Voor wie? Wat is osteopathie? Lezersaanbieding: Zomer Check-up wmK Revalidatieverpleegkundige GEZOND 17 Voor baby's die vanwege een te snelle of een te lange bevalling, stuit- ligging of tangverlossing be wegingsbeperkingen of span ningen ervaren rondom het hoofd, nek en wervelkolom. Voor ravottende peuters en kleuters die tijdens het spe len vallen en botsen. Voor volwassenen met migraine, whiplash, 'frozen shoulders', ischias, sportblessures, maag- of darmklachten, men struatiepijn, bijholte- of oor ontstekingen, evenwicht- stoornissen en het carpal tun nel syndroom. Osteopathie is een ma nuele therapie. De therapeut behandelt het bewegingsverlies in het lichaam. De verschillende weefsels (wervels, gewrichten, spie ren, organen) zijn uit balans en dit veroorzaakt lichamelij ke klachten. Osteopathie is gebaseerd op de anatomie, fy siologie, neurologie, embryo logie en pathologie van de mens. Het lichaam wordt als één sa menhangend geheel gezien. Het zelfgenezend principe is belangrijk. het voortdurend melk opgeven is daarvan een gevolg. De neerwaartse spiraal van pijn, huilen, spugen, kramp, honger en overver moeidheid is dan niet te stuiten." Zachtjes wiegt ze Kevins hoofdje. Hij zucht diep. Het snikken ebt weg en hij keert zijn gezicht naar het licht waar zijn vader zit, die naar hem glimlacht. „Hij is nog zo soe pel en beweeglijk", vertelt Middelhoek. „En zijn lichaam wil graag in balans zijn. Door naar jou en het raam te kijken, heft hij zelf de eenzijdige stremming al iets op. Ik hoef amper iets te doen." En ze geeft wat sugges ties om thuis mee te experimenteren. Lage rugpijn heeft hij al maanden, vertelt Tim (53)*. En sinds kort ook een tenniselle- boog. Hij werkte in de bouw. Sjouwde met gereedschap, steigeronderdelen en balken. Hij zit al enige tijd thuis. Zijn schouders nei gen naar voren. Bukken met gestrekte be nen en met zijn handen de vloer raken, is er niet bij. „Dat ik nu al iets minder pijn heb", zegt hij, „komt vooral omdat ik mijzelf min der belast." Helemaal in balans de zomer tegemoet? Kom in de maand mei voor een Zomer Check-up. Een controle waarbij je van top tot teen wordt nagekeken. Eventuele bestaande klach ten krijgen tijdens deze be handeling aandacht. En: het werkt ook preventief. De Zomer Check-up is voor jong en oud. In de maand mei is een consult van een uur €60 (inclusief btw) per behandeling. Adres: Laustraat 1 4453 AV 's-Heerenhoek telefoon: +316 303 70 801 e-mail: info@middelhoek-osteopa- thie.nl www.osteopathie-middel- hoek.nl Op de behandeltafel onderzoekt Middel hoek zijn ruggengraat door wervel voor wer vel af te tasten met haar duim. Ze duwt zijn hoofd iets opzij, kneedt zijn schouders, pakt zijn arm, draait de elleboog en legt uit dat deze harder gaat werken om te compense ren wat nek en schouders nalaten. Daarna mag hij op zijn zij liggen en bevoelt zij zijn onderrug: „Deze wervel zit vast", wijst zij. „Het kapsel is geprikkeld. Na de behande ling is die overprikkeling verdwenen, en zal het nog minder pijnlijk zijn." „Het is niet bepaald een massage", grijnst Tim. Even is het stil. Middelhoek duwt en kneedt en wentelt hem en ze draait. Dan zegt zij: „Ik zal altijd proberen de oorzaak te vinden. Want pas dan kunnen we gaan zoe ken naar een oplossing." In de Praktijk lopen we vol gende week een dagje mee met Kim Reins, ver pleegkundige. Zij werkt bij WVO Zorg in Vlissingen op de afdeling geriatrische reva lidatie. Wij kijken mee hoe zij oudere cliënten na een herseninfarct of valpartij sti muleert om weer zoveel mo gelijk zelfstandig te functio neren. Heeft u een vraag voor haar? Stuur dan een brief naar: PZC, postbus 5046, 4380 KA in Vlissingen. Liever via de mail? Dat kan ook, mail dan naar gezond-pzc@wegenermail.nl onder vermelding van 'De Praktijk'. De redactie maakt een keuze uit de ingezonden vragen. Het antwoord komt in een van de volgende edities van De Praktijk te staan. Om redenen van privacy zijn de namen gefin geerd. DINSDAG 21 APRIL 2015 Lieven Middelhoek behandelt de onderrug van Tim*, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17