Jong Ambon: Vijf keer 10+ 1 Raas wakkerde de liefde I 34 SPORT Arjen de Koeijer heeft koploper bijna in klauwen IC R Clubs met meeste 10+ spelers Druk op Bayern-coach is in aanloop naar de Champions League-return tegen FC Porto flink toegenomen. Jong Ambon heeft als eerste en voorlopig enige Zeeuwse club vijf spelers in de dubbe le cijfers. Yannik Taniwel scoorde zaterdag twee keer voor de Middelburgers tegen Volharding/SVD, waarmee hij zijn seizoenstotaal over de tien til de (elf stuks). En zo werd hij de vijfde speler van Jong Ambon die een 10+ scoorde. De opvallende clubtopscorer is Björn Langeveld. Hij heeft er al twintig in gelegd. Nog nooit was de routinier zó productiefin zijn carrière, die hem langs RCS, NAC, RBC, Kloetinge, Hoek, SSV'65 en Vlissingen voerde. Vo rig seizoen kwam hij - eveneens voor Jong Ambon - voor het eerst in de dubbele cijfers (elf goals). En hij staat niet eens als aanvaller op het formulier, hoewel zijn da den als middenvelder wel super- aanvallend zijn. Behalve Langeveld en Taniwel zijn ook Rudley St. Jago (zeven tien goals), Levi Waisapy (twaalf goals) en Ignacio Misaine (ook twaalf goals) de tien al gepas seerd. Het kan nog gekker worden als Martin Waisapy in de resteren de drie wedstrijden nog een keer scoort, want dan heeft ook hij er tien in liggen. Zes spelers in de dubbele cijfers! Vorig seizoen scoorde 's-Heer Arendskerke het hoogst met vier spelers in de tien. In een regelrechte confrontatie club 10+ spelers Jong Ambon 5 Björn Langeveld (20), Rudley St. Jago (17), Levi Waisapy (12), Ignacio Misaine (12), Yannick Taniwel (11) FC Axel 4 Urmeion Martis 16), Danny Aarnoutse (13), Ivo Verstraeten (13), Niek de Meijer (11) Nieuwdorp 4 Stefan van de Klooster (19), Teun Rentmeester (11), Martijn de Goffau 10), Niels Mulder 10) Bruse Boys 3 Domenique vd Berge 16), Mats Willemse 14), Tom, Blomaard 12) MZC'11 3 Ramon Janson (21Martijn van Grunsven (13), Mathijs H age 10) Walcheren 3 Steve Schalkwijk (25), Daryl Hollander (17), Lewedorpse Boys 3 Mark van der Eijk 10) Olde Raas 18), Marcel Rooze (16), Jasper Verdonk (16) Rillandia 3 Robin van Bavel (20), Arjan Koopmans 17), Stephan de Leeuw (15) met Vlissingen, de laatste overge bleven concurrent, kan Jong Am- bon zaterdag kampioen worden in de vierde klasse van het zon dagvoetbal. Behalve op de titel en de tiende van Martin Waisapy kan de club zich ook nog richten op de magische grens van hon derd doelpunten. Momenteel staat de teller op 92 goals in 23 wedstrijden. Behalve tegen Vlis singen moet Jong Ambon ook nog tegen Apollo'69 en Heinkens- zand. De honderd goals moeten haal baar zijn. NIJMEGEN - Dat Bayern München de landstitel weer bijna binnen heeft en ook de Duitse beker nog kan winnen, daar worden in Beie ren heel weinig mensen warm of koud van. De Champions League weer winnen, daar draait het voor al om. Na de pijnlijke nederlaag te gen FC Porto (3-1) dreigt echter een vroegtijdige aftocht voor één van de gezondste topclubs van Eu ropa, waardoor de druk op Pep Guardiola flink is toegenomen. De afgelopen weken werd duide lijk dat de Spaanse coach af en toe rare sprongen maakt. De beelden van een gefrustreerde Guardiola, die cynisch richting zijn medi sche staf lijkt te applaudisseren nadat verdediger Mehdi Benatia tegen Bayer Leverkusen gebles seerd is geraakt, werden een hit op social media. Bayern won het bekerduel (0-0) pas na strafschop pen. Een week later stapte de me dische staf op na de miskleun in Portugal. Clubdokter Hans-Willem Müller-Wolfahrt (72) had volgens ingewijden al langere tijd een moeizame relatie met perfectio nist Guardiola. Bayern werd ge troffen door een ware blessure- golf, met onder anderen David Alaba, Arjen Robben en Franck Ribéry als slachtoffers. Müller-Wolfahrt zette nog geen 24 uur na de nederlaag bij FC Por to