Gewonden bij explosie in flat Heerlen Bierfiets 6 en 7 Vluchtelingendrama's op de Middellandse Zee hebben Europa eindelijk wakker geschud. Een gezamenlijke aanpak volgt. Osteopaat zoekt naar balans Gezond Vanaf nu gaat het om het advies van de basisschool Zonnig DINSDAG 21 april 2015 LUXEMBURG - „Waarom er eerst zo veel doden nodig waren? Dat vraag ik me - onder meer als moe der - zelf ook af. Vaak is nou een maal een grote ramp als deze no dig om een gevoel van urgentie te creëren en iedereen op één lijn te krijgen." EU-buitenlandchef Fe- derica Mogherini draaide gistera vond niet om de hete brij heen: Europa en elk van zijn 28 lidsta ten hadden wel eerder in actie mogen komen om iets tegen het groeiende massagraf op de Mid dellandse Zee te doen. Pas nu, na het zoveelste menselijke drama, ligt er plots een tienpuntenplan dat drenkelingen sneller hulp moet bieden, mensensmokkelaars achter de tralies moet brengen en, door meer stabiliteit en welvaart in hun thuisland, vluchtelingen de drang moet ontnemen tot weg gaan. In krap drie uur tijd schud den de ministers van Buitenland se Zaken en Justitie gisteren een nooit geziene aanpak uit de mouw. De gangmakers: Europees raadsvoorzitter Letland, buiten landchef Mogherini en haar vroe gere baas, de Italiaanse premier Matteo Renzi, die van het Europe se getreuzel al langer genoeg had. Italië redde met operatie Mare Nostrum in een jaar 150.000 dren kelingen. Nadat Europa het had overgenomen, steeg het aantal do den zienderogen. De opzet, aldus Brusselse ingewijden, was door de reddingsacties financieel en geografisch te beperken, de risi co's groter te maken. Dat zou het aantal vluchtelingen moeten te rugdringen. Het pakte anders uit: vluchtelin gen die 'thuis' geen enkel perspec tiefhebben, laten zich door grote re risico's niet stoppen, men sensmokkelaars al helemaal niet. HEERLEN - Bij een explosie in een appartementencomplex in Heer len zijn gisterochtend drie men sen gewond geraakt, van wie er één naar het ziekenhuis moest. De schade aan het complex en aan omliggende gebouwen is groot. Zo'n 54 omwonenden wor den door het Rode Kruis opgevan gen, als zij niet bij familie of vrienden terechtkunnen. Het complex zelf is op één apparte ment na onbewoond wegens re novatie. Over de oorzaak van de explosie was gisteravond nog niks bekend. De ontploffing, die om 8.00 uur plaatshad, was tot in de wijde om geving merkbaar. „Ik kreeg het dak op mijn kop", aldus een van de mensen die in de plaatselijke supermarkt op tientallen meters afstand van de flat stond. Pagina 7,26 en 27 Zenuwen voor Citotoets zijn voorbij Commentaar Ik vind het niet zo spannend. Als ik die toets slecht doe, dan maakt het niet Dode bij dramatisch ongeluk op spoorwegovergang 257e jaargang nr. 93 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Editie: Walcheren hulp bootvluchtelingen Snellere door Frans Boogaard pagina 2,3,10 en 11 Meer nieuws pagina 4/5 'Oorlogsgebied' door explosie DE STELLING Reageer op pzc.nl Cito-toets kan beter afgeschaft worden UW MENING 319 reacties Zeeuwse badplaatsen moeten zich ongestoord kunnen ontwikkelen ONEENS toets nou en? foto ANP Damian Gons uit Dreischor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1