niet eindeloos blij ven inzetten als ze de goede doe len niet vertrouwen." Daar komt bij dat grote gevers vooral te vinden zijn onder kerke lijke (vaak oudere) mensen. Ker ken en levensbeschouwelijke orga nisaties profiteren vooral daarvan. Als die bij leven gulle ouderen overlijden, is de kans ook groot dat ze na hun dood iets nalaten aan een goed doel. „Op termijn kan dat een inkomstenbron zijn", denkt Dekker. „In 2013 steeg het bedrag uit nalatenschappen al, maar dat kwam doordat één per soon 25 miljoen euro aan goede doelen naliet." IU Kil! 2 dagen entree de Zwaluwhoeve inclusief overnachting in 3-sterrenhotel! Fietsfeest wordt door Max Steenberghe AMSTERDAM MAASTRICHT HILVERSUM DEN HAAG AMSTERDAM Fons de Poel foto ANP GRONINGEN bel ons op 088-0331505 of ga naar: door Freke Remmers AMSTERDAM - Nederlanders geven nog evenveel geld aan goede doe len als twee jaar geleden. Het wan trouwen jegens de goede doelen brengt die gulheid wel in gevaar. Meer en grotere nalaten schappen kunnen voor goede doelen teruglopende inkomsten opvangen 'O BÉK 9 Hierden, Nederland I Hotel de Tippe v* 1 overnachting o.b.v. logies 2 dagen entree Zwaluwhoeve (t.w.v. 63 p.p.) Hotel direct naast Zwaluwhoeve van /"vrt Verblijf t/m 6 april 2016 V Gratis gebruik Wi-Fi parkeren -,P, va pp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6