SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Janine Versteeg Nieuwe winkel Opleiding tot Bed en Breakfast begint eigen Oud-Aziëin BSM-therapeut geopend aan videobedrijf Zierikzee in Dreischor Oude Haven Het eiland van. - C|' Ik ben echt een Zeeuws Meisje en ben er trots op! Geboren in Oos- terland maar twintig jaar geleden gaan samenwonen met een Stoe- peschieter in het centrum van Zie- rikzee, naast de Rabobank. Daar hebben we tot drie jaar geleden met veel plezier gewoond, want Zierikzee is een heerlijke stad met dorpse mensen en er heerst een ons-kent-ons-gevoel. Toen ze het plein autovrij gingen maken, kwam voor ons het moment om verder te kijken. Dat is dus een vrijstaand huis geworden op Schuddebeurs. We hebben nog steeds het gevoel dat we in een va kantiehuis wonen; auto voor de deur, uitzicht op de paardenwei en midden in de bossen. Toen ik nog in de stad woonde was de markt zo'n beetje in mijn voortuin. Daar haalde ik dus al mijn verse boodschappen en had ik leuke contacten met de markt- lui. Nu combineer ik het rijden naar Zierikzee voor mijn dochter met mijn wekelijkse boodschap pen bij de supermarkten. Ook zit ten er in de buurt van die leuke boerderijwinkeltjes met verse spullen van eigen land. Ik kom dus eigenlijk niet meer op de markt, veel te veel gesleep want de auto kun je niet in de buurt kwijt. Als je nu in de stad komt op koopavond zijn er, mede daar door, volgens mij bijna geen win kels meer open. Tegenwoordig heb ik een eigen be drijf in de creatieve dienstverle ning. Ik doe van alles; als stacara vanmakelaar rijd ik het hele ei land over en ben ik op polderweg getjes gekomen waar ik het be staan niet van af wist. Leuk om eventuele kopers van een stacara van op Schouwen ons eiland te la ten zien. Ik voel me regelmatig een VW-medewerkster die het eiland mag promoten. Daarnaast geef ik kleuradviezen aan huis bij mensen die zelf niet echt weten wat ze met hun interieur willen. En doordat ik nu in een huis woon met een kantoor met bijbe horende vergaderruimte aan huis ben ik begonnen met creatieve workshops en kinderfeestjes. Daar is nu de ruimte voor en kan ik al mijn voorgaande ervaringen in kwijt. En er is tijd om ook op sociaal gebied genoeg te doen. Zo ben ik luizenmoeder op school en help ik bij verschillende activitei ten, coördineer ik de reumacollec te in Zierikzee en probeer ik met wat mensen een netwerk op te zetten van kleine ondernemers en zzp'ers. Nu is het nog zo dat je in Burgh-Haamstede niet weet wat er in Bruinisse gebeurt, dat willen we met elkaar verbinden door elke maand een bijeenkomst te organiseren om te zien wat je voor elkaar kunt betekenen. Binnenkort mag ik ook op vakan tiepark de Klaverweide in Elle- meet creatief aan de slag. Door mijn werk als stacaravanmakelaar heb ik daar contacten en werd ik gevraagd om in het hoogseizoen de creatieve workshops voor de gasten te organiseren. Die toeris ten zijn toch belangrijker dan we denken voor het eiland; ze breng en gezelligheid en vaak ook een gevulde portemonnee mee. In het weekend vind ik het heer lijk om een beetje in en rond huis te klussen. Ik probeer ook regel matig een rondje door de polder te lopen of te fietsen, dat lukt ei genlijk alleen in het weekend. Ge lukkig heb ik op een vast mo ment mijn sportuurtje en doe ik aan yoga. Dat is een heerlijk mo ment van ontspanning en zou ik niet willen missen. AA/ Ondernemersplein ZIERIKZEE - Janine Versteeg uit Zierikzee filmt al 15 jaar als hob by. In 2012 volgde zij een profes sionele opleiding camera en mon tage in Bergen op Zoom. Vorig jaar begon ze een videobedrijf Zij maakt onder meer promotie- en bedrijfsfilms en bruidsreporta ges. Ook het filmen op kinder feestjes is mogelijk. Dat kan des gewenst samen met een regis seur die speloefeningen doet met de kinderen en een script verzint voor een korte film die aan het eind van de dag op dvd wordt af geleverd. Informatie via videozee- land.nu of 06-11046906 ZIERIKZEE - Aan de Nieuwe Bo- gerdstraat 2 in Zierikzee is sinds kort een winkel gevestigd van Oud-Azië. Verkocht worden arti kelen uit Indonesië, zoals bud- ha's van hout, steen, verzilverd en brons, zilveren sieraden en modeaccessoires. Daarnaast wordt kleding verkocht, zowel nieuw als tweedehands. Wim en Ineke van Leeuwen runnen het bedrijf samen met dochter Mary Stoutjesdijk. De artikelen komen per boot naar Nederland. Op die manier kunnen gezinnen in Indo nesië in hun levensonderhoud voorzien. DREISCHOR - In Dreischor is zater dag een regionale informatiebij eenkomst gehouden voor de op leiding tot BSM(de Jong(r) thera peut, die in september begint. De methode gaat ervan uit dat veel leer- en gedragsproblemen berusten op een lichamelijke oor zaak. Secretaris Hanneke Knotter en doecent Mary Horsmeijer spra ken over de oprichtster van de methode, mevrouw J. de Jong. De Praktijk voor BSM Therapie is gevestigd aan de Stoofweg 14 in Dreischor info@lukkiezijlstra.nl 0111-401450 www.lukkiezijlstra.nl ZIERIKZEE - Carla en Carlo van der Put zijn in Zierikzee begon nen met Bed en Breakfast Oude Haven. Dat omvat twee gastenka mers en is gevestigd op het adres Oude Haven 51. In dat pand stond de wieg van waterbouw kundige Pieter Caland, de ont werper van de Nieuwe Water weg. De exploitanten willen in de toekomst workshops en arran gementen aanbieden. Ze denken daarbij aan kookworkshops, duik arrangementen, High Tea arran gementen, Pilates weekenden en muziek- en theater workshops. www.oudehaven51.nl DINSDAG 21 APRIL 2015 Burgh en Bruinisse verbinden In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner zijn of haar beeld van Schouwen-Duiveland. Vandaag: Sandra van Luijk uit Schuddebeurs, stacaravanmake laar en creatieve duizendpoot. sgsjgras Sandra van Luijk: „Ik voel me regelmatig een VVV-medewerkster die het eiland mag promoten." foto Marieke Mandemaker door Mariska den Hartog VERHUIZING MARKT KANTOOR AAN HUIS VAKANTIEPARKEN WEEKEND In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45