Bureau zoekt steeds vaker mee naar personeel i" Strijd om Nozemansweg Noord of Tragel West ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Brand in kantoor op terrein van Dow Terneuzen ^S-grnurs Lekker zingen met Alliance Fran^aise De Zeeuws-Vlaamse afde ling van Alliance Frangaise viert het slot van het sei zoen donderdag vanaf 20.00 uur met een uitbundige zan gavond in Porgy Bess. Be zoekers hoeven niet alleen te luisteren, maar mogen uit volle borst meezingen met Catherine Marie. Toegang: 7,50 euro. Wereld Taijidag op Veerplein gevierd In en om QiBiotaria aan het Veerplein wordt zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur de Wereld Taijidag gevierd met demonstraties Taiji, QiGong, sabel, waaier en stokvorm. Bezoekers kunnen een stoel massage ondergaan of een klankconcert bijwonen. Kij ken is gratis, meedoen kost 5 euro (voor goed doel). Eerste avond rit van motorclubs Motorclub Zeeuws-Vlaande- ren houdt vrijdag met BMC Assenede de eerste open avondrit van het jaar. Star ten tussen 20.00 en 21.00 uur bij wijkgebouw Sint Al- bert in Sas van Gent. De motorrijders maken 120 kilo meter door (West-Zeeuws-) Vlaams grensgebied. Handtas gestolen uit kinderwagen Een naar schatting 30-jarige man heeft maandagmiddag een handtas gestolen uit de kinderwagen van een 26-ja- rige vrouw uit Zaamslag. Ze liep met de kinderwagen in de Puntstraat in haar woonplaats, toen ze is besto len. Ze had net geld gepind. De dader reed op een fiets met rode tassen, droeg een spijkerbroek en had kort haar. Volgens Van Liere, zelf eigenares se van Caricole bij Cadzand-Bad, is het soms best lastig om zomer- medewerkers van elders fatsoen lijk onder te brengen. „We heb ben wel afspraken met een cam ping, maar zeker voor mensen die Risseeuw kreeg in november een brief van de gemeente Sluis waar in werd bepaald dat de naam van zijn straat zou wijzigen. Reden was dat de verkeerssituatie ter plekke veranderde. De Nozemans weg werd altijd doorkruist door de Lange Heerenstraat, de door gaande weg van Schoondijke naar Oostburg. De provincie besloot echter het kruispunt op te heffen, wat langer blijven, is een fatsoen lijk huis wel zo prettig." Pavil joens zijn mede afhankelijk van personeel dat niet uit de regio komt, vertelt Van Liere. „Met al leen jongeren uit de omgeving redden we het niet. Bij Caricole hebben we elke zomer zo'n 25 sei zoensmensen nodig. Meer dan de helft komt van buiten de regio." Bij strandhuys De Vrijbuyter, on deraan de duinen bij Groede, is het net andersom, vertelt eigena resse Marijn van den Hemel. „Ik heb vooral medewerkers uit de waardoor de Nozemansweg nu aan beide kanten van de Lange Heerenstraat op de parallelweg uitkomt. Er zouden twee 'Noze- manswegen' ontstaan: vandaar de naamsverandering. Omdat het noordelijke deel van de weg vast zit aan Tragel West, besloot de ge meente dat gedeelte bij Tragel West te trekken. Op papier een gemakkelijke beslis sing, voor Risseeuw heeft het meer voeten in de aarde. „Dit geeft heel wat verwarring bij leve ranciers, afnemers en andere be zoekers van ons akkerbouwbe drijf en Risseeuw Techniek", geeft hij aan. Hij klom daarom in de pen om een tegenvoorstel in te dienen. „Mensen met een oude kaart zullen ons bedrijf nu probe streek. Die heb ik ook het liefst, al leen al omdat zij vaak flexibeler zijn. Bij slecht weer kun je ze ge makkelijk eens afbellen. Mensen die voor een paar weken speciaal naar de kust komen voor