Combi komfort 66 We hopen dat we zo weinig mogelijk kostbare geluidsschermen hoeven te plaatsen MOBILITEITSDAGEN WALCHEREN 29 Vreemde lucht zorgboulevard blijkt geen brand worden uitgevoerd in zogeheten dubbellaags ZOAB (Zeer Open As falt Beton, hoeven er minder ge luidsschermen te worden ge plaatst. „Indien noodzakelijk al leen ter hoogte van de Groeweg en misschien ten behoeve van Aria, maar misschien hoeft het he- lemaal niet. Het is niet heel mooi en bovendien erg kostbaar om ze neer te zetten", aldus Kotvis. De achttien miljoen euro kosten de aanleg is wat de gemeente be treft nodig om een aantal knel punten op te lossen: de files op de Anthony Fokkerstraat, de bereik baarheid van Goes-Zuid (De Poel II, ADRZ en woonwijk Aria) en sluipverkeer in het buitengebied, met name op de Abbekinderse- zandweg. Hoewel er een afslag voor ambu lances ligt, zullen ook die volgens Kotvis van de nieuwe afslag ge bruik gaan maken. „Ze vinden de huidige afrit te gevaarlijk." Als het aan Goes had gelegen lag de afslag er al lang en breed, maar de financiering was een probleem. Vooral het Rijk draalde met het trekken van de portemonnee. Overigens wordt een deel van het project Goes Beter Bereikbaar, na melijk de zuidelijke verbindings weg vanaf de nieuwe aansluiting naar het centrum, voorlopig niet aangelegd omdat de noodzaak daar inmiddels voor ontbreekt. Goes groeit minder hard dan ooit werd aangenomen en daarom kan worden volstaan met alleen de extra afslag. Volgens Kotvis heeft Goes straks vier 'ingangen' waarover het ver keer zich zal verspreiden en is dat de komende jaren afdoende. Waarschijnlijk ligt er er nog een meevaller van drie a vier ton in het verschiet, want een rioolpers leiding in het gebied hoeft met een beetje geluk niet te worden verlegd. „We moeten nog even wachten op de resultaten van een onderzoek om aan te tonen dat die leiding de belasting kan weer staan", aldus de projectleider. Naar verwachting is de bestem mingsplanprocedure, waar ook de gemeenteraad nog goedkeuring aan moet geven, in december afge rond. De aanbesteding kan dan in janua ri plaatsvinden en de aanleg van april 2016 tot oktober 2017. De eni ge onzekerheden die die planning in de war kunnen sturen zijn grondverwerving van percelen aan de zuidzijde van snelweg A58, dus op grondgebied van Borsele en de bestemmingsplanprocedu re; het staat eenieder vrij daar be zwaar en beroep tegen aan te teke nen. De nieuwe af- en toeritten zijn al virtueel te berijden, op de websi te van de gemeente Goes is een animatie te vinden. VLISSINGEN - Hulpdiensten zijn maandagochtend even na tien uur uitgerukt na een brandmel ding bij de zorgboulevard aan de Boulevard Bankert in Vlissingen. Twee tankautospuiten, een ladder wagen en een ambulance waren ter plaatse, maar na onderzoek bleek van een brand geen sprake. Hoewel er een vreemde geur hing, werd geen gaslucht waarge nomen. Volgens de officier van dienst was de geur afkomstig van werkzaam heden bij CineCity. Vermoedelijk is de lucht via het luchtverver singssysteem in het gebouw geko men. comfort 8c mobiliteitshulpmiddelen Veilig er op uit dit voorjaar? Bezoek op 23, 24 en 25 april onze Laat u vrijblijvend deskundig adviseren door de aanwezige specialisten van onze leveranciers en profiteer van aantrekkelijke kortingen op alle mobiliteitsartikelen. Nobelweg 1Goes - 0113 34 10 49 - www.combicomfort.nl Excursie naar bos en krekengebied Staatsbosbeheer houdt dins dag een excursie mee naar de kreken en bossen rond Natuurcamping Het Veer- sche Gat bij Veere. De wandelin duurt circa an derhalf uur en begint om 19.00 uur bij het toiletge bouw van camping. Kosten 5 euro per persoon. Kinderen betalen de helft. Voorstelling in kerk over dementie De solovoorstelling 'Zwarte gaten - losse eindjes' over over dementie die is geschre ven door Marjolein Baars, wordt dinsdag gegeven in de Odulphuskerk in Melis- kerke. Inloop vanaf 19.30 uur. De voorstelling begint om 20.00 uur met na afloop de mogelijkheid om na te praten. Gratis toegankelijk. Voorlichting over inbraakpreventie Bewoners van de Middel burgse binnenstad kunnen woensdag leren hoe ze zich beter kunnen beschermen tegen inbraak. Frits van de Kant, adviseur van Het Be veiligingscentrum, geeft hiervoor tips. Ook de politie is aanwezig. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in De Spot, Beddewijkstraat 15. Voorlichting over leesgroep filosofie In De Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg begint dins dag om 14.00 uur een infor matiebijeenkomst over het oprichten van een leesgroep filosofie. Belangstellenden die vandaag verhinderd zijn kunnen zich richten tot Stichting Senia 0570-562656 ofinfo@senia.nl. www.senia.nl/filosofie. Verkoping Stichting Steun aan Israël De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt vandaag een verkoopdag van Israëli sche producten. Deze wordt gehouden bij bij Martine van der Meule aan De Me- ijstraat 32 in Serooskerke van 10.00-18.00 uur. De op brengst van de verkoping is bestemd voor de Stichting Aleh. Reinaart de Vos is slot Lunchlezing Deze week zijn van dinsdag tot en met vrijdag de laatste afleveringen van 'Lunchle zing Gratis Water' in de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat 62 in Mid delburg. Dit keer is het een vervolglezing uit het middel eeuwse verhaal over Van den vos Reynaerde. Elke dag om 12.45 uur. DINSDAG 21 APRIL 2015 Goes Projectleider Erik Kotvis ligt er in 2017 VEERE MELISKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29