m voor wielersport aan KHHHHHh To'P Ub'Lt 75 dagen Situatie coureur De Jonge nog altijd zorgelijk 66 Jordy heeft gewoon heel erg pech gehad. Hij kon die motor niet meer ontwijken. SPORT 35 le Loof speelt met Jong PSV gelijk tegen Roda JC mee bezig. Het vizier is op de re turn tegen FC Porto gericht, waar in Bayern en Guardiola de kans krijgen om gezichtsverlies te voor komen. De Spaanse coach kwam medio TOURVOLGER van de gloriejaren van dorpsge noot Jan Raas. „Ik heb Jan zien rij den in de Ronde van Vlaanderen, de Amstel Gold Race, Luik-Baste- naken-Luik...", somt Westdorp op. „Het was mooi om dat alle maal mee te beleven." 2013 binnen bij de Duitse topclub, die toen net de Champions Lea gue had gewonnen. Dat kunstje wil Guardiola graag herhalen, maar vorig jaar was de halve fina le het eindstation. Op bezoek bij De etappe die op 5 juli op Neeltje Jans zal finishen, kan volgens hem best een overwinning opleve ren voor 'het type-Raas'. „Een wielrenner die sterk, robuust en slim is", typeert Westdorp de Zeeuw, met tien etappezeges in de Tour nog altijd samen met Ger- rie Knetemann en Joop Zoete melk Nederlands recordhouder. „Dan denk ik aan een overwin ning zoals die van hem in 1978, in Sint Willebrord, waar hij op ze venhonderd meter uit het peloton wegsprintte." Als hij zich aan een voorspelling moet wagen, zet hij zijn geld in op een zege voor Mar cel Kittel, voor nummer twee Alexander Kristoff. Westdorp: „Maar dat zullen waarschijnlijk honderden anderen ook zeggen." Real Madrid verloor Bayern met 1-0, de return in de eigen Allianz Arena werd een martelgang. Real won met liefst 0-4, om vervol gens ook de finale na verlenging naar zich toe te trekken. Afgelo pen week werd Guardiola nog wel openlijk gesteund door het be stuur van Bayern. Waar erevoorzitter Franz Becken- bauer zijn pijlen op de spelers richtte ('Het leek wel of Dante zijn skischoenen nog aanhad') sprak voorzitter Karl-Heinz Rum- menigge zijn steun uit. „Ik blijf een groot vertrouwen houden in het team en in Pep Guardiola", zei hij. „In de thuiswedstrijd te gen Porto moeten we revanche op onszelf nemen." Guardiola, die van media het verwijt krijgt dat hij te weinig topwedstrijden wint, denkt er precies hetzelfde over. „Ik ben honderd procent op timistisch. We zullen van een ach terstand terugkomen." Om de sluimerende crisis te bezweren moet Guardiola dit seizoen nog twee keer naar Berlijn. Het kampioenschap kan Bayern inmiddels niet meer ontglippen, de finale van de Duitse beker kan ook nog worden gehaald. Die eind strijd is op 30 mei in het Olympia- stadion in Berlijn, waar precies een week later wordt daar ook de finale van de Champions League gespeeld. Als Bayern die wil spe len, moet het vanavond het beste in zichzelf naar boven halen. Basti an Schweinsteiger staat vrijwel ze ker weer aan de aftrap, Robben (herstellende van een scheur in zijn buikspier) zou net als Ribéry op tijd fit kunnen zijn voor een halve eindstrijd. De ingrediënten lijken dan aanwezig om het suc ces van twee jaar geleden te herha len. Het is precies waarvoor de nu bekritiseerde Guardiola naar Mün- chen is gekomen. EINDHOVEN - Jong PSV heeft gister avond gelijk gespeeld tegen Roda JC. Op De Herdgang in Eindho ven werd het 1-1. De Eindhovenaren kwamen in de eerste helft op voorsprong door een prachtig doelpunt van Clint Leemans. Door een onnodige overtreding van Augustine Loof op Danny Schreurs kreeg Roda JC na rust een penalty. Schreurs leg de zelf aan. Zijn schot werd ge stopt door keeper Jesse Bertrams, maar Tom van Hyfte scoorde in de rebound. In Enschede won Jong FC Twente van Jong Ajax met 