Zeeuwse motorcrossers op dreef in België Wedage turnt naar goud Goes feliciteert Bakker Boer 9°b?& <3 Records voor zwemmers DZK 36 SPORT Zo'n dertig lopers kunnen de Marathon Zeeuws-Vlaanderen niet uitlopen. Velen vallen uit met krampverschijnselen. met de nieuwe bakkerij op de Poel II HULST - De EHBO'ers draaiden za terdagmiddag overuren tijdens de Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren. „Zo'n dertig lopers hebben de finish niet gehaald", liet Ar nold Boonman, voorzitter van het organisatiecomité, gistermiddag weten. „Er waren veel deelnemers met krampverschijnselen." Dat er veel uitvallers waren, had mede te maken met het zonnige weer en de stevige wind die de lo pers bijna 42 kilometer in het ge zicht blies. „Ik denk dat veel men sen hebben onderschat hoeveel zout en vocht je verliest tijdens de marathon. Zeker met dit weer." Wanneer je te weinig drinkt, kun je daar snel kramp van krijgen. Daar weet Gert-Jan Verbugge na zaterdag alles van. De Goesenaar lag na de finish minutenlang ge strekt voor de drankpost. Kramp! Terwijl EHBO'ers druk bezig wa ren met zijn zere been, kermde Verbrugge af en toe van de pijn. Twee ambulancemedewerkers be keken het tafereel van een afstand je. Zij hoefden in dit geval niet in actie te komen. „Zolang ze nog praten, is het niks voor ons", was de nuchtere uitleg van één van de ambulanciers. Eenmaal weer op de been bleef Verbrugge lange tijd rondjes strompelen omdat hij niet durfde te gaan zitten. „Ik liep al tien kilometer tegen de kramp aan en voorbij de finish schoot het er keihard in", aldus de Goese naar die als 25e finishte. Ook Erwin van den Broeke, zater dag tiende en snelste Zeeuws-Vla ming, had in de slotkilometer ze re benen. Net als ]an Riemens (46e). De negentienjarige atleet uit IJzendijke keek een kilometer voor het einde achterom en zag daar zijn vader (vijftigste) aanko men vanuit de achterhoede. „Ik dacht: 'Dat zal toch niet waar zijn, hè'", vertelde een strompelende Jan. „Toen ben ik gaan versnellen en nu zit ik tegen kramp aan." Ondanks de krampgevallen keek Boonman met een goed gevoel te rug. „Er zijn geen incidenten ge weest. Ook was de horeca goed voorbereid op de enorme drukte. Tot 19.00 uur 's avonds kon je de markt bijna niet op." In tegenstelling tot twee jaar te rug, toen de finish ook in Hulst was, was het finishgebied nu afge schermd met hekken. „Dat is goed bevallen." Ook de lopers wa ren daar blij mee, zij konden nu rustig op een bankje bijkomen van hun prestatie." De datum voor de achtste editie is inmiddels ook al bekend: zater dag 16 april. Of er dan meer deel nemers aan de start zullen staan is nog even de vraag. „Met 135 esta fetteteams zaten we helemaal vol. Of we nog kunnen groeien? Dat moeten we nog eens goed gaan bekijken." In die twee manches nam Gilles Tack de kopstart, maar al spoedig nam Boot, met Bryan Engelen in zijn wiel, het over. De laatste maakte een fout en Boot nam af stand. Onbedreigd kwam hij als winnaar over de finish. In de tweede manche werd opnieuw snel de leiding genomen en niet meer af gestaan. Kevin Spruijt werd bij de nationalen in de MX 1 klasse zevende. In de eerste man che werd hij negende, de tweede reeks verliep beter. Hij eindigde daarin als vijfde. In Beernem leg de Gian Scheele uit Zaamslag bij de inters B beslag op de derde plaats. Nancy van de Ven uit Vlissin- gen hield zich bij de nationalen ANTWERPEN - De zwemmers van De Zeeuwse Kust waren bij de Ant werp Swimming Cup succesvol. Jonathan Davidse zwom op de 400m vrije slag het 27 jaar oude Zeeuws record van Ronnie Babijn bij de achttienjarigen uit de boe ken. Op de 200m vrije slag ver scherpte hij zijn eigen Zeeuws re cord. Noa Eversdijk verbrak