I m S BEVELANDEN en THOLEN 31 Masterclass over toekomst winkelbestand Pop Up-winkels vestigen zich in Goes Bedrij'venparken Tuin en Terras in Reimerswaal Kamperland krijgen keurmerk sluit na 25 jaar De regio van. „Maas, heet ik en mijn vader na tuurlijk ook. Hij groeide op aan de Maas in Rotterdam. Zelfben ik geboren en getogen in Overschie. Een jaar of acht was ik toen ik met drie vriendinnetjes ging wan delen, een heel eind langs de Schie. We kwamen langs een café, een heel oud huis in een heel groot gebied, vlak langs het water. We kochten een flesje Hero met vier rietjes en ik weet nog dat er iemand in een boom gi taar zat te spelen. Vanaf dat mo ment was dat mijn droom. Zo'n veertiende eeuws huis met zo'n stille tuin aan het water en daar een café met een terras. Toen ik twintig was en al ge trouwd, zochten ze iemand om dat cafeetje uit te baten. Toen woonde ik ineens aan de Schie, al lebei mijn kinderen, Jacky en Wim, zijn er geboren. Toen al had ik heel sterk het gevoel dat ik aan het water moest wonen. Dat dat goed voor me was." „De droom werd een nachtmer rie, toen er precies op die plek een weg naar Hoek van Holland moest komen. Het huis moest worden afgebroken en wij moes ten weg. Mijn huwelijk liep ook op de klippen en iemand wist een huisje te koop in Vlake en daar gingen we heen. Een heel fijn huis in the middle of nowhere maar wel aan het water: Het Ka naal door Zuid-Beveland. Maar ook die droom duurde niet eeuwig. Het kanaal moest worden verbreed en wij werden ontei gend." „Uitkijken dus naar een andere woning. Er stond een huisje te koop in de Stoofstraat, hier bij mij achter. Die makelaar zei dat ik het maar doen moest, want de boer aan de overkant zou zijn boerde rij verkopen. De mensen die het zouden kopen, zouden het prach tig opknappen. Maar ik vond die boerderij zo al prachtig. Dus ik naar die boer toe: „Ga je het wer kelijk verkopen?' Ja dus. En nu woon ik dus al sinds de jaren tach tig op de Dam in Yerseke. Jawel, aan de Oosterschelde, naast een café. Elke dag kijk ik even over de dijk en soms zet ik een foto of facebook. Yersekenaren zijn aar dig. Ik voel me hier geen 'buuten dieker'. Ik ben hier thuis." „Omdat jullie hier nu zijn, ga ik even zitten, maar eigenlijk kan dat niet. In mijn tuin is vanalles te doen. Gelukkig groeit en bloeit alles wat ik hier in de grond stop. Het meeste heb ik gekregen, net als veel van wat er binnen staat. Ik ben in alles bont, dol op kleur en mooie, oude dingen. Die muur daar is een deel van wat vroeger het varkenskot was, dat is nu de beschutting voor een zitje en daar tegen de schuur staat een prachti ge gemetselde welput. Geen re genbak maar een wel: glashelder grondwater. „Wij gingen als kind naar de Volksmuziekschool. Daar leerde je noten lezen en blokfluiten. Op mijn veertiende werd ik lid van een koortje en ik was verkocht. Ik kreeg lessen in solozang, bleef al tijd in een koor zingen en hier in Zeeland ging ik op les bij Titia Dijkstra. Bij Isaac Ruissen deed ik de dirigentenopleiding en harmo nieleer. Op Zuid-Beveland heb ik ook mijn muzikale draai gevon den." „Drie koren heb ik onder mijn hoede: Vox Maris in Yerseke, Zingt de Heer in Wemeldinge en het popkoor Catanza in Kattendij- ke. Tijdens repetities komen er tel kens een emotionele momenten dat het koor als één instrument klinkt. Daar doe je het voor. In de Oratoriumvereniging, waar ik mijn eigen grenzen probeer te ver leggen, voel ik dat ook. Daarom denk ik dat ik er nooit mee stop. Zingen geeft je bergen energie." /W Ondernemersplein GOES - De toekomst van de detail handel in de winkelstraten van Zeeland staat vanavond in Goes centraal op een masterclas Onder nemerschap 2020. Trendwatcher Remy Steijger zal kansen aanrei ken om nieuwe doelgroepen de winkel in te krijgen. Verder spre ken Albert Besuyen (DGA Zwaar tekracht Groep en ouddetaillist en) Jan-Willem Wisse (manager Zwaartekracht Academie en spe cialist veranderingsprocessen bin nen commerciële organisaties. Lokatie: De Goederenloods Albert Plesmanweg 23, 4462 GC Goes Tijd 19.00-21.00 uur. GOES - Bijou Diallo heeft het ini tiatief genomen tot het openen van Pop Up-winkels aan de Gan- zepoortstraat 11 in Goes. Zij open de eerder met succes een dergelij ke onderneming in Sluis. De shop in Goes wordt een menge ling van van diverse concepten onder één dak. De meeste deelne mers zijn afkomstig uit Goes. De sleuteloverdracht voor de Pop Up shop is gepland voor zaterdag 23 mei om 13.00 uur. Er is binnen het project nog plaats voor enke le deelnemers. Belangstellenden kunnen een mail sturen naar info@bijouxdebijou.com KRUININGEN - Bedrijventerreinen in Reimerswaal hebben het Keur merk Veilig Ondernemen Bedrij venterreinen Basis Samenwerken behaald. Dit is een waardering voor het verbeteren van de veilig heid. Het gaat om de terreinen: Rilland de Poort, Krabbendijke Oostpolder en Zuidweg, Yerseke Olzendepolder en Burenpolder, Kruiningen Nishoek en Hans- weert Kanaalweg. Om het KVO-B-certificaat te behalen ma ken ondernemers samen met par tijen als gemeente, politie, brand weer afspraken over overlast, cri minaliteit, onderhoud en beheer. KAMPERLAND - De onderneming Thin en Terras aan de Nieuweg in Kamperland sluit per 1 juni aanstaande de deuren. Met het oog daarop is het tuincentrum, dat een kwart eeuw heeft be staan, begonnen met een grote uitverkoop, Die gaat gepaard met kortingen tot 80 procent. Het is de bedoeling dat alle voorraden worden leegverkocht. Het tuin centrum heeft in een persbericht de relaties bedankt voor hun klandizie in de afgelopen jaren. Het hoveniersbedrijf van de fir ma in Kamperland wordt overi gens normaal voortgezet. DINSDAG 21 APRIL 2015 Ik voel Ik voel me geen 'buutendieker' In deze rubriek schetst een inwo ner van de Bevelanden en Tholen zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Jacquelien Maas, diri- gente van drie koren in Yerseke en Wemeldinge. Jacquelien Maas in een van haar tuintjes tussen de Dam en de Stoofstraat in Yerseke. foto Marcelle Davidse door Mieke van der Jagt WATER ZEELAND YERSEKE BONT MUZIEK ZINGEN (Ip^ In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56