abrupt een punt achter zijn 38-jarige dienstverband bij Het leek wel of Dante in Portugal zijn skischoenen nog aanhad. Bayern München, omdat de medi sche staf mede verantwoordelijk werd gehouden voor de verliespar- tij. Guardiola probeerde de crisis een dag later te bezweren door te melden dat de nederlaag zijn schuld was. „We moeten niet klagen over de geblesseerden", zei de coach. „Blessures zijn niet de schuld van de clubarts." Het veranderde niets aan de situatie. Müller-Wolfahrt kwam niet te rug op zijn besluit, de druk op Guardiola bleef groot. Zaterdag won Bayern zonder echt te over tuigen met 2-0 in Hoffenheim, een dag later morste Wolfsburg punten tegen Schalke (1-1). Met een beetje geluk is Bayern ko mend weekend al kampioen, maar daar is nu vrijwel niemand VLISSINGEN - Arjen de Koeijer heeft nog slechts één doelpunt achterstand op Josimar Pattina- ma, de koploper in het PZC-top- scorersklassement. De aanvaller van Yerseke schoot één keer raak in het met 3-1 verloren duel met Nieuwdorp. Hij liep toch in, om dat Vlissingen-spits Pattinama in de topper tegen De Dijk droog bleef staan, ondanks een dot van een kans in de slotfase. Met nog drie speelrondes op het program ma kan het haast niet anders dat de Zeeuws topscorer moet komen uit dit leidende duo. Of Bart De- prez en Elco Jansen moeten nog iets geks in gedachten hebben. Een Zeeuws dorp dat volgens Westdorp ook uitkijkt naar de komst van de Tour de France naar Zeeland op zondag 5 juli. „Al krijg ik er als secretaris van De Om loop van Borsele wat minder van mee", zegt hij, verwijzend naar het driedaagse wielerevenement in 's-Heerenhoek van 24 tot en met 26 april. „Die wedstrijd is er voor elite- en junioren vrouwen en junioren mannen. Maar de komst van de Tour naar Zeeland brengt wel wat teweeg." Dat merkt hij bijvoorbeeld als or ganisator van De Omloop van Bor sele in de vergaderingen met de provincie. „Daarin gaat het al een hele tijd over bijna niets anders dan de Ronde van Frankrijk", ver telt Westdorp. „Er wordt geschat dat er zo'n honderdenvijftigdui zend mensen naar Zeeland zullen komen. En ook ik zou er graag bij zijn." Hij wil er getuige van zijn dat de Tour de France dit jaar Zeeland aandoet, zoals hij ook getuige was infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Voor vragen of tips mail naar R.Boogert@pzc.nl door Barry van der Hooft Karl-Heinz Rummenigge klasse goals factor totaal 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 27 2 54 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 35 1,5 52,5 3 Bart Deprez Goes 1B zon 22 2 44 4 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 27 1,5 40,5 5 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 25 1,5 37,5 6 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E zat 23 1,5 34,5 7 Ramon Janson MZC'11 2E zat 21 1,5 31,5 8 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 3A zat 19 1,5 28,5 9 Chiel Maranus Domburg 3A zat 18 1,5 27 10 Guillaume Clinckemaillie Hoek TOP zat 13 2 26 11 Peter Dieleman Zaamslag 2E zat 17 1,5 25,5 Daryl Hollander Walcheren 3A zat 17 1,5 25,5 Masoud Osmanie D uiveland 3B zat 17 1,5 25,5 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 17 1,5 CL S3 25,5 Robin Provoost ZSC'62 3B zat 17 1,5 25,5 16 Domenique van den Berge Bruse Boys 2E zat 16 1,5 24 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 16 1,5 24 door Mitchell Minnaard 'S-HEERENHOEK - Met het succes van Jan Raas als wielrenner nestel de het wielervirus zich bij dorpsge noot Sjaco Westdorp in lijf en le den. De secretaris van De Omloop van Borsele was er in 1979 bij toen Raas wereldkampioen op de weg werd in Valkenburg en reisde hem achterna bij Tour-etappes en ande re koersen. „En 's-Heerenhoek is so wieso al een wielergek dorp."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34