WALCHEREN 31 Copy&Print service in Middelburg Broers gaan aan Seminar over Restaurant de slag bij De on-line boeken Scherp gaat Olmen accommodaties uitbreiden Het Walcheren van. AA/ „Walcheren heeft als regio een ruim cultureel aanbod. Het is ook prettig dat er voor alle doelgroe pen wel iets te vinden is. Of het nu gaat om kunst, oorlogsmonu menten of de scheepswerven. De architectuur in Veere en Middel burg trekt bijvoorbeeld veel men sen naar Walcheren toe. Het Zeeuws Museum valt onder het cultureel erfgoed van de pro vincie. Wij proberen een gezicht te geven aan het DNA van Zee land." „Ik heb geschiedenis (klassieke oudheid en middeleeuwen) gestu deerd, dus in de afgelopen jaren heb ik veel boeken verslonden. Een andere cultuur ontdekken voelt als een spiegel die je jezelf voor houdt. Soms vinden ze bij Domburg nog weieens Romeinse voorwerpen. Dan heb je letterlijk een stukje geschiedenis in han den. Dat is een prachtig gevoel." „De provincie Zeeland is onze hoofdsponsor maar we zien ze meer als partner. Daarnaast voe len we ons door de gemeente Mid delburg gewaardeerd als serieuze gesprekspartner. Uiteraard biedt een museum als het onze meer waarde voor zijn omgeving, bij voorbeeld in economische zin, maar ook qua publiciteit. De laat ste weken zijn daar een mooi voorbeeld van. Er is dus sprake van een wederzijds belang. Ik ben eigenlijk heel tevreden met de lo kale politiek, omdat tot nu toe ie dereen open staat voor een ge sprek. Het lijkt me een lastige po sitie. Iedereen kent iedereen en dan kan het ingewikkeld zijn om moeilijke beslissingen te nemen." „Er heeft de afgelopen jaren een grote verschuiving plaatsgevon den in het toerisme. Als mensen vandaag de dag onze regio bezoe ken komen ze meestal voor korte re vakanties, en meer verspreid over het hele seizoen. Toch zijn er uit die grote groep van toeristen relatief weinig die het Zeeuws Museum bezoeken. De meeste toeristen komen toch voor het strand of de natuur. Gelukkig sla gen we er wel steeds beter in toe risten binnen te halen en zijn de genen die ons weten te vinden en thousiast." „Wat ik geweldig vind aan Wal cheren is de wind. Dat klinkt mis schien wat vreemd maar het is voor mij een onlosmakelijk onder deel dat past bij de regio. Het is voor mij ook echt ontspanning als ik op het strand loop en de wind door mijn haren voel. Het strand zelf vind ik overigens ook bijzon der. Het ziet er iedere keer weer anders uit en daar houd ik van. Naast de wind biedt Walcheren ook veel ruimte, een prachtige na tuur en een fraai uitzicht." „Wat ik wel mis in de regio is de spannende architectuur. Middel burg en omstreken staan natuur lijk vol van de mooie gebouwen met hun fraaie architectuur, maar dat spannende aspect ontbreekt toch voor mijn gevoel. Ik houd van de combinatie tussen oud en nieuw. Die experimenterende stijl, wat je bijvoorbeeld in de Randstad vaak ziet, vind je hier niet terug." „Het is jammer dat mensen zich bescheiden opstellen. Walcheren heeft zoveel te bieden. Een fijne woonomgeving, mooie natuur, een scala aan cultuur en een rijke geschiedenis. Toch etaleren de in woners geen trots op hun omge ving. De vergrijzing en leegstand van panden dreigt Zeeland in een neerwaartse spiraal te brengen. Dat zou wel anders kunnen. Het zou beter zijn als we afscheid ne men van die bescheidenheid en de kansen grijpen om de regio zo goed mogelijk op kaart te zetten." Ondernemersplein MIDDELBURG - Staples Office Cen tre in Middelburg heeft sinds kort een nieuwe Copy&Print af deling, speciaal voor print- en drukwerk. Klanten kunnen er te recht voor een A6 flyer tot en met een Ao poster, van stempels tot roll-up banners, alles in klei ne oplages maar ook in grote aan tallen. Ook archiefvernietiging is een service, evenals het laten digi taliseren van een papieren ar chief. Verder is het mogelijk om een mailing te laten printen en verzendklaar te maken of (cur- sus)mappen) samen te laten stel len. SEROOSKERKE - Alex Minderhoud en zijn broer Albert Minderhoud staan sinds kort beiden in de keu ken bij brasserie De Olmen in Serooskerke. Alex werkte eerder als chef-kok bij Gastro Support en bij verschil lende restaurants in onder meer Domburg. Albert werkte eerder ook in Domburg, bij hotel-restau rant Juliana. Met hun opgedane kennis zijn de broers nu aan de slag gegaan bij De Olmen en daarbij worden ze in het restau rant, de keuken en de bijbehoren de snackbar ondersteund door een team van medewerkers. VLISSINGEN - In het Golden Tulip Hotel in Vlissingen wordt don derdag 21 mei van 10.00-16.00 uur een seminar gehouden over online boeken. Dat wordt georga niseerd door Reflex, dat is gespe cialiseerd in software voor online boekingen en reserveringen 'in de cloud'. Deelname aan het se minar is gratis, inclusief lunch- buffet. De sprekers zijn Henriet- te Gerlsma (marketingverant woordelijke Pare Ganuenta Co- lij nsplaat), Bert Pezij (directeur verhuurwebsite Fijn op Vakan tie) en Tiemen Hilbers (Book- ing.com MIDDELBURG - Restaurant Scherp aan de Wijngaardstraat in Mid delburg gaat uitbreiden. Het res taurant wordt groter en er ko men vier bed&breakfast apparte menten. In het vernieuwde plan kunnen vijftig gasten in het res taurant terecht in één grote ruim te op de begane grond, voorheen waren dat er 28 in drie kleinere vertrekken. Van de vier apparte menten zijn er inmiddels twee gerealiseerd. Met de bouw van de andere twee kamers en de uit breiding van het restaurant wordt binnenkort gestart. Dit na jaar moet het werk klaar zijn. DINSDAG 21 APRIL 2015 Zeeland mag wel trotser zij n In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner van Walcheren zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: Marjan Ruiter, directeur van het Zeeuws Museum door Kees Rijborz CULTUUR GESCHIEDENIS POLITIEK TOERISME WIND ARCHITECTUUR TROTS In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: walcheren@pzc.nl Marjan Ruiter: „Uit die grote groep van toeristen zijn er relatief weinig die het Zeeuws Museum bezoeken." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31