het Zeeuws record op de 400m vrije slag bij de zestienjarigen en Ru- den de Ridder deed hetzelfde op ZUNDERT - Tijdens de regiofinale divisie 4 en 5 (niveau Dl en D2) in Zundert kwamen EMM Terneu- zen en Thor Sas van Gent goed voro de dag. EMM behaalde een keer goud met Naomi Wedage en een keer zilver met Kyenna de Meyer en had te- in de MX 2 klasse goed staande. In het dagklassement legde zij be slag op een fraaie derde plaats. In de klasse junioren MX 2 bereikte Gian Carlo Buijs (Oost-Souburg) de hoogste trede. In de eerste manche moest hij Henson Lie- vens voor laten om daarna in heat twee te zegevieren. In het bijprogramma van het wereldkampioenschap Superbike op het circuit van Assen werd ook een wedstrijd verreden die mee telde voor het Open Nederlands Kampioenschap Superbike. Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek reed op dat circuit een gedegen wed strijd. Hij kwam in de openings ronde wat moeizaam op gang, maar daarna ging het crescendo. Het werd een prachtig gevecht met als inzet de vierde plaats. Een aantal ronden wist hij die ook te bezetten, maar tegen het eind vond de Belg Enzo Momerency een gaatje en passeerde hem. Fre driks kreeg met zijn BMW niet meer de kans om die plaats te her overen. In de stand, die wordt aan gevoerd door Koen Zeelen (win naar in Assen), bezet Fredriks de vijfde stek met 33 punten. de 100 vrij, 50 vlinder en toom vlinder bij de vijftienjarigen. Eversdijk werd derde op de toom vlinder. Kalle van Gemert won de 200m wisselslag en Tom van Ei sen werd derde op de 100m vrij. Bij de junioren won Melle van Ge mert de toom rug, Jeroen Aers- sens werd derde. Aerssens werd op de toom vrij tweede, Sem van Eisen op de 100m schoolslag der de. Esther Tiemersma werd twee de op de toom schoolslag. vens vier doorstromingen naar de districtsfinales. Thor Sas van Gent haalde goede resultaten met Marijn Moonen, Libby Moens en Loïs Aerts die allen naar de districtsfinale mo gen. Loïs Aerts haalde bovendien een uitstekende vierde plaats. Terneuzen strikt zes nieuwe spelers Terneuzen heeft voor vol gend voetbalseizoen zes nieuwe spelers vastgelegd. Robin de Pagter (GPC Vlis singen), Yordi Nijland (RCS), Lorenzo de Groot (Veere), Rowdy Hooi (SSV'65), Mo Kilic en Ali Yil- maz (beiden Corn Boys) stappen over naar de Zeeuws-Vlaamse zon dag-derdeklasser. Vanuit de A-junioren worden drie spe lers overgeheveld. Van Drongelen in voorselectie Oranje Rick van Drongelen is opge nomen in de voorlopige se lectie van het Nederlands elftal onder zeventien jaar. Oranje onder zeventien jaar gaat naar het Europees kam pioenschap in Bulgarije. Aan het EK doen zestien landen mee. Rick van Drongelen komt uit Axel en voetbalt bij Sparta Rotterdam. De definitieve selectie van het Nederlands team wordt 28 april bekendgemaakt. Van Persie maakt rentree bij beloften Robin van Persie heeft gis teravond voor het eerst in bijna twee maanden weer gevoetbald. De spits maakte zijn opwachting in de wed strijd van de beloften van Manchester United in en te gen Leicester City (1-1). Van Persie bereidde het enige doelpunt van United voor en werd na een uur gewis seld. Rafael en de Belgische aanvaller Adnan Januzaj vie len geblesseerd uit. Fenerbahge aan kop na zege in slotfase Fenerbah<;e heeft gisteren de koppositie in de Turkse Süper Lig gepakt. De forma tie uit Istanbul won de thuis wedstrijd tegen Bursaspor met 1-0, door een doelpunt in de slotfase van Pierre Webó. De equipe heeft daar door een punt voorsprong op Besiktas en Galatasaray. Die ploegen hebben 58 pun ten. Dirk Kuijt ontbrak bij de thuisploeg. Hij raakte tij dens de warming-up gebles seerd. Swerts accepteert twee duels schorsing NAC-middenvelder Gill Swerts heeft twee wedstrij den schorsing geaccepteerd voor zijn rode kaart zondag in de wedstrijd tegen Ajax. Hij krijgt bovendien een wedstrijd voorwaardelijke schorsing. De invaller stond nog maar net in veld toen hij in blessuretijd een ernsti ge overtreding maakte op Ajacied Thulani Serero en di rect werd weggestuurd. Swerts mist de duels met Heracles en AZ. Kramp nekt veel lopers door Maurice Steketee en Willem Adriaansens Erwin van den Broeke grijpt naar zijn hamstring tijdens zijn finish in de Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren. foto Camile Schelstraete door Herman Heuvink FRASNES-LEZ-ANVAING - Motorcros ser Mark Boot uit Burgh Haamste de was op dreef tijdens een natio nale motorcrosswedstrijd in Frasnes-lez-Anvaing bij Ronse. Op het circuit Saint Sauveur won de Schouwse KTM-rijder beide man ches bij de inters in de MX 2 klas se. gemeente Goes www.goes.nL UITSLAGEN K DUIVENSPORT Peronne. Samenspel 1 (1265 m/m): 1,2,3,7. H. Mookhoek&Zn, 4. T. de Jonge, 5. R. de Lijser, 6. H. Calon, 8. A. Dusarduijn, 9,10. Comb, de We ver. Samenspel 2 (1205 m/m): 1,9. Comb. Derycke/Schieman, 2,3,6,8. Gebr. Dekker, 4. H. de Mul, 5,7. Gebr. Scheele, 10. Comb. Peeman/v.d. Lijke. Samenspel 3 (1198 m/m): 1. A. Thijs&Zn, 2. A. de Meyer, 3,4. A. van Daalen&Zn, 5. W. van Houte, 6. G. Schalkens, 7. P. d'Hondt, 8,10. W. Maes, 9. Th. Casteels. Sa menspel 4 (1236 m/m): 1,2,3,7,8,9,10. Comb. R&L. Traas, 4. M. Clement, 5,6. W. Segboer. Sa menspel 5 (1200 m/m): 1,10. J. de Schipper, 2. A. van Iwaarden&Dtr, 3,4,5,7. A. Mieras, 6,9. JF. Neels, 8. P. Neels. Samenspel 6 (1177 m/m): I,3,7. J. den Hengst, 2. W. Blom, 4,5. L. v.d. Hoek, 6. A. Scherpenisse, 8,9,10. M. Matthijsse. Samenspel 7 (1271 m/m): 1,2,5,7. K. Minder- houd, 3. C. Schroevers, 4,9. Comb. Beekman&Zn, 6. Comb. Huige/Schotanus, 8. G. de Waardt, 10. M. Bugajski. PAARDENSPORT Westdorpe. Dressuur. Paarden klasse Z1/Z2: 1. Ilse de Feijter, Aimee (Oranjer.) 217; 2. Nathaly Tijssen, Zomernald (Hulst) 206; 3. Anneke de Booij, Orviel (Honter.) 205. M1/M2: 1. Jorien Muilwijk,Esteban (Vlak- ter.) 189; 2. Katchri Pieters, Aron (Vlakter.) 178; Debby Hamelink, Ravena (Oranjer.) 170. L2: 1. Sandy Audenaert, Finishung Touch (Oranjer.) 195; 2. Joyce Dekker, Wallenka (Haringr.) 191; 3. Simone Nije, Adios (Sé-Ros) 184. Pony's klasse Z1 Cat. D: 1. Cheyenne van den Ouden, Hoppen hof s Fedor (Vlakter.) 193. M1 cat. CDE: 1. Ella Noordijk, Nemone B, (Vlakter.) 194. L1/L2 cat. D: 1. Sam Noordijk, Hoppenhofs Joy (Vlakter.) 198. Tweede proef. Klasse Z1/Z2: 1. Anneke de Booij, Orviel, 210; 2. Ilse de Feijter, Aimee, 208; 3. Anja Oppeneer, Zen (Oranjer.) 207. M1/M2: 1. Jorien Muilwijk, Esteban, 195; 2. Jessamie Roo- sink, Astona (PSV Wst-Zws-VI.) en Debby Hame link, Ravena, 191. Sandy Audenaert, Finisfing Tou ch, 205; 2. Simone Nije, Adios, 197; 3. Joyce Dek ker, Wallenka, 196. Pony's Z1 cat. D: 1. Cheyen ne van den Ouden, Hoppenhofs Fedor, 207. M1 cat. CDE: 1. Robbin de Haas, Hight Flown's India na (Kleppertjes) 200. L1/L2 cat. D: 1. Sam No- pordijk, Hoppenhofs Joy, 191. ZAALVOETBAL Vlissingen. Recreatieve competitie. Tweede klasse: Intersport - TA Control Systems 9-6, Zeeland koeltechnk - FC MBE 4-3. Derde klasse: Flamingos - De Buuzen 7-5, Grieps - Jobse 4-9, Roodwit - Akkerdaas 5-1, Van Boxtel tglwrk - Blauwwit 5-7, KWPD - Gsm4You 5-5. Vierde klasse: MCD Dekker - Uiterton 2 0-1, Schinkel adviesgrp - De Fles 11-1, FC Man Uni ted - AFC 10-3, Zeeuwsche Stryders - Domburg ZV 2 4-8, Geen Idee 3 - Thermo Products 5-2. Vijfde klasse: Proceed - Van Nassau 3-7, Dom burg ZV 3 - Don risicobeheer 6-3. TERNEUZEN AXEL LEICESTER ISTANBUL ZEIST lARïhtf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65