een baantje, hebben vaak toch zoiets van: 'ik moet en zal werken'." Van den Hemel zoekt zelf naar mensen én schakelt Matchpoint in. „Die weten wie en wat ik zoek. Ik ga nooit zomaar met me dewerkers in zee. Ik moet wel het idee hebben dat ze er serieus mee willen omgaan." ren te bereiken vanaf de Dam straat in Schoondijke via Tragel West. Dit stuk loopt, door de aan leg van de rondweg Schoondijke, nu dood bij het voelbalveld. Voor grote vrachtwagens is het dan niet eenvoudig om te keren", liet hij de gemeente weten. En juist vrachtwagens komen er veel bij Risseeuw. Hij stelde daarom voor de weg Nozemansweg Noord te noemen, om verwarring te voor komen en zodat automobilisten Officieel is de naamswijzi ging al van kracht, maar de zaak komt morgen voor in de bezwarencommissie. Het komt steeds vaker voor dat ondernemers het zoeken naar va kantiekrachten overlaten aan uit zendbureaus, constateert Ingrid van Liere. Eén van de gevolgen is dat de personeelslijst steeds later gemaakt kan worden. „Jongeren schrijven zich in bij een bureau en wachten dan af wat die voor hen vindt." Lastig voor de plan ning, erkent Van Liere. „Aan de andere kant: het gebeurt ook wel dat jongeren zich in februari mel den en daarna niets meer van zich laten horen." eerder geneigd zijn via de Lange Heerenstraat te rijden. In februari kreeg Risseeuw een reactie terug, met de conclusie dat Tragel West een logische keu ze is en eventuele problemen met navigatie, verdwalende bezoekers en postbezorging van tijdelijke aard zijn. „Ik was toen in het bui tenland. Toen ik terugkwam, was de wijziging al een feit. Er wer den geen argumenten gegeven waarom mijn voorstel niet goed zou zijn." Officieel is de naamswijziging al van kracht, maar omdat Risseeuw op tijd bezwaar heeft ingediend, komt de zaak morgen voor in de bezwarencommissie. De gemeen te Sluis wil er daarom nog niet op reageren. De brand ontstond even voor 21.00 uur in een computerserver- ruimte. De bedrijfsbrandweer van Dow die snel ter plaatse was, riep de hulp in van de brandweer in Terneuzen. Niet omdat de brand zo groot was, maar om reserve-ca paciteit achter de hand te hebben. Maandag is begonnen met het op starten van kraker 3 na een grote onderhoudsbeurt. Zo'n opstartfa se vraagt altijd extra aandacht van de bedrijfsbrandweer. De brand in het kantoorpand was omstreeks kwart voor tien onder controle. Blusgroepen uit Maurits- fort (Hoek) en Terneuzen hebben assistentie verleend. DINSDAG 21 APRIL 2015 Henriët Dees (links) van Matchpoint helpt Marijn van den Hemel van strandhuys De Vrijbuyter met het zoeken naar zomerpersoneel. Ook deze zomer zijn weer veel vakantiekrachten nodig in de Zeeuws-Vlaamse horeca, foto Camile Schelstraete ANÜhLT'S RIJBUYTER TERNEUZEN BRESKENS SAS VAN GENT ZAAMSLAG CADZAND-BAD - Een prima plan, noemt Ingrid van Liere het idee van Matchpoint voor de 'zomerresi denties' aan de kust. Van Liere is woordvoerster namens de strand paviljoens aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust. door Sophie Stockman SCHOONDIJKE - Pieter Risseeuw uit Schoondijke woonde al jaren aan aan de Nozemansweg 1. Sinds 1 maart woont hij op precies dezelf de plaats aan Tragel West 66. „Zo'n adreswijziging is ingrijpend", zegt hij. TERNEUZEN - Op het terrein van chemiebedrijf Dow heeft maandag avond brand gewoed in een kan toorpand opgebouwd uit acht con tainers in twee lagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61