1-0. Hidde ter Avest was de matchwinner. VLISSINGEN - De toestand van Jor dy de Jonge is stabiel, met een heel klein stapje in de goede rich ting, maar de zeventienjarige mo torcoureur uit Heinkenszand wordt nog steeds in coma gehou den in een Londens ziekenhuis. Dat meldde Patrick van de Sande gisteren. Hij voert namens de fa milie het woord. De Jonge ging zondag bij een wed strijd in Engeland, op het circuit van Brands Hatch, hard onderuit. Hij liep daarbij zwaar hoofdletsel op. Al in de medische post bij de baan werd hij in een kunstmatige coma gebracht. Daarna is hij naar Londen vervoerd per helikopter. „Er zitten kleine bloeduitstortin gen in de hersenen", vertelde Van de Sande. Die zorgen voor druk in het hoofd. Met medicijnen wordt geprobeerd om de druk onder con trole te houden. „De medicatie om de druk op de hersenen te doen verminderen, resulteert in hele kleine verbeteringen", aldus Van de Sande gisteravond laat. „Het is afwachten of die verbete ringen zich de komende dagen doorzetten en hoe Jordy daar op reageert." Er wordt de komende tijd uitvoe rig onderzoek gedaan naar De Jon ge, onder meer met scans. Nog niet bekend is wanneer de artsen gaan proberen hem weer bij ken nis te brengen. Over zijn kansen op volledig herstel is volgens Van de Sande al helemaal niets te zeg gen. „Wel moet als positief wor den gezien dat Jordy pas zeven tien is, zo zeggen ze in het zieken huis. Dan zijn de hersenen nog niet helemaal volgroeid en loopt de druk niet meteen heel hoog op." De Brabantse woordvoerder wil de het idee dat het om een fout van De Jonge zou gaan wegne men. „Zo'n gedachte is natuurlijk snel gevormd." De Jonge is im mers net overgestapt naar de Brit se Superbike-competitie - dit was pas zijn tweede wedstrijd en de eerste waarbij hij zich voor de hoofdrace gekwalificeerd had - en is derhalve nog relatief onervaren op de Engelse circuits. „Maar Jor dy heeft gewoon heel erg pech ge had", zei hij. „Hij zat in de eerste ronde van de wedstrijd wat meer achter in het veld. Op een gege ven moment ging een coureur on deruit. Kevin van Leuven, een teamgenoot van Jordy, kon die motor nog ontwijken, maar Jordy niet meer. Het gebeurde allemaal in een split second." Het ongeluk was live op het Engel se Eurosport te zien. De moeder van De Jonge zat op de tribune en zag het gebeuren, zijn vader was op dat moment in de paddock bij de mensen van G S Racing. Op de famiiie uit Heinkenszand en bij de renstal is de impact van het ongeluk groot. Bij de serie wedstrijden op Brands Hatch waren zondag zo'n 40.000 toeschouwers aanwezig. Bij de Britse Superbike-wedstrijden is er altijd veel aandacht voor veilig heid en veel medische assistentie. Saillant is dat De Jonge onder meer vanwege die reden uitweek naar Engeland. Bij zijn teampre sentatie in maart vertelde de cou reur dat hij tal van Nederlandse stratencircuits, waarop hij de afge lopen jaren reed en zijn talent eta leerde, te gevaarlijk vond. DINSDAG 21 APRIL 2015 de finale halen Bayern München-coach Pep Guardiola (links) op een archiefoto uit mei 2014, terwijl hij praat met Bastian Schweinsteiger (midden) en wijst naar de onlangs opgestapte clubarts Hans-Willem Müller-Wolfahrt (rechts), foto ANP/Andreas Gebert 3-1 Bayern Miinchen moet vanavond een 3-1 nederlaag goedmaken tegen FC Porto. Na de pijnlijke nederlaag in Por tugal dreigt een vroegtijdige aftocht voor één van de topclubs van Europa. Jordy de Jonge bij zijn teampresentatie in maart. Zondag kwam hij zwaar ten val in Engeland, foto Lex de Meester door Roeland van Vliet Patrick van de Sande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58