Corr\b\Comfort 66 We hopen dat we zo weinig mogelijk kostbare geluidsschermen hoeven te plaatsen MOBILITEITSDAGEN BEVELANDEN en THOLEN 29 CDA: 'Sportveldje voor jeugd in Hoedekenskerke' worden uitgevoerd in zogeheten dubbellaags ZOAB (Zeer Open As falt Beton, hoeven er minder ge luidsschermen te worden ge plaatst. „Indien noodzakelijk al leen ter hoogte van de Groeweg en misschien ten behoeve van Aria, maar misschien hoeft het he- lemaal niet. Het is niet heel mooi en bovendien erg kostbaar om ze neer te zetten", aldus Kotvis. De achttien miljoen euro kosten de aanleg is wat de gemeente be treft nodig om een aantal knel punten op te lossen: de files op de Anthony Fokkerstraat, de bereik baarheid van Goes-Zuid (De Poel II, ADRZ en woonwijk Aria) en sluipverkeer in het buitengebied, met name op de Abbekinderse- zandweg. Hoewel er een afslag voor ambu lances ligt, zullen ook die volgens Kotvis van de nieuwe afslag ge bruik gaan maken. „Ze vinden de huidige afrit te gevaarlijk." Als het aan Goes had gelegen lag de afslag er al lang en breed, maar de financiering was een probleem. Vooral het Rijk draalde met het trekken van de portemonnee. Overigens wordt een deel van het project Goes Beter Bereikbaar, na melijk de zuidelijke verbindings weg vanaf de nieuwe aansluiting naar het centrum, voorlopig niet aangelegd omdat de noodzaak daar inmiddels voor ontbreekt. Goes groeit minder hard dan ooit werd aangenomen en daarom kan worden volstaan met alleen de extra afslag. Volgens Kotvis heeft Goes straks vier 'ingangen' waarover het ver keer zich zal verspreiden en is dat de komende jaren afdoende. Waarschijnlijk ligt er er nog een meevaller van drie a vier ton in het verschiet, want een rioolpers leiding in het gebied hoeft met een beetje geluk niet te worden verlegd. „We moeten nog even wachten op de resultaten van een onderzoek om aan te tonen dat die leiding de belasting kan weer staan", aldus de projectleider. Naar verwachting is de bestem mingsplanprocedure, waar ook de gemeenteraad nog goedkeuring aan moet geven, in december afge rond. De aanbesteding kan dan in janua ri plaatsvinden en de aanleg van april 2016 tot oktober 2017. De eni ge onzekerheden die die planning in de war kunnen sturen zijn grondverwerving van percelen aan de zuidzijde van snelweg A58, dus op grondgebied van Borsele en de bestemmingsplanprocedu re; het staat eenieder vrij daar be zwaar en beroep tegen aan te teke nen. De nieuwe af- en toeritten zijn al virtueel te berijden, op de websi te van de gemeente Goes is een animatie te vinden. HOEDEKENSKERKE - Het braaklig gend terrein aan de Vinninge- straat in Hoedekenskerke zou als sportveldje kunnen worden inge richt voor de jeugd, aldus het CDA Borsele in een brief aan B en W. Het terrein is van R&B Wo nen en wordt al door kinderen als onofficieel speelveldje gebruikt. Volgens het CDA hebben dorpsbe woners gevraagd om er een echt trapveldje te maken. „Een trap veldje of beter nog, een sportveld- je geschikt voor meerdere spor ten, zou een welkome aanwinst zijn", aldus raadslid Rien Huige. Volgens hem volstaat hiervoor 'een relatief geringe investering'. comfort mobiliteitshulpmiddelen Veilig er op uit dit voorjaar? Bezoek op 23, 24 en 25 april onze Laat u vrijblijvend deskundig adviseren door de aanwezige specialisten van onze leveranciers en profiteer van aantrekkelijke kortingen op alle mobiliteitsartikelen. Nobelweg 1Goes - 0113 34 10 49 - www.combicomfort.nl Gebedsavond vervolgde gelovigen Kerkgenootschap Huis van Elia houdt dinsdag een ge bedsavond voor vervolgde christenen. Daarbij gaat het onder meer om gelovigen in Irak, Syrië en de Cen- traal-Afrikaanse Republiek. Aanvang 19.30 uur in de Vre- deskerk (voorheen Ooster- kerk), aan het Ds. Van der Vegtplein 2 in Goes. Sporten voor Kika levert 3500 op De 4e editie van de Stich ting Heinkenszandse Ki- Ka-KWF Walk Run is een succes gewordenmede door het bijzondere mooie weer de hele week. De Walk Run heeft 3500,- opge bracht voor de goede doelen KiKa en de KWF Kankerbe strijding. De 5e editie is van 11 t/m 15 april 2016. Stappers houden groepswandelingen De Oosterscheldestappers houden dinsdag groepswan delingen over 3,5,10 of 15 ki lometer. Vertrek: 18.30 uur vanuit Haestinge, Sportlaan in Sint Maartensdijk. Zater dag wandelen leden van de Oosterscheldestappers met ouderen die slecht ter been en/of gebonden zijn aan rol stoel of scootmobiel. Informatieavond bij vrijmetselaarsloge Vrijmetselaarsloge 'De Op gaande Ster" houdt dinsdag een informatieavond onder het motto: Ontmoeten en Er varen! Dat gebeurt in ge bouw 'de Steen' aan de Bees tenmarkt 5 te Goes. Aan vang: 20.00 uur (zaal is open vanaf 19.30 uur). www.deopgaandester.nl Tweede plaats voor hoefsmid Salm Gert Jan Salm uit Yerseke is in een internationale wed strijd voor hoefsmeden op de tweede plaats geëindigd. De hoefsmid won in het Gro ningse Tolbert in de voor ronde met 150 deelnemers drie van de vier onderdelen. In de finale met de beste tien deelnemers pakte hij de vierde plaats. In de over all-uitslag werd hij tweede. Senioren wandelen door Zwaakse Weel De Seniorenraad Borsele houdt vandaag van 14.00 tot 16.30 uur samen met Natuur monumenten een gratis wandeling door De Zwaakse Weel. Deelnemers zijn van af 13.30 uur welkom bij het Infopunt, Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. De tocht is minder geschikt voor rol stoelgebruikers. DINSDAG 21 APRIL 2015 Goes Projectleider Erik Kotvis ligt er in 2017 GOES HEINKENSZAND SINT MAARTENSDIJK GOES YERSEKE KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54