Bedankt! Tuin van Herman Calon wordt kaal Zorgbanenmarkt in Terneuzen almanak chtpaar Bakker t WWW op Druk op coach Bayern neemt toe 34 en 35 Beleggingsfraude ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 21 april 2015 25 Geen markt voor dure appartementen aan Scheldeboulevard Terneuzen, nieuwe invulling locatie Ter Schorre in de maak. TERNEUZEN - Aannemingsbedrijf Van der Poel heeft zich verkeken op de Terneuzense woningmarkt. Voor dure appartementen aan de Scheldeboulevard, op de oude lo catie van verpleeghuis Ter Schor re, is zo weinig belangstelling dat het plan daarvoor in de prullen bak is verdwenen. Een minder am bitieuze invulling van het gebied is in de maak. Op de plek van Ter Schorre zou den drie woontorens komen, in aansluiting op het al gerealiseerde wooncomplex Maxima. De na men waren ook al bekend, Ama- lia, Alexia en Ariane, naar de drie kinderen van Maxima en Willem-Alexander. In elke toren waren 35 luxe, grote appartemen ten getekend, voor een prijs van minimaal 4,5 ton. De verkoop begon 12 april 2014, ruim een jaar geleden dus. In dat jaar zijn slechts vijf appartemen ten verkocht, meldt Yoeri Kam- bier, hoofd projectontwikkeling bij Van der Poel. Het project was met name gericht op ouderen die bijvoorbeeld een vrijstaande bun galow hebben die 4,5 tot zes ton waard is. Volgens Kambier is dat nog altijd een goede gedachte, ge zien de vergrijzing in Zeeuws-Vlaanderen. „Maar poten tiële kopers moeten ook hun ei gen huis nog kwijt zien te raken en juist in de hogere prijsklasse zit nu weinig beweging." Van der Poel heeft z'n knopen ge teld en besloten het plan voor de drie woontorens af te blazen. Een nieuw ontwerp is in de maak met minder grote en dus minder dure appartementen. De kleinste in de woontorens was 147 vierkante me- Potentiële kopers moesten nog wel hun dure bungalow verkopen ter. Kambier noemt als mogelijk nieuwe beginmaat tachtig vier kante meter. Over een maand of twee moet het nieuwe plan ge reed zijn. Afhankelijk van hoe in grijpend de wijzigingen zijn, moet het bestemmingsplan veran derd worden. Dat kan wel een jaar duren. Het oude Ter Schorre staat onder tussen leeg. Van der Poel wil van wege de kosten pas slopen, als er uitzicht is op nieuwbouw. „We houden het gebouw goed in de ga ten", laat Kambier ter geruststel ling weten. „Wellicht brengen we het onder beheer van een bedrijf voor anti-kraak." DUIVENHOKKEN TERNEUZEN - Speciaal voor perso neel van zorginstelling ZorgSaam vindt donderdag bij dansschool Kiel, in het voormalige Philipsge- bouw aan de Haarmanweg, een grote banenmarkt plaats. Voor de markt hebben zich dertig organisaties aangemeld uit ver schillende sectoren, met name de zorg. De organisaties komen uit de regio, maar ook uit Vlaande ren. De markt begint om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. ZorgSaam heeft eind vorig jaar 288 voltijdse banen geschrapt, en kele tientallen volgen waarschijn lijk nog komende maand. Hij mag dan pas drie zijn, David is - net als zijn ouders - door het dolle heen omdat PSV kampioen van Ne derland is geworden. Zo loopt hij jui chend door het huis: „PSV..... heb.... gewonnen!!!!" Met papa en mama kijkt hij op televisie naar de huldi ging in Eindhoven. Zo hoort hij aan voerder Georginio Wijnaldum de supporters toespreken: „Bedankt voor jullie hulp." Mooie woorden voor de trouwe PSV'ers, die zeven jaar hadden moeten wachten op de titel. Mooie woorden ook voor Da vid. Zoals blijkt nadat hij zijn pizza en yoghurt met smaak heeft veror berd, zijn ouders aankijkt en de maaltijd aldus besluit: „Bedankt voor jullie hulp." OM mag verdachten fraude citrusplantages in Costa Rica ook na tien jaar nog vervolgen Woontorenplan prullenbak in door Harmen van der Werf Yoeri Kambier SLIJKPLAAT - „Ik zal wel moeten, maar het blijft bezo pen!" Berusting lijkt te overheersen bij Herman Calon, maar af en toe flakkert het vuurtje toch op. De duivenmel ker uit Slijkplaat begon gisteren - met hulp van familiele den en collega-duivenmelkers - aan het afbreken van de duivenhokken, schuurtjes en het kippenhok in zijn tuin. Calon, één van de succesvolste duivenmelkers van Zee land, kwam een paar jaar geleden in conflict met de ge meente Sluis. Die kwam op zijn erf poolshoogte nemen nadat buren hadden geklaagd over overlast van Calons duiven. Controleurs constateerden dat Calon te veel dui ven hield, maar ook dat op zijn erf te veel 'bebouwd op pervlak' stond. Een slepende juridische procedure volgde. Die eindigde vorige week met een uitspraak van de Raad van State, die de gemeente Sluis in het gelijk stelde. Onder de bouwsels op het erf van Calon is ook een grote loods. Die is eigendom van zijn kinderen. Volgens de Raad van State kan Calon die echter 'vrij gebruiken'. „Terwijl ik 'm niet kan afbreken, want hij is niet van mij!", roept Ca lon uit. En dus moet alle andere bebouwing - uit de jaren zestig, zeventig en tachtig - weg. Om verdrietig van te worden, vindt Calon, en bovendien ook niet erg praktisch. „Ik hou nu alleen een schuur over die niet van mij is. Daar moet ik wel mijn spullen, mijn duiven en mijn hond in kwijt. Mijn kinderen hebben er dingen uit moeten halen om plek te maken. Belachelijk